mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

MAŞ FASULYESİ SALATASI🥗

Maş Fasulyesi salatası nasıl yapılır? Maş piyazı nasıl yapılır? Piyaz kuru fasulye haşlanıp, üzerine ince ince doğranmış, tuzla ovulmuş soğan ve maydanoz katıldıktan sonra zeytinyağı ve sirke eklenerek yapılan bir tür salata olup burada ana malzeme maş fasulyesi ile değiştirilip farklı bir lezzet elde edilebilir. Maş fasulyesi salatası diyetlere uygunsa işte resimli kolay tarifi...

MAŞ-FASULYESİ-SALATASI

Maş Fasulyesi Salatası Tarifi için Malzemeler

Bir kâse maş fasulyesi

Bir tutam maydanoz veya dereotu

Bir küçük domates

İki – üç dal yeşil soğan

Bir küçük kuru kırmızı kuru soğan

Varsa bir adet kırmızı kapya biber

İki yemek kaşığı sirke (damak tadına göre miktar değiştirilebilir)

Tuz

Pul biber

İki – üç yemek kaşığı sızma zeytinyağı

İstenirse bir tatlı kaşığı nar ekşisi

MAŞ-FASULYESİ-SALATASI

Maş Fasulyesi Piyazı Salatası Tarifi

  1. Ön hazırlık olarak maş fasulyesi bir gece önceden yıkanır ve üzerini geçecek kadar suyla ıslatılır. Ertesi gün suları süzdürülüp üzerine temiz su konulan maşlar ocağa konulur. Çok fazla ezilmelerine fırsat vermeden yumuşayıncaya kadar haşlanır ve süzdürülür. Maşların bütünlüklerini korumalarına dikkat edilmeli fazla ezilmemelidir.
  2. Maydanoz ve yeşil soğan yıkanarak ince ince kıyılır. Domatesin kabukları soyularak çok küçük küpler halinde doğranır. Kapya biberin çekirdekleri çıkarılır. Yıkanır ve ince ince doğranarak salataya ilave edilir.
  3. Haşlanıp iyice süzdürülen maşlar geniş bir kâsenin içersine alınır. Üzerine soğan, maydanoz ve domatesler eklenir. Kırmızı soğanın kabukları soyulup ince doğranarak ilave edilir. Bütün malzemeler çok ezilmeden harmanlanır.
  4. Bir kâsenin içersinde sirke, zeytinyağı, pul biber ve tuz iyice karıştırılır ve salatanın üzerinde gezdirilir. Maş Fasulyesi Piyazı Salatası kaşıkla hafifçe karıştırılarak servis tabağına alınır. ;İstenirse kiraz domateslerle süslenip servis edilebilir.

Maş Fasulyesi Piyazı Salatası Tarifi ile alakalı Diğer Hususlar ve Püf Noktaları

Nar taneleri kullanılarak maş fasulyesi salatası narlı olarak da yapılabilir. Yoğurtlu maş fasulyesi salatası: Sağlık için oldukça faydalı olduğu söylenen maş fasulyesinin salatası yoğurtlu olarak da yapılabilir.

MAŞ-FASULYESİ-SALATASI

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
  • Henüz hiç yorum yok