mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

EV YAPIMI KOLAY PROFİTEROL TARİFİ NEFİS LEZZETTE

Profiterol evde nasıl yapılır?... Top şeklindeki pişmiş hamur, pasta kreması ve çikolata sosu bir araya geldiğinde oluşan harikanın sevenleri çoktur. Bol çikolatalı, nefis iç dolgulu, çökmemiş iyi kavrulmuş hamuru ile bir profiterol hem görünümü ile hem lezzeti ile davetkardır. Çikolata sosunun kıvamı ve krema lezzeti profiterolün en mühim püf noktalarındandır. 15 - 20 kişilik profiterol tarifine mi ihtiyacınız var? Garantili profiterol tarifi, kolay ve pratik olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz. "Gerçek profiterol nasıl yapılır? Malzemeler? Profiterol muhallebisi nasıl yapılır? " diyenlere işte resimli ev yapımı kolay profiterol tarifi... Nefis bir tatlı şöleni sizi bekliyor.

EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL

:20 Kişilik Profiterol Tarifi İçin Profiterol Malzemeleri - Profiterol İcinde Ne Var? - Ev Yapımı Kolay Profiterol Tarifi için Malzemeler

Profiterol Topları için Profiterol hamuru Nasıl yapılır? Şu (Choux) hamuru için:

İki su bardağı un

İki su bardağı su

Beş adet yumurta

Bir yemek kaşığı toz şeker

Bir çimdik tuz

100 gr ılık tereyağı

Kreması için:

İki su bardağı süt

İki yemek kaşığı kakao

Üç yemek kaşığı un

Bir su bardağı toz şeker

Gerçek Profiterol Çikolatalı Sosu için:

80 gram bitter çikolata

Yarım yemek kaşığı tereyağı

EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL 5EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL 6

Mükemmel Profiterol Tarifi - Ev Yapımı Kolay Profiterol Nasıl Yapılır Tarifi - Orjinal Profiterol Tarifi, Kolay Profiterol Tarifi

 1. Profiterol hamuru nasıl yapılır? Profiterol için hamur nasıl hazırlanır? Bir tencereye su, şeker, tuz ve tereyağı konulur. Tereyağı eriyip su kaynamaya başlayınca yavaş yavaş un ilave edilerek tahta bir kaşıkla karıştırılır. Hamur katılaşıp kendini toplayınca ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır. Koyu mayonez kıvamı hedeflenerek soğuyan hamurun içerisine yumurtalar tek tek kırılarak çırpıcı veya mikser ile çırpılır. İstenen kıvama ulaşılırsa son yumurta ilave edilmez. Hamurunda yumurtanın karşıma eklenmesi ve iyice yedirilmesi yanında şeker ve tuz dengesi mühimdir. Yumurta iyi yedirilmezse çökme ihtimali artar.
 2. Fırın tepsisine yağlı kağıt serilir. Bir sıkma torbası veya tatlı kaşığı yardımıyla ile hamurdan ceviz büyüklüğünde yuvarlak toplar yapılır ve kabarması da dikkate alınarak aralıklı olarak pişirme kağıdının üzerine yerleştirilir. Yuvarlak olması ve hamurun iyi akması için sıkma torbasının ucu büyük kesilir. Bir kerede sıkıp bırakılır, tepsiye tek hamlede dizilir yoksa hamur çatlar. Hepsi aynı boyda olmalıdır.
 3. Profiterol kaç derecede kaç dakikada pişer? Önceden ısıtılmış 160 derecedeki fırının kapağı hiç açılmadan hamurların üzeri pembeleşinceye kadar pişirilir. Fırının kapağı açılırsa hamurlar kabarmaz veya kabaran hamurlar söner. Hamur iyi kavrulmalı, parmak batırınca sünger gibi içine geçmelidir.
 4. Profiterol Pastacı Kreması Nasıl Yapılır? Pate a choux tarifi, Pataşu Nasıl Yapılır? Profiterolün muhallebisi nasıl yapılır? Krema nasıl yapılır? Soğuk süt, kakao, un ve şeker çırpılır. Ocağın üzerine konularak karıştırılarak üzeri göz göz olana kadar pişirilir. Ocaktan alındıktan sonra bir miktar ılındırılır ve çırpıcı ile iki – üç dakika çırpılıp muhallebi kıvamına getirilir. Krema sıkma torbasına alınır.
 5. Birleştirme Pişen profiterol toplarının orta kısımdan bir miktar kesilip ir delik açılır. Hazırlanan kremadan içlerine bol miktarda sıkılır. Toplar üst üste düzgün bir şekilde servis tabağına yerleştirilir.
 6. Gerçek Profiterol sosu Bitter çikolata parçalanarak tereyağı ile birlikte ısıya dayanıklı bir kabın içine konulur. Kaynamakta olan su dolu bir kabın üstüne yerleştirilir. Kaşıkla karıştırılarak çikolatanın erimesi sağlanır. Bu çikolata artan kremanın üzerine eklenerek karıştırılır ve çırpılır. Parlak bir görünüm için sosa varsa çikolata yağı ilave edilebilir. Dengeli bir çikolata kıvamı mühimdir. Çikolata kıvamı akıcı olmalı ama profiterolü de kaplamalıdır; akıp gitmemelidir.
 7. Akışkan bir hale gelen sos (gerekirse çok az süt ilave edilebilir) tabağa yerleştirilen ev yapımı kolay profiterol hamurlarını örtecek şekilde dökülür. Profiterol soğuduktan sonra servis edilir. İstenirse üzerine fıstık, Hindistan cevizi veya fındıkla süslenebilir. Hazırlanan profiterol pastalarda da kullanılabilir.

Profiterol nasıl yapılır nefis? Evde Kolay Profiterol Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Orjinal Profiterol Tarifi Püf Noktaları

 1. PASTANE Profiterol Tarifi, Profesyonel Profiterol Tarifi, Gerçek Profiterol Tarifi Bazı küçük farklarla Profesyonel Profiterol Tarifi neticesini verecek bu tarif Kolay Profiterol Tarifidir.
 2. Gerçek Profiterol hamuru ne denir? Profiterol yapımında kullanılan minik toplara da “chou” adı verilir. Ekler pasta, profiterol ve tulumba tatlısı hazırlanmasında pataşu hamuru kullanılır.
 3. Profiterol buzdolabına konur mu? Profiterol kaç gün dayanır? Profiterolün yumuşak olması için soslanan toplar bir - iki saat kadar buzdolabında bekletilebilir. Fazla profiterol üzeri streçlenerek buzdolabında saklanabilir. Daha iyisi sosunu dökmeden buzdolabına koymak, sunulacağı zaman sosunu dökmektir. Pişen hamur topları hava almayan kapta bir kaç gün buzdolabında muhafaza edilebilir.
 4. 20 kişilik Profiterol Tarifi Bu profiterol tarifi ile bu sayı civarında profiterol elde edilebilir.
 5. Profiterol Kalori Kolay profiterol tarifi nefis yemek tariflerinden biri olsa da 100 gramı 240 kalori civarındadır.
 6. Profiterol Kökeni, Profiterol ismi nereden geliyor? "Profiterole kelimesi, aşağıdaki 1. anlamında R.Estienne, 2. anlamında da Académie Française'in 1935 tarihli sözlüğünde kullanılmıştır. 1) Fırında pişirilen ve muhtelif garnitürlerle yenen hamur topu. 2) Hamur topu içine taze krema, krem şantiyi veya dondurma koyulan ve üzerine erimiş çikolata dökülerek servis yapılan tatlı." Kaynak1 İşin içine dondurma da girecekse kalori olarak 334 rakamı daha uygun olabilir. Kaynak2
 7. Etimekli Yalancı profiterol nasıl yapılır? Yalancı Profiterol Tarifi Bir paket tuzsuz etimek veya kedidilli bisküvi kullanarak yapılabilir. Borcamda etimekli yalancı profiterol, kedi dilli yalancı profiterol yapılabilir. Kedi dilli kupta yalancı profiterol etimekli de yapılabilir.
 8. Pastacı Kreması, Nişastalı profiterol tarifi İç dolgu için bir tencerede bir su bardağı süt, yarım su bardağı toz şeker, bir yemek kaşığı nişasta, bir yemek kaşığı un, bir yemek kaşığı tereyağ ve bir paket vanilya kaynatılır. Muhallebi kıvamına gelince ocaktan alıp mikserle pürüzsüzleşene kadar çırpılır.
 9. Dr Oetker profiterol nasıl yapılır? Dr.Oetker Profiterol Tarifi Bir kutu Dr. Oetker profiterol kutusundan takriben otuz adet profiterol çıkabilir. Bir kutu Dr. Oetker profiterol karışımından hamur toz karışımı, iki adet yumurta, dört yemek kaşığı sıvı yağ, dört yemek kaşığı su ve iki yemek kaşığı süt bir kapta çırpılır. Hamur hazır olunca yarım tatlı kaşığı alıp bir tepsiye yuvarlak biçimde küçük küçük alınır. 160 derece ısıtılmış fırına alıp yarım saat pişirilir. Çikolatalı sosu için bir su bardağı süt bir tencereye alınıp çikolata toz karışımı dökülüp kabuklanmaması için arada pişirilerek kaynayıncaya kadar pişirilip soğumaya bırakılır. Hamur pişince çıkarılıp soğumaya bırakılır. Hamur soğuyunca kremayı yapmak için 1.5 su bardağı süt bir kaba alınıp krema karışımı dökülüp iyice çırpılır. Katılaşınca hamurlar ikiye kesilip arasına krema doldurulur. Üzerine soğumuş çikolata sosu dökülür. Üzerini Hindistan cevizi serpilebilir.
 10. Profiterol nerenin yemeği? Profiterolün tam olarak nereden geldiği bilinmemektedir. Fransız tatlısı olduğu ifade edilir.
 11. Profiterol hamuruna vanilya konur mu? Hamura bir paket vanilya ilave edilebilir.
 12. Profiterol E kabartma tozu konur mu? Hamura yarım paket kabartma tozu eklenebilir.
 13. 1 profiterol kaç gram? Bir tane profiterol kaç kalori? 1 porsiyon profiterol kaç top? Yalancı Profiterol kaç kalori? Hazırlanışına göre farklı büyüklükte olabilir. Takriben 45 gram olması gerekir. Bir topun kalori değeri 107 kcal olabilir. Bir porsiyon dört veya beş top olabilir. Dört adet olacaksa 428 kcal seviyesindedir. Profiterol kilo aldırır mı? Profiterol, kan şekerini hızlı arttıran bir tatlı olup yenilen miktarı ölçülü olmalıdır. Şeker hastası veya kilo verme azminde olanlar profiterolden ya uzak durmalı veya tadımlık olarak yemelidir.
 14. Profiterol margarin ile olur mu? Profiterol margarinle yapılır mı? Orjinal profiterol tarifinde margarin var mıdır? Olsa da olmasa da kolaylezzet.com yemek sitesi tarifleri arasında margarin ihtiva eden bir tarif bulunmamaktadır.
 15. Profiterol nasıl yazılır? Doğru kullanımı Profiterol şeklinde olmalıdır.
 16. Ekler Tarifi, Ekler Hamuru Nasıl Yapılır? PRATİK EKLER PASTA NASIL YAPILIR?

EV YAPIMI KOLAY PROFITEROL 1

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
 • Henüz hiç yorum yok