mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

🍪HİNDİSTAN CEVİZİ DOLGULU KAKAOLU KURABİYE🥥

Hindistan Cevizi Dolgulu Kakaolu Kurabiye Nasıl Yapılır? Püf noktaları nelerdir? Kakaolu hindistan cevizli çatlak kurabiye hem görünüşü hem lezzetiyle farklı bir lezzettir. Kolay Hindistan Cevizi Dolgulu Kakaolu Kurabiyenin resimli denenmiş tarifi!

HINDISTAN CEVIZI DOLGULU KAKAOLU KURABIYE 2

İçi Hindistan Cevizli Kakaolu Kurabiye Malzemeleri - Kakaolu Hindistan Cevizli Kurabiye İçindekiler

İki adet yumurta (bir tanesinin akı iç malzeme için)

150 gr tereyağı (oda ısısında)

Bir çay bardağı sıvı yağ

Yarım su bardağı pudra şekeri

İki yemek kaşığı tepeleme kakao

Bir paket kabartma tozu

Bir paket vanilya

Üç - üç buçuk su bardağı un

Dolgu malzemesi:

Üç tepeleme yemek kaşığı Hindistan cevizi

Bir yumurta akı

İki yemek kaşığı pudra şekeri

HINDISTAN CEVIZI DOLGULU KAKAOLU KURABIYE

Hindistan Cevizi Dolgulu Kakaolu Kurabiye Tarifi - Kakaolu İçi Hindistan Cevizli Kurabiye Nasıl Yapılır?

  1. Unun yarısı yoğurma kabına alınır. Yağlar, şeker, yumurta, kakao kabartma tozu ve vanilya eklenir, yoğrulur. Unun geri kalanı yavaş yavaş ilave edilerek ele yapışmayan yumuşak bir kıvamda hamur elde edilir.
  2. İç dolgu için bir kaseye Hindistan cevizi, pudra şekeri ve yumurta akı alınıp iyice karıştırılır.
  3. Kurabiye hamurundan cevizden biraz büyük parça koparılır. Elde yuvarlak hale getirilir ve ortası bir miktar açılır.
  4. Hindistan cevizli karışımdan bir tatlı kaşığı kadar konularak yuvarlanır ve kurabiye şekline getirilir.
  5. Yağlanmış fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirilir. Hindistan Cevizi Dolgulu Kakaolu Kurabiye önceden ısıtılmış 170 derecedeki fırında üzerleri çatlayana kadar pişirilir. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri veya Hindistan cevizi ekilebilir.

İci Hindistan Cevizli Kurabiye Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve "Hindistan Cevizli Dolgulu Kakaolu Kurabiye" Püf Noktaları

  1. Kakaolu Hindistan Cevizli Kurabiye Kalori 100 gramı 346 kaloridir.
  2. Hindistan Cevizli Kakaolu Islak Kurabiye Tarifi, Cocostar Kurabiye, Kakaolu Islak Kurabiye İçi Hindistan Cevizli Nasıl Yapılır? 🍪KAKAOLU ISLAK KURABİYE (Brownie, Şerbetli Kurabiye) tarifinde yer alan brownie kurabiye yapımında yukarıdaki usul kullanılarak farklı bir lezzet elde edilebilir. Islak kakaolu Hindistan cevizli kurabiye şerbetli yapımında bir su bardağı su, bir su bardağı toz şeker ve iki - üç damla limon suyu ile bir şerbet hazırlanır: Küçük bir tencereye birer bardak şeker ve su konulur. Şeker eriyene kadar orta hararetteki ocakta karıştırılır. Kaynamaya başlayınca kısık ateşte beş dakika daha ocakta tutulur. İki - üç damla limon suyu eklenir. Bir taşım kaynatılıp ocaktan alınarak ılınmaya bırakılır. Farklı aroma sağlamak için şerbete portakal gibi meyvelerin suyu da katılabilir. Şerbeti su yerine sütle pişirmek farklı bir lezzete ulaştırır. Hatta şerbeti pişirmeden soğuk hazırlanması da başka bir usuldür. Şerbetli kakaolu Hindistan cevizli kurabiye yapımında pişen kurabiyeler ilk sıcaklıkları çıkınca, 2-3 dakika sonra, ılınan şerbete teker teker batırılır. Bir dakika daha bekletilerek servis tabağına çıkarılır. Bu basamakta dikkat gerekir. Uzun süre şerbette kalırlarsa yumuşayıp dağılma veya şerbetli bir tatlıya dönüşme, icabından daha kısa süre daldırılmaları halinde de içlerinin kuru kalma ihtimali bulunur. Gerekirse ilk kurabiyelerde durum kontrol edilerek tutma süresi belirlenebilir. Hazırlanan kakaolu ıslak hindistan cevizli kurabiye, buzdolabında bir saat dinlendirilip soğuk olarak servis edilir.