mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

ÇİKOLATALI LOKUM KEK Sürpriz Küp, Lamington Kek, İngiliz Keki Tarifi

Çikolatalı sürpriz kek nasıl yapılır? Lamington Kek, İngiliz keki tarifi, lokum kek tarifi, küp kek tarifi olarak adlandırılan çikolataya batırılmış kek veya Hindistan cevizli sürpriz kek için doğru yerdesiniz.

ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)

Çikolatalı Sürpriz Kek, Lokum Kek, Sürpriz Kek, Küp Kek, İngiliz Keki, Lamington Keki Tarifi Malzemeleri

Dört adet yumurta

Yarım su bardağı süt

Yarım su bardağı sıvı yağ

Bir su bardağı toz şeker

İki buçuk su bardağı un

Bir paket vanilya

Bir paket kabartma tozu

Portakal kabuğu rendesi

Sosu için:

Bir buçuk su bardağı süt

İki – üç yemek kaşığı kakao

Yarım su bardağı su

Beş yemek kaşığı toz şeker

Kırk – elli gram bitter çikolata

Üzerine: Hindistan cevizi

ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)

Çikolatalı Sürpriz Kek, Lokum Kek, Sürpriz Kek, Küp Kek, İngiliz Keki, Lamington Keki Tarifi

  1. Yumurta ve şeker derin bir kâseye konulur ve el mikseri ile şeker eriyene kadar çırpılır. Üzerine sıvı yağ ve süt eklenir ve çırpmaya devam edilir.
  2. Un, kabartma tozu ve vanilya elenerek karışıma ilave edilir. En son portakal kabuğu rendesi ilave edilerek bütün malzemem bir spatula yardımıyla karıştırılır.
  3. Yağlanmış veya pişirme kâğıdı konulmuş orta büyüklükteki bir tepsiye bu karışım konulur. Önceden ısıtılmış 180 derecedeki fırında batırılan kürdan temiz çıkıncaya kadar pişirilir.
  4. Sürpriz Kek Sosu: Pişen kek soğumaya bırakılır. Bu arada sos yapılır. Bunun için tencereye su, süt, kakao ve şeker konularak şeker eriyene kadar karıştırılır. Kısık ateşte beş - altı dakika kadar kaynadıktan sonra bitter çikolata parçalanarak bu karışıma ilave edilir. Çikolatalar eridikten sonra sos ateşten alınır, soğumaya bırakılır.
  5. Hindistan Cevizli Sürpriz Kek, Çikolataya Batırılmış Kek: Soğuyan kek çok büyük olmamak şartıyla (üç - dört santim uzunluğunda) dilimlere bölünür. Her bir kek dilimi çatal yardımıyla sosa batırılır. Ardından her tarafı Hindistan cevizine bulanır ve düz bir tabağa yerleştirilir.
  6. Kesildiğinde birbirine karışmayan iki renkli görüntüyü elde edebilmek için kek parçaları sosun içinde bekletilmemelidir.
  7. Hindistan cevizinin bir kısmını derin bir kâseye koyup kekleri bulama muamelesi yapılmalıdır. Gerekli görüldüğünde Hindistan cevizi ilave edilmelidir. Çünkü sos ıslak olduğu için Hindistan cevizleri ıslanarak parlaklıklarını kaybeder, görüntü hoş olmaz.
  8. Çikolatalı Sürpriz Kek, Lokum Kek, Küp Kek, İngiliz keki, Hindistan Cevizli Sürpriz Kek, Çikolataya Batırılmış Kek) İyice soğuması için buzdolabında beklettikten sonra servis edilir.

ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)ÇİKOLATALI-LOKUM-KEK-(SÜRPRİZ-KEK)

Çikolatalı Sürpriz Kek, Lokum Kek, Sürpriz Kek, Küp Kek, İngiliz Keki, Lamington Keki Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Püf Noktaları

  1. Kap Kek, Küçük Kalıplarda Kek, Minik Top Kekler, Küçük Kek Kalıbında Kek Tarifi Küçük kek kalıbına göre kek tarifi ve kağıt kalıpta kek yapmanın püf noktaları için FINDIKLI VANİLYALI CUPCAKE (Kap Kek), ÇİKOLATALI ŞEFTALİLİ MUFFİN🍑🧁, ÇİKOLATALI KAKAOLU ÜZÜMLÜ MUFFİN🧁, PEYNİRLİ DEREOTLU MUFFİN🧀🧁, YER FISTIKLI MUFFİN🥜🧁, MUZLU🍌 MUFFIN🧁
  2. 4 - 3 Yumurtalı Islak Kek KOLAY KAKAOLU ISLAK KEK
YukarıYukarı