mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

🍪BASİT UN KURABİYESİ

BASIT UN KURABIYESI

Kolay Un Kurabiyesi Malzemeleri

200 gr tereyağı

Bir çay bardağı pudra şekeri

Üç yemek kaşığı nişasta

Yarım çay bardağı sıvı yağ

Üç buçuk – dört su bardağı un

Servis için: pudra şekeri

BASIT UN KURABIYESI 2

Pratik Pastane Un Kurabiyesi Tarifi

  1. Yumuşamış tereyağı pudra şekeri ile çırpılır ve krema kıvamına getirilir. Sıvı yağ eklenerek tekrar çırpılır.
  2. Nişasta ve azar azar un ilave edilerek ele yapışmayan bir hamur elde edilir. Hamurun ne çok sert ne de çok yumuşak olmamasına dikkat edilmelidir.
  3. Hamurdan cevizden büyük parçalar koparılıp yuvarlak şekiller verilebilir. İstenirse çok kalın olmayan rulolar yapılır ve bu ruloların üzeri boydan boya çatalla çizilerek üç santim genişliğinde verev şeklinde kesilir. Kesilen parçalar aralıklı olarak fırın tepsisine yerleştirilir.
  4. Un Kurabiyeleri önceden ısıtılmış 160 derecedeki fırında üzerleri beyaz kalacak şekilde pişirilir. Bu arada, kurabiyelerdeki yağ oranı yapışmayı önleyeceği için fırın tepsisini ayrıca yağlamaya gerek yoktur.
  5. Fırın 160 derecede iken kurabiyeler kendilerini toparlayıp kabardıktan sonra fırının ısı ayarı bir miktar (140 – 150 dereceye) düşürülebilir.
  6. Fırından çıkarılan nişastalı beyaz un kurabiyeleri tamamen soğuduktan sonra üzerlerine pudra şekeri dökülerek servis edilir. İşte pastane un kurabiyesinden geride kalmayan, hatta içeriği bakımından daha sağlıklı ve ağızda dağılan harika un kurabiyesi...

BASIT UN KURABIYESI 3BASIT UN KURABIYESI 4

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
  • Henüz hiç yorum yok