mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

KAKAOLU BİSKÜVİLİ MUZLU PİRAMİT PASTA🍌

Bisküvili pudingli piramit pastanın yapılışı nasıldır? Kolay sade piramit pasta tarifi değişik meyvelerle bisküvili meyveli piramit pasta olarak yapılabilir. Havuçlu piramit pasta veya muzlu piramit pasta gibi.. Muhallebili piramit yaş pasta yapımı tarifi bisküvili olduğu gibi kedi dilli piramit pasta veya kekli piramit pasta şeklinde de olabilir. Kremalı piramit pasta yapılışı tarifi pudingli daha çok tercih edilir. İşte eti kakaolu bisküvili pasta, üçgen piramit pasta yapımı tarifi resimli olarak...

KAKAOLU BISKUVILI MUZLU PIRAMIT PASTA

Piramit Pasta Malzemeleri

İki paket kare kakaolu bisküvi

Bir adet muz

Kreması için:

İki su bardağı süt

Bir yemek kaşığı tepeleme un

İki yemek kaşığı silme nişasta

Dört yemek kaşığı toz şeker

Bir adet yumurta

Bir yemek kaşığı tereyağı

Üzeri için:

File Antep fıstığı

KAKAOLU BISKUVILI MUZLU PIRAMIT PASTA 1

Kakaolu Bisküvili Muzlu Piramit Pasta Tarifi

  1. Pasta Kreması hazırlanır: Soğuk süt, un, nişasta, yumurta ve şeker birlikte çırpılır. Ocağın üzerine konulup karıştırılarak üzeri göz göz olana kadar pişirilir. Ocaktan alındıktan sonra içine tereyağı eklenir ve mikser ile iyice karıştırılır.
  2. Dikdörtgen bir tepsinin içine streç serilir. Bisküviler enine üç adet boyuna beş adet olmak üzere dizilir. Hazırlanan kremadan bisküvilerin üzerine dikkatlice gezdirilir.
  3. İkinci kat bisküviler de aynı şekilde dizilir. Tekrar kremadan dökülür. Üçüncü kat bisküviler yerleştirilirken yan yana üç tane olanların ortadaki konulmaz. Ortası boş bırakılır yanlardaki bisküviler konulur. Boş olan orta kısma (düzgün olması için) muz ikiye bölünerek yerleştirilir. Muzun ve bisküvilerin üzerine tekrar krema sürülür.
  4. Streç yardımıyla iki yandaki bisküviler kaldırılıp ortada, muzların üstünde birleştirilerek bisküvili pastaya üçgen piramit şekli verilir. Bu şekilde buzdolabına kaldırılır. Bir - iki saat soğuduktan sonra pastanın üzerindeki streçler yana doğru açılarak dikkatlice çıkartılır.
  5. Kalan krema tekrar çırpılarak düzgün bir şekilde bisküvilerin üzerine sürülür. Kakaolu Bisküvili Muzlu Piramit Pasta file Antep fıstığı veya istenilen malzeme ile süslenerek ve dilimlenerek servis edilir.

KAKAOLU BISKUVILI MUZLU PIRAMIT PASTA 2KAKAOLU BISKUVILI MUZLU PIRAMIT PASTA 3

Not: Pudingli petibörlü bisküvili üçgen piramit pasta yapımı tarifi, kakaolu lorlu bisküvili piramit pasta yapılışı tarifi şeklinde olduğu gibi çikolata soslu piramit pasta, krem şantili piramit pasta, kaşar lorlu piramit pasta, beyaz piramit pasta tarifi halinde de olabilir.

YukarıYukarı