mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

FASULYE TURŞUSU KAVURMASI Turşu Tavalısı, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu

Taze fasulye turşu kavurması nasıl yapılır tarifi nasıldır? Fasulye turşusu kavurması Karadeniz yemeklerinden olup kavurmalık fasulye turşusu ile yapılır. Karadeniz turşu tarifleri çeşitlerinden olan kavurmalık sirkesiz turşu yapımı tarifi için “Kavurmalık fasulye turşusu nasıl yapılır nasıl kurulur tarifi” adresine bakınız. İşte Karadeniz yöresi yemeklerinden yeşil fasulye turşusu kavurması tarifi resimli olarak…

FASULYE TURŞUSU KAVURMASI

Fasulye Turşusu Kavurması Malzemeleri

Yarım kg kadar fasulye turşusu (KOLAY FASULYE TURŞUSU NASIL KURULUR? (KARADENİZ USULÜ))

İki adet orta boy kuru soğan

İki yemek kaşığı sıvı yağ

İki üç - diş doğranmış veya ezilmiş sarımsak

FASULYE TURŞUSU KAVURMASI

Fasulye Turşusu Kavurması Tarifi- Karadeniz Usulü Sarımsaklı Taze Fasulye Turşusu Kavurması Nasıl Yapılır?

Fasulye Turşusu Nasıl Kavrulur - Fasulye Turşu Kavurması Yapımı Tarifi

 1. Turşu yemeği için kullanılacak turşu çok tuzluysa üç - dört saat önceden suyu değiştirilerek tuzunun çıkması için suda bekletilir. Tuzu çıkan fasulyeler süzdürülür ve küçük küçük doğranır.
 2. Turşu nasıl kavrulur? Yemeklik doğranan kuru soğanlar sıvı yağ konulmuş tavada pembeleştirilir. İnce doğranmış sarımsaklar ilave edilir. İstenirse biraz acı kırmızı biber de katılabilir.
 3. Doğranmış fasulye turşuları eklenir.
 4. Fasulye Turşusu Kavurması beş - on dakika kadar veya fasulyeler yumuşayıncaya kadar kısık ateşte pişirilir ve altı kapatılır.

Fasulye Turşusu Kavurması Tarifi Diğer Hususlar ve Fasulye Turşusu Kızartması Püf Noktaları:

 1. Tüm Karadeniz Bölgesinde yapılan ve Rize'de Turşu Tavalısı adı ile de bilinen fasulye turşusu yemeği çay veya ayran yanında mısır ekmeği, "patates haşlaması" ile sıcak, ılık veya soğuk olarak servis edilir. Taze fasulye turşusu kavurması iştah açan bir salata olarak da değerlendirilebilir.
 2. "Karadeniz turşu kavurması nasıl yapılır?" sualinin cevabı ekseriyetle yukarıdaki gibi olsa da turşu kavurması veya turşu kızartması fasulye turşusundan yapıldığı gibi lahana turşusundan da olabilir. Sıvı yağı yerine tereyağı veya sıvı yağ + tereyağı karışımı, kuru soğan yerine pırasa veya soğan + pırasa karışımı kullananlar da vardır. Sarımsak ve acı biber konulmadan da yapılabilir. Salça konulursa asıl tadı ehemmiyetli ölçüde değişecektir.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.

Bu yazışmadaki kişiler

 • Cahide
 • Cahide

  Merhaba,
  Turşu kavurma nasıl yapılır tarifiniz için teşekkürler.
  Karadeniz turşuları çok güzel oluyor. Diğer turşularla da kavurma yapılır ama turşu kavurması fasulye ile olursa daha nefis. Turşu fasulye kavurmasını herkes denemeli…

YukarıYukarı