mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

EV YAPIMI KOLAY PROFİTEROL TARİFİ NEFİS LEZZETTE

Profiterol evde nasıl yapılır? Top şeklindeki pişmiş hamur, pasta kreması ve çikolata sosu bir araya geldiğinde oluşan harikanın sevenleri çoktur. Bol çikolatalı, nefis iç dolgulu, çökmemiş iyi kavrulmuş hamuru ile bir profiterol hem görünümü ile hem lezzeti ile davetkardır. Çikolata sosunun kıvamı ve krema lezzeti profiterolün en mühim püf noktalarındandır. 15 - 20 kişilik profiterol tarifine mi ihtiyacınız var? Garantili profiterol tarifi, kolay ve pratik olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz. "Gerçek profiterol nasıl yapılır malzemeleri? Profiterol muhallebisi nasıl yapılır? Profiterol iç kreması nasıl yapılır?" diyenlere işte resimli ev yapımı kolay profiterol tatlısı tarifi... Nefis bir tatlı şöleni sizi bekliyor.

EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL

:20 Kişilik Profiterol Tarifi İçin Profiterol Malzemeleri - Profiterol İcinde Ne Var? - Ev Yapımı Kolay Profiterol Tarifi için Malzemeler

Profiterol Topları için Profiterol hamuru Nasıl yapılır? Şu (Choux) hamuru için:

İki su bardağı un

İki su bardağı su

Beş adet yumurta

Bir yemek kaşığı toz şeker

Bir çimdik tuz

100 gr ılık tereyağı

Kreması için:

İki su bardağı süt

İki yemek kaşığı kakao

Üç yemek kaşığı un

Bir su bardağı toz şeker

Gerçek Profiterol Çikolatalı Sosu için:

80 gram bitter çikolata

Yarım yemek kaşığı tereyağı

EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL 5EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL 6

Mükemmel Profiterol Tarifi Kolay Profiterol Tarifi - Ev yapımı profiterol nasıl yapılır? Ev Yapımı Kolay Profiterol Nasıl Yapılır Tarifi - Orjinal Profiterol Tarifi Evde Profiterol Tarifi

 1. Profiterol hamuru nasıl yapılır? Profiterol için hamur nasıl hazırlanır? Bir tencereye su, şeker, tuz ve tereyağı konulur. Tereyağı eriyip su kaynamaya başlayınca yavaş yavaş un ilave edilerek tahta bir kaşıkla karıştırılır. Hamur katılaşıp kendini toplayınca ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır. Koyu mayonez kıvamı hedeflenerek soğuyan hamurun içerisine yumurtalar tek tek kırılarak çırpıcı veya mikser ile çırpılır. İstenen kıvama ulaşılırsa son yumurta ilave edilmez. Hamurunda yumurtanın karşıma eklenmesi ve iyice yedirilmesi yanında şeker ve tuz dengesi mühimdir. Yumurta iyi yedirilmezse çökme ihtimali artar.
 2. Fırın tepsisine yağlı kağıt serilir. Bir sıkma torbası veya tatlı kaşığı yardımıyla ile hamurdan ceviz büyüklüğünde yuvarlak toplar yapılır ve kabarması da dikkate alınarak aralıklı olarak pişirme kağıdının üzerine yerleştirilir. Yuvarlak olması ve hamurun iyi akması için sıkma torbasının ucu büyük kesilir. Bir kerede sıkıp bırakılır, tepsiye tek hamlede dizilir yoksa hamur çatlar. Hepsi aynı boyda olmalıdır.
 3. Profiterol kaç derecede kaç dakikada pişer? Önceden ısıtılmış 160 derecedeki fırının kapağı hiç açılmadan hamurların üzeri pembeleşinceye kadar pişirilir. Fırının kapağı açılırsa hamurlar kabarmaz veya kabaran hamurlar söner. Hamur iyi kavrulmalı, parmak batırınca sünger gibi içine geçmelidir.
 4. Profiterol Pastacı Kreması Nasıl Yapılır? Pate a choux tarifi, Pataşu Nasıl Yapılır? Profiterolün muhallebisi nasıl yapılır? Krema nasıl yapılır? Profiterol Kreması Tarifi Soğuk süt, kakao, un ve şeker çırpılır. Ocağın üzerine konularak karıştırılarak üzeri göz göz olana kadar pişirilir. Ocaktan alındıktan sonra bir miktar ılındırılır ve çırpıcı ile iki – üç dakika çırpılıp muhallebi kıvamına getirilir. Krema sıkma torbasına alınır.
 5. Birleştirme Pişen profiterol toplarının orta kısımdan bir miktar kesilip bir delik açılır. Hazırlanan kremadan içlerine bol miktarda sıkılır. Toplar üst üste düzgün bir şekilde servis tabağına yerleştirilir.
 6. Gerçek Profiterol sosu tarifi Bitter çikolata parçalanarak tereyağı ile birlikte ısıya dayanıklı bir kabın içine konulur. Kaynamakta olan su dolu bir kabın üstüne yerleştirilir. Kaşıkla karıştırılarak çikolatanın erimesi sağlanır. Bu çikolata artan kremanın üzerine eklenerek karıştırılır ve çırpılır. Parlak bir görünüm için sosa varsa çikolata yağı ilave edilebilir. Dengeli bir çikolata kıvamı mühimdir. Çikolata kıvamı akıcı olmalı ama profiterolü de kaplamalıdır; akıp gitmemelidir.
 7. Akışkan bir hale gelen sos (gerekirse çok az süt ilave edilebilir) tabağa yerleştirilen ev yapımı kolay profiterol hamurlarını örtecek şekilde dökülür. Profiterol soğuduktan sonra servis edilir. İstenirse üzerine fıstık, Hindistan cevizi veya fındıkla süslenebilir. Hazırlanan profiterol pastalarda da kullanılabilir.

Profiterol nasıl yapılır nefis? Evde Kolay Profiterol Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve "Orjinal Profiterol Tarifi Nasıl Yapılır?" Püf Noktaları

 1. PASTANE Profiterol Tarifi, Profesyonel Profiterol Tarifi, Gerçek Profiterol Tarifi Bazı küçük farklarla Profesyonel Profiterol Tarifi veya hazır profiterol tarifi neticesini verecek bu tarif kolay profiterol tarifidir.
 2. Gerçek Profiterol hamuru ne denir? Profiterol yapımında kullanılan minik toplara da “chou” adı verilir. Ekler pasta, profiterol ve tulumba tatlısı hazırlanmasında pataşu hamuru kullanılır.
 3. Profiterol buzdolabına konur mu? Profiterol kaç gün dayanır? Profiterolün yumuşak olması için soslanan toplar bir - iki saat kadar buzdolabında bekletilebilir. Fazla profiterol üzeri streçlenerek buzdolabında saklanabilir. Daha iyisi sosunu dökmeden buzdolabına koymak, sunulacağı zaman sosunu dökmektir. Pişen hamur topları hava almayan kapta bir kaç gün buzdolabında muhafaza edilebilir.
 4. 20 kişilik Profiterol Tarifi Bu profiterol tarifi ile bu sayı civarında profiterol elde edilebilir.
 5. Profiterol Kalori Kolay profiterol tarifi nefis yemek tariflerinden biri olsa da 100 gramı 240 kalori civarındadır.
 6. Profiterol Kökeni, Profiterol ismi nereden geliyor? "Profiterole kelimesi, aşağıdaki 1. manasında R.Estienne, 2. manasında da Académie Française'in 1935 tarihli sözlüğünde kullanılmıştır. 1) Fırında pişirilen ve muhtelif garnitürlerle yenen hamur topu. 2) Hamur topu içine taze krema, krem şantiyi veya dondurma koyulan ve üzerine erimiş çikolata dökülerek servis yapılan tatlı." Kaynak1 İşin içine dondurma da girecekse kalori olarak 334 rakamı daha uygun olabilir. Kaynak2
 7. Etimekli Yalancı profiterol nasıl yapılır? Yalancı Profiterol Tarifi Bir paket tuzsuz etimek veya kedidilli bisküvi kullanarak yapılabilir. Borcamda etimekli yalancı profiterol, kedi dilli yalancı profiterol yapılabilir. Kedi dilli kupta yalancı profiterol etimekli de yapılabilir.
 8. Pastacı Kreması, Nişastalı profiterol tarifi İç dolgu için bir tencerede bir su bardağı süt, yarım su bardağı toz şeker, bir yemek kaşığı nişasta, bir yemek kaşığı un, bir yemek kaşığı tereyağ ve bir paket vanilya kaynatılır. Muhallebi kıvamına gelince ocaktan alıp mikserle pürüzsüzleşene kadar çırpılır.
 9. Dr Oetker profiterol nasıl yapılır? Dr.Oetker Profiterol Tarifi Dr Oetker'ın bir profiterol kutusundan takriben otuz adet profiterol çıkabilir. Bir kutu Dr. Oetker profiterol karışımından hamur toz karışımı, iki adet yumurta, dört yemek kaşığı sıvı yağ, dört yemek kaşığı su ve iki yemek kaşığı süt bir kapta çırpılır. Hamur hazır olunca yarım tatlı kaşığı alıp bir tepsiye yuvarlak biçimde küçük küçük alınır. 160 derece ısıtılmış fırına alıp yarım saat pişirilir. Çikolatalı sosu için bir su bardağı süt bir tencereye alınıp çikolata toz karışımı dökülüp kabuklanmaması için arada pişirilerek kaynayıncaya kadar pişirilip soğumaya bırakılır. Hamur pişince çıkarılıp soğumaya bırakılır. Hamur soğuyunca kremayı yapmak için 1.5 su bardağı süt bir kaba alınıp krema karışımı dökülüp iyice çırpılır. Katılaşınca hamurlar ikiye kesilip arasına krema doldurulur. Üzerine soğumuş çikolata sosu dökülür. Üzerini Hindistan cevizi serpilebilir.
 10. Profiterol nerenin yemeği? Profiterolün tam olarak nereden geldiği bilinmemektedir. Fransız tatlısı olduğu ifade edilir.
 11. Profiterol hamuruna vanilya konur mu? Profiterol pasta tarifinde hamura bir paket vanilya ilave edilebilir.
 12. Profiterol E kabartma tozu konur mu? Profiterol tatlı tarifinde hamura yarım paket kabartma tozu eklenebilir.
 13. 1 profiterol kaç gram? Bir tane profiterol kaç kalori? 1 porsiyon profiterol kaç top? Yalancı Profiterol kaç kalori? Hazırlanışına göre farklı büyüklükte olabilir. Takriben 45 gram olması gerekir. Bir topun kalori değeri 107 kcal olabilir. Bir porsiyon dört veya beş top olabilir. Dört adet olacaksa 428 kcal seviyesindedir. Profiterol kilo aldırır mı? Profiterol, kan şekerini hızlı arttıran bir tatlı olup yenilen miktarı ölçülü olmalıdır. Şeker hastası veya kilo verme azminde olanlar profiterolden ya uzak durmalı veya tadımlık olarak yemelidir.
 14. Profiterol margarin ile olur mu? Profiterol margarinle yapılır mı? Orjinal profiterol tarifinde margarin var mıdır? Olsa da olmasa da kolaylezzet.com yemek sitesi tarifleri arasında margarin ihtiva eden bir tarif bulunmamaktadır.
 15. Profiterol nasıl yazılır? Doğru kullanımı "profiterol" şeklinde olmalıdır.
 16. Milföylü Profiterol Tarifi Pasta profiterol tarifi, kolay olabilir mi? Daha da kolay profiterol nasıl yapılır? Hamurla uğraşmamak işleri biraz daha hızlandırabilir. On yaprak milföy hamuru biraz yumuşadıktan sonra her bir kare yaprağı dörde bölünmek suretiyle kırk küçük kare yapılıp yağlı kağıt serili fırın tepsisine alınır. Önceden ısıtılmış fırında 180 derecede kabarıp üzerleri kızarana, altın sarısı oluncaya dek on beş dakika kadar tutulur. Çıkartılıp soğumaya bırakılır. Kreması için üç su bardağı süt, bir su bardağı toz şeker, üç yemek kaşığı un, iki yemek kaşığı nişasta, bir adet yumurta sarısı tencerede iyice karıştırılıp ocağa konularak ve muhallebi kıvamı alana dek karıştırarak orta ateşte pişirilir. Kıvam alıp göz göz olunca ocaktan indirilir, bir paket vanilin, 250 gram tereyağı, bir paket krema veya krem şanti ilave edilip mikserle çırpılır. Ara ara karıştırılarak ılınması sağlanır. Üzeri için bir paket toz çikolata sosunu iki su bardağı sütle pişirilir. Pişince 80 gram bitter çikolata eklenip, eriyene dek güzelce karıştırılır. Çikolata sosu yoksa üç yemek kaşığı kakao, yarım su bardağı toz şeker, yarım su bardağı sıvı yağ ve iki su bardağı süt tencereye alınıp orta ateşte kıvam alana kadar çırpılır. Kıvam aldıktan sonra çikolata ilave edilip beş dakika daha karıştırılır. Çikolata sosun üzeri kabuk bağlamaması için arada karıştırarak soğutulur. Soğuyan milföy kareleri ortadan ayrılır. Alt katına soğuyan kremadan bir tatlı kaşığı ilave edilir. Krema torbası da kullanılabilir. Üst katı kapatılır. Elmalı profiterol tarifi olsun istenirse milföylerin arasına elma, muz, çilek, şeftali dilimleri ilave edilebilir. Üzerine soğuyan çikolatalı sostan gezdirilir. Veya bir borcama milföylerin alt katları dizilir. Arasına krema dökülüp yayılır. Milföylerin üst katları kapatılır. Çikolata sosu dökülür. Soğutulup servis edilir.
 17. Kedi Dili Profiterol Nasıl Yapılır? "Dünyanın en kolay profiterol tarifi hangisidir?" derken kedi dili profiterol usulü de tecrübeye layıktır. Tencereye beş su bardağı süt, iki adet yumurta sarısı, birer su bardağı unla toz şeker ve bir çay bardağı nişasta eklenerek çırpılır. Ocakta devamlı karıştırılıp kaynayıp katılaşmasından sonra ocaktan alınır. Bir paket vanilin karıştırılır. Üzeri kabuklanmaması için ara ara karıştırıp soğuması sağlanır. Bir kapta bir su bardağı sütle iki paket krem şanti köpürtülüp buzdolabına alınır. Bir paket toz çikolata sosu üç su bardağı sütle pişirilir. Ilınan krema ile krem şantiyi karıştırılıp çırpılır. Yirmi adet kedidili bisküvisi birkaç parçaya bölünerek kremaya ilave edilip harmanlanır. Kuplara paylaştırılır veya büyük bir borcama konulur. Kedi dilli kremanın üzerine soğumuş çikolata sosu dökülür. Buzdolabında birkaç saat soğutulduktan sonra üzeri süslenerek servis edilir.
 18. Profiterol Ekler Tarifi, Ekler Hamuru Nasıl Yapılır? PRATİK EKLER PASTA NASIL YAPILIR?

EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL 1

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.

Bu yazışmadaki kişiler

 • Nevzat