mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

🍪Mereng Tarifi, Nasıl Yapılır? (Beze, Meringue, Paris)

Evde Beze nasıl yapılır? Hafif ve “havalı” bir tatlı kurabiye yapmak ister misiniz? İşte en iyi mereng tarifi, beze tarifi 4 yumurta ile yapılabilecek şekilde...

MERENG Beze Meringue Paris 1

Kolay Mereng Tarifi Malzemeler - Mereng Beze Tarifi Kolay Usulü İçindekiler

Dört yumurta akı

Bir su bardağı toz şeker veya pudra şekeri

Çay kaşığının ucuyla tuz

MERENG Beze Meringue Paris 6

Mereng Nasıl Yapılır Tarifi (Beze, Meringue) - Evde Kolay Beze Nasıl Yapılır? Mereng Kurabiyesi Tarifi - Pastane Bezesi Nasıl Yapılır?

 1. Yumurta akı, şeker ve tuz karıştırma kabının içine alınır. Mikserle veya çırpıcı ile önce düşük sonra yüksek ayarda en az on beş dakika çırpılır. Şeker tamamen erimiş ve elde edilen karışım mikserin çırpma tellerinden akmıyorsa bezelerin kıvamı olmuş demektir.
 2. Sıkma torbasına (şekilli krema uçları da kullanılabilir) konulan karışım pişirme kağıdı serilen fırın tepsisine aralıklı olarak bir tatlı kaşığı büyüklüğünde sıkılır.
 3. Beze fırında nasıl pişirilir? Beze fırında kaç dakikada pişer? Önceden ısıtılmış 110 derecelik fırında yiyerek kontrol edildiğinde bezelerin içi tamamen kuruyana kadar iki – iki buçuk saat kadar (bu süre uzayabilir) pişirilir. Merengin piştiğini nasıl anlarız? Bezelerin rengi beyaz fakat iç kısımları katılaşmış olacaktır. Pişen bezeler soğuduktan sonra istenirse çikolata sosu ile veya sade olarak servis edilir.
 4. Tüketilmeyen mereng veya bezeler, yumuşamalarının önlenmesi maksadıyla hava almayan kaplarda saklanabilir. Çünkü açıkta bırakıldığı çok kısa bir sürede bile yumuşayıp yapışkan bir hal alabilir. Bu kar beyaz köpük, ağızda eriyen pamuk şeker benzeri bir kurabiye olarak değerlendirilebileceği gibi farklı tatlı ve pastaların yapımında da kullanılabilir.

"Meringue Tarifi, Fransız Merengi Nasıl Yapılır?" Püf Noktaları ve Kolay Beze Tarifi İlave Bilgiler:

 1. Yumurta aklarına sarıları karıştırılmamalıdır.
 2. Karışımlarına limon suyu ilave edilen bezeler daha katı bir yapıda olurlar.
 3. Mahalli olarak içiboş, köpük, atom, kaymak adlandırmaları da yapılan merenge fındık, fıstık, badem tozu veya kakao, vanilya eklenebilir.
 4. Kakaolu Mereng Tarifi, Kakaolu Beze Tarifi, Renkli Beze Tarifi
 5. Limonlu Mereng Tarifi, Limon Mereng Tarifi
 6. Şekersiz Mereng Tarifi, Şekersiz Beze Tarifi, Diyet Beze Tarifi, Sağlıklı Beze Tarifi
 7. Çikolatalı Mereng Tarifi, Çikolatalı Beze Tarifi
 8. Elmalı Mereng Tarifi, Muzlu Beze Tarifi
 9. Merengli Tart Tarifi
 10. Mereng Tatlısı Tarifi

MERENG Beze Meringue Paris 5