mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

🍪KAKAOLU ISLAK KURABİYE (Brownie kurabiyesi, Şerbetli Kurabiye)

Islak kek, brownie, şekerpare karışımı bir lezzet hazırlamaya ne dersiniz? Pratik Şerbetli Kurabiye Tarifleri içinde hususi bir yeri vardır. Kakaolu ıslak kurabiye şerbetli bir tatlı değil, hafif ıslak güzel bir kurabiyedir. Çayla birlikte sunulabilecek üzerleri çatlak çatlak ve kıtır, içleri yumuşak, ağızda dağılan enfes browni ıslak kurabiyelerin yapımı çok kolay... Aslında kakaolu islak kurabiye tarifleri çok farklı olabilir. "Kakaolu islak kurabiye margarinsiz olarak nasıl yapılır?" denilirse işte kakaolu islak kurabiye sıvı yağlı ve tereyağlı olarak tarifi...

KAKAOLU-ISLAK-KURABİYE-(Brownie-kurabiyesi,-Şerbetli Kurabiye)

Kakaolu İçi Islak Kurabiye Malzemeleri - Şerbetli Browni Kurabiye İçindekiler - Kakaolu Islak Kurabiye nasil yapilir?

100 gram tereyağı

Yarım çay bardağı sıvı yağ (orta boy)

Bir adet yumurta

Bir paket kabartma tozu

Üç yemek kaşığı silme kakao

Çay kaşığının ucuyla tuz

Bir çay bardağı toz şeker

İki buçuk - üç su bardağı un

İstenirse bir paket vanilya

Üzeri için: Hindistan cevizi, toz Antep fıstığı veya haşhaş

Şerbeti için:

Bir su bardağı su

Bir su bardağı toz şeker

İki - üç damla limon suyu

KAKAOLU-ISLAK-KURABİYE-(Brownie-kurabiyesi,-Şerbetli Kurabiye)KAKAOLU-ISLAK-KURABİYE-(Brownie-kurabiyesi,-Şerbetli Kurabiye)KAKAOLU-ISLAK-KURABİYE-(Brownie-kurabiyesi,-Şerbetli Kurabiye)

Margarinsiz Kakaolu islak Kurabiye Tarifi (Şerbetli Kurabiye, Browni ıslak kurabiye nasıl yapılır?) - Islak Browni kurabiye Yapımı - Bayatlamayan Kakaolu Kurabiye

 1. Margarinsiz Islak Kurabiye Şerbeti Önce şerbet hazırlanır: Küçük bir tencereye bir bardak şeker ve bir bardak su konulur. Şeker eriyene kadar orta ateşte karıştırılır. Kaynamaya başlayınca kısık ateşte beş dakika daha ateşte tutulur. İki - üç damla limon sıkılır. Bir taşım kaynatılır ve ocaktan alınır ılınmaya bırakılır. Farklı aroma sağlamak için Browni kurabiyesi şerbetine portakal gibi meyvelerin suyu da katılabilir.
 2. Yoğurma kabının içerisine oda sıcaklığında yumuşamış tereyağı, sıvı yağ, oda sıcaklığında yumurta ve şeker alınarak şeker eriyene kadar karıştırılır. İstenirse mikser kullanılabilir.
 3. Üzerine önce iki bardak un, bir çimdik tuz, kakao ve kabartma tozu elenip eklenerek yoğrulmaya başlanır. Unun geri kalanı azar azar ilave edilerek orta sertlikte bir hamur elde edilir. Az un yayılmaya çok un pişme sonrası dağılmaya neden olabilir. Bu sebeple hamur ne çok sert ne de yumuşak olmalıdır. Yayılmaması için kulak memesi kıvamında olmamalıdır. Bazıları hamura ince öğütülmüş ceviz veya fındık katmayı da tercih eder. Bu durumda lezzet Cevizpare'ye yaklaşır. Çikolatalı Browni Kurabiye elde etmek için hamura damla çikolata ilave etmek isteyenler şeker ölçüsünü bir miktar azaltabilirler.
 4. Cevizden biraz daha büyük parçalar koparılır, yuvarlanıp şekillendirilerek aralıklı olarak yağlanmış veya yağlı kâğıt serilmiş fırın tepsisine dizilir. Ortalarına bastırarak daha farklı bir görünüş verilebilecekse de bu uygulama içinin daha sıkı olmasına yol açabilir. Önceden ısıtılmış 180 derecedeki fırında pişirilir. Genel olarak üzerlerinin çatlaması piştiklerine işaret olabilir. Fazla pişip içleri çok sertleşirse şerbeti çekmeyebilir.
 5. Pişen Kakaolu Islak Kurabiyeler ilk sıcaklıkları çıktıktan sonra ılınan şerbetin içerisine teker teker batırılır. Bir dakika kadar bekletilerek servis tabağına çıkarılır. Bu noktada dikkatli olunmalıdır. Uzun süre şerbette kalmaları halinde yumuşayıp dağılma veya şerbetli bir tatlıya dönüşme, gereğinden kısa süre daldırılmaları halinde içlerinin kuru kalma tehlikesi vardır. Gerekirse ilk kurabiyelerde durum test edilerek süre ayarlanabilir.
 6. Arzu edilirse tamamı Hindistan cevizine batırılır veya üzerine bir miktar Hindistan cevizi konularak servis edilir. Haşhaş ve toz Antep fıstığı diğer süsleme seçenekleridir. Fındık çok ince öğütülmüşse kullanılabilir. Damla çikolata da yapıştırılabilir. Bu süslerin tutması için şerbetlemenin hemen sonrasında yapılmalıdır. Üstü kapalı olarak bir kaç saat dinlenmesi şerbetini daha iyi çekmesini sağlayıp lezzetini arttıracaktır. Bu beklemenin buzdolabında değil de oda sıcaklığında olması hem kurabiyelerin fazla sertleşmesini hem de süslerin lezzet kaybını önleyecektir.

Sıvı Yağlı Kakaolu İslak Kurabiye, Brownie Kurabiyesi, Şerbetli Kurabiye Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Kakaolu Çatlak Kurabiye, Islak Browni Kurabiye Tarifi Püf Noktaları

 1. Sütlü Islak Kurabiye Kakaolu Browni Islak Kurabiyelerde daha farklı bir tat için şerbet sütle de yapılabilir. Süslemek yerine üzeri çikolata sosu ile de kaplanabilir.
 2. Starbucks kurabiye Kakaolusu da yapılan ceviz, tarçın, damla çikolatanın lezzet verdiği bir kurabiye olup ıslak browni kurabiye değildir.
 3. İci hindistan cevizli kakaolu islak kurabiye Hindistan Cevizli Islak Kurabiye için 🍪HİNDİSTAN CEVİZİ🥥 DOLGULU KAKAOLU KURABİYE tarifinden istifade edilebilir. Kakaolu hindistan cevizli islak kurabiye için buradaki şerbet kullanılabilir.
 4. Kakaolu Islak Kek KOLAY KAKAOLU ISLAK KEK
 5. İKİ Renkli Islak Kurabiye 🍪İKİ RENKLİ KURABİYE tarifinden istifade edilebilir.
 6. Kakaolu fındıklı islak kurabiye tarifi Harcına bir çay bardağı öğütülmüş fındık ilavesi ile elde edilebilir. Ceviz de farklı bir lezzet sunar.
 7. Portakalli kakaolu islak kurabiye Hamuruna katılacak portakal rendesi ile istenen aroma sağlanabilir.
 8. Haşhaşlı Islak Kurabiye Süslemede kullanılacak haşhaş deniz kestanesi kurabiyesi görünümü verecektir.
 9. Damla çikolatalı kakaolu islak kurabiye Hamura ilave edilecek damla çikolatalar lezzeti bir üst seviyeye çıkarabilir.
 10. TUZLU Kurabiye Tarifi 🍪ÇÖREK OTLU TUZLU KURABİYE, 🍪MAHLEPLİ TUZLU KURABİYE
 11. Kakaolu islak kurabiye buzlukta saklanir mi? Şerbetli tatlı buzluğa konmamalıdır. Şekerin kristalleşme ihtimali vardır. Normal buzdolabı kısmına konulabilir. Yukarıdaki tarif süt ve yoğurt ihtiva etmediğinden bayatlamayan kurabiye cinsindendir ki ona da gerek kalmaz.
 12. Anne kurabiyesi nasıl yapılır? 🍪ANNE KURABİYESİ (Yoğurtlu veya Sütlü)
 13. Elmalı kurabiye nasıl yapılır? 🍪ELMALI🍎 KURABİYE TARİFİ
 14. Browni lokmalik Kurabiyeler küçük ölçülerle yapılarak daha da cazibesi arttırılabilir.
 15. Şeker Pare Yapımı, Brownie Pare ŞEKERPARE TATLISI NASIL YAPILIR?, CEVİZPARE TATLISI TARİFİ yazılarından istifade edilebilir. Browni tatlısı veya browni kurabiyesi kakaolu şekerpare midir? Girişte temas edildiği gibi ilave edilen şerbet Islak Kurabiye (Browni) lezzetini şekerpareye dönüştürmez. Elbette kakaolu kurabiye kullanılarak yapılabilen kakaolu şekerpare de nefis bir tatlıdır.

KAKAOLU-ISLAK-KURABİYE-(Brownie-kurabiyesi,-Şerbetli Kurabiye)KAKAOLU-ISLAK-KURABİYE-(Brownie-kurabiyesi,-Şerbetli Kurabiye)

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.

Bu yazışmadaki kişiler

 • Nesrin
 • Kerim