mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Pratik Kol Böreği Tarifi Nasıl Yapılır? (Hazır Yufkadan)

Kol böreği tarifi hazır yufkadan olur mu? Neden olmasın? Kol böreği bütün yufkanın içine kıyma, peynir, patates, ıspanak vb. konulup kol şeklinde sarılarak tepsiye döşenen ve fırında pişirilen bir börek türüdür. İşte hazır yufkadan kol böreği tarifi...

PRATİK KOL BÖREĞİ

Pratik Kol Böreği Malzemeleri - Kolay Kol Böreği Tarifi İçindekiler - Hazır Yufkadan Kol Böreği İçine Ne Konur?

Üç adet yufka

İki adet yumurta

Bir buçuk su bardağı süt

Yarım su bardağı sıvı yağ

İçi için:

Bir kg ıspanak

İki adet orta boy kuru soğan

Üç yemek kaşığı sıvı yağ

Bir silme tatlı kaşığı tuz

Bir silme çay kaşığı karabiber

Üzeri için bir adet yumurta

PRATİK KOL BÖREĞİ

Hazır Yufkadan Kol Böreği Tarifi - Hazır Yufkadan Ispanaklı Kol Böreği Tarifi Ispanaklı

 1. İçi için: Ispanaklar bol suda iyice yıkanır, küçük küçük doğranır. Üzerini geçecek kadar su doldurarak ateşte bir - iki taşım kaynatılır. Altı kapatılır ve süzdürülür. Gerekirse el yardımıyla fazla su sıkılarak alınır.
 2. Küçük küçük doğranan soğanlar sıvı yağda pembeleştirilir. Süzdürülen ıspanaklar, tuz ve karabiber eklenerek bir - iki defa çevrilir, altı kapatılır ve ılınmaya bırakılır.
 3. Yumurta çırpılır, süt ve yağ ilave edilip tekrar çırpılarak bir sos elde edilir.
 4. Yufkanın biri düz bir zemine yayılır. Yufkanın her tarafına bu sostan iyice sürülür. Yufkanın baş tarafı yarısına kadar kapatılır. Diğer kısımda ortaya doğru kapatılır. Bu kısımların üzerine de sostan sürülür. Ispanaklı harçtan bolca yufkanın ortasına yayılarak konulur.
 5. Rulo şeklinde sarılan yufkalara ortası kapalı U harfi şekli verilir. Yağlanmış fırın tepsisine konularak üzerine çırpılmış yumurta sürülür. Diğer iki yufkaya da aynı muamele tatbik edilir. Önceden ısıtılmış 200 derecedeki fırında kızarana kadar pişirilir. Pratik Kol Böreği sekiz - on santim uzunluğunda parçalara bölünür ve sıcak olarak servis yapılır.

Hazır Yufkadan İspanakli-Kol Böreği Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar Kol Böreği Tarifi Ispanaklı Şekli Püf Noktaları

 1. Sarıyer Böreği Nasıl Yapılır? SARIYER BÖREĞİ (İstanbul)
 2. Kolay Gül Böreği Tarifi Ispanaklı Patatesli Gül Böreği Tarifi Nasıl Yapılır?🥔🌹, ISPANAKLI GÜL🌹 BÖREĞİ "Patatesli kol böreği nasıl yapılır?" denirse buradaki iç yukarıdaki tarifte kullanılabilir.
 3. Kolay Laz Böreği Tarifi LAZ BÖREĞİ TARİFİ (Trabzon, Artvin, Rize)
 4. Kolay Makarna Böreği Tarifi MAKARNALI BÖREK
 5. Kolay Paçanga Böreği Tarifi PAÇANGA BÖREĞİ TARİFİ
 6. Kolay Puf Böreği Tarifi KOLAY PUF BÖREĞİ☁️
 7. Kolay Su Böreği Tarifi PEYNİRLİ SU BÖREĞİ🧀, ISPANAKLI KIYMALI SU BÖREĞİ Ispanaklı peynirli kol böreği benzer şekilde yapılabilir.
 8. Kolay Tava Böreği Tarifi PEYNİRLİ🧀 TAVA BÖREĞİ, KIYMALI TAVA BÖREĞİ
 9. Kolay Tepsi Böreği Tarifi Hazır Yufkadan Patlıcanlı Tepsi Böreği🍆, Hazır Yufkadan Peynirli Tepsi Böreği Tarifi🧀, KIYMALI TEPSİ BÖREĞİ TARİFİ, ISPANAKLI TEPSİ BÖREĞİ Peynirli tepsi böreği hamuru nasıl hazırlanır? El Açması Peynirli Börek Tarifi, Nasıl Yapılır?🧀
 10. Boşnak Böreği Tarifi Boşnak Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır? (Pita, Kıymalı: Burek, Ispanaklı: Zeljanica, Saraybosna)
 11. Peynirli Börek Tarifi, Peynirli Kol Böreği Tarifi El Açması Peynirli Börek Tarifi, Nasıl Yapılır?🧀 Sodalı Peynirli Kol Böreğinde SODALI PEYNİRLİ BÖREK🧀 tarifinden istifade edilebilir. Peynirli börek kol böreği tarzında yapılabilir. Hazır yufkadan peynirli kol böreği nasıl yapılır? Peynirli kol böreği hazır yufkadan yapılmak istenirse yukarıdaki tarif yeterlidir. El açması Peynirli kol böreği hamuru tarifi için diğer tariflerdeki usuller takip edilebilir. Lor peyniri ile börek nasıl yapılır? Lor peyniri, maydanoz ve dereotu bir kapta karıştırılarak iç elde edilebilir.
YukarıYukarı