1. Tahsin
  2. İktisat - Ekonomi
  3. Cuma, 23 Ağustos 2019
  4.  E-posta abonesi olun
Çıkarken hoplaya zıplaya giden dolar altı yıldan beri hep daha yükseklerde taban buluyor ve hiçbir zaman hareketine başladığı yere geri dönemiyor. On yıl kadar yatırımcısını ağlatan dolar o tarihten beri kısa dönemli geri çekilmeler ardından hep kar ettiriyor. Bunun sebebi nedir? Hayatın hiç bir alanında hiç bir maliyete etkisi olmasaydı mesele yoktu... Ancak enflasyon ve hayat pahalılığının kaynağı durumunda bulunuyor. Dolar bazında katlana katlana fakirleşen halkın bir çaresi var mı?
Onaylanan Yanıt Pending Moderation
0
Oylar
Geri Al
Hem halkın hem idarenin kendi parasının değerli olmasını istemesi ve ona göre davranması lazım. Ara sıra yapılan mecburi diyetlerle biraz kilo kaybeden şişman kişi temel alışkanlıklarını değiştirmezse ve iyileşmenin devamı için kas kütlesini
arttıracak terletici çalışmalar yapamazsa kısa sürede eski kilosuna geri döner. Aynı şekilde dolardaki artışa refleks verecek üretim, ihracat ve rekabet kasları uzun yıllardan beri yok olduğu için umulan fayda elde edilemiyor. Kimsenin uzun vadeli fedakarlığa tahammülü olmayınca fakirleşme krizleri dönem dönem vurmaya devam edecektir.
  • Sayfa :
  • 1


Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!
Yanıtınız
Aşağıdaki düğmeye tıklayarak bu tartışmaya dosya ve görseller yükleyebilirsiniz. gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf desteklenir.
• Insert • Sil Dosya Yükleyin (En Büyük Dosya Boyutu: 2 MB)
Buradan yalnız hakemlere görüntülenecek sitenizle ilgili bazı ayrıntılar yazabilirsiniz.
Güvenlik Kodu
Sitemizi bot ve izinsiz yazılımlardan korumak için sorunuzu göndermeden önce güvenlik kodunu yazmanızı istiyoruz.