mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sodalı Karnabahar Kızartması Tarifi, Nasıl yapılır?

Sodalı karnabahar kızartması nasıl yapılır? Karnabahar yemekleri içinde oldukça kolay ve pratik bir lezzet ister misiniz? Sodalı karnabahar nasıl kızarır? İşte sade karnabahar kızartması sodalı tarifi...

SODALI-KARNABAHAR-KIZARTMASI

Sütsüz Karnabahar Kızartması Tarifi Malzemeler - Maden Sulu Karnabahar Kızartması. Fırında

Bir adet küçük karnabahar

Bir su bardağı un

Bir çay bardağı soda

İki adet yumurta

Bir silme tatlı kaşığı tuz

Bir çay kaşığının ucuyla karabiber

Kızartmak için sıvı yağ

SODALI-KARNABAHAR-KIZARTMASI

Sodalı Karnabahar Kızartması Tarifi - Karnabahar Tavada Nasıl Kızartılır? - Kolay Karnabahar Kızartması Nasıl Yapılır?

  1. Karnabaharın çiçekleri dağılmaması için dikkatlice ayrılır ve tuzlu suda hafif yumuşayana kadar sekiz on dakika haşlanır. İstenirse haşlama suyuna katılacak süt karnabaharın kendine has kokusunu azaltacaktır.
  2. Yumurta, un ve soda çırpılarak kek hamuru kıvamına getirilir.
  3. Haşlanmış karnabahar yağda nasıl kızartılır? Haşlanıp suyu süzdürülen ve soğumaya bırakılan karnabahar çiçekleri bu sodalı karışıma bulanarak kızgın yağda kısık ateşte altın sarısı renk alana kadar kızartılır.
  4. Yağını bırakması için kağıt havlu üzerinde bekletilen Sodalı Karnabahar Kızartması ılık olarak isteğe göre üzerine sarımsaklı yoğurt ve kırmızı biber ilave ederek veya domatesli bir sosla veya yanında yoğurtla da sunulabilir.

SODALI-KARNABAHAR-KIZARTMASI

Sodalı-Karnabahar Kızartması Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Maden Sulu Karnabahar Kızartması Püf Noktaları

  1. Galeta unlu karnabahar kizartmasi nasıl yapılır? Yumurtalı Karnabahar kızartması Tarifi? Kolay karnabahar kizartmasi sodalı galeta unlu olara da yapılabilir. Haşlanıp soğutulan karnabahar çiçekleri önce çırpılmış iki yumurta, un ve soda bulunan bir kaseye batırılıp ardından galeta ununa bulanır. Karnabahar kizartmasi sodalı galeta unlu usulü de kızgın yağda kızartılır.
  2. Fırında Soslu Karnabahar Nasıl Olur? Buğday Unlu veya Mısır Unlu Sodalı Fırında Karnabahar Kızartması Sade. sodalı Fırında Sodalı Karnabahar Kızartması: Karnabahar fırında kızartılır mı? Daha az kalorili bir karnabahar kızartması istenirse yağı daha az olacak şekilde fırında yapılabilir. İster ana yemek ister sağlıklı bir atıştırmalık olarak yenilebilecek bu tarif de oldukça kolay... Karnabahar fırında nasıl kizartilir? Bir çay bardağı süt, bir su bardağı un, bir adet yumurta, yarım çay bardağı sıvı yağ, iki çay kaşığı karabiber, iki çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karabiberle elde edilen sos çırpıcı ile karıştırılır. Yukarıdaki şekilde hafifçe haşlanan karnabahar çiçekleri bu sosa batırılıp yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizilir. Firinda sodali karnabahar kizartmasi önceden ısıtılmış 190 derecedeki fırında yirmi dakika kadar pişirilir. Bu arada sodalı karnabahar kizartmasi bu şekilde yapılacaksa istenirse fırında karnabahar kızartması haşlamadan da yapılabilir. Fırında karnabahar kizartmasi sossuz olarak da hazırlanabilir.
  3. Unsuz karnabahar kızartması nasıl olur? Ocakta ve fırında karnabahar kızartması. galeta unlu yapılabildiği gibi karnabahar çiçekleri una veya galeta ununa bulanmayıp yulaf kepeğine bulanabilir.
  4. Karnabahar kızartması diyette yenir mı? Karnabahar kızartması kilo yaparmı? Bunun için Karnabahar kızartması kalorisi bilinmeli… Karnabahar kızartması tarifi - nefis yemeklerden olsa da 100 g içinde 85 kadar kalori bulunur. Bir porsiyon -200 g karnabahar kızartması içinde 170 kadar kalori bulunur. Bir kase karnabahar kızartmasında 187 kadar kalori mevcuttur. 1 porsiyon haşlanmış karnabahar kaç kalori? 150 gramlık orta büyüklükte 1 porsiyon haşlanmış karnabahar kalorisi 35 kalori civarındadır. Fırında Karnabahar Kaç Kaloridir? 100 g fırında karnabahar 64 kalori civarındadır. 200 gr lık bir orta porsiyonu ise 128 kaloridir. Karnabahar, C vitamini, folik asit, potasyum minerali ve lif içeriği yüksek bir gıdadır.
YukarıYukarı