mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Nar Reçeli Tarifi, Nasıl Yapılır?

Nar taneleri ile reçel yapılabilir mi? "Nar nasıl değerlendirilir? Nar ile neler yapılabilir?" denilince reçel ve marmelat da düşünülür. Çarşıdan bir tane alınmasına rağmen, eve gelince bin tane olan kıymetli ve bereketli meyve nar, sonbaharın lezzetlerinden biri... Nara mevsimi dışında da ulaşabilmek için nar reçeli veya nar marmelatı iyi bir tercih olabilir. Keyifli bir kahvaltı için harika bir nar reçeli farklı bir tat... Öyleyse evde nar reçeli nasıl yapılır?

NAR RECELI 6

Nar Reçeli Malzemeleri Nelerdir?

Üç su bardağı ayıklanmış nar tanesi

İki su bardağı şeker

Bir su bardağı su

Yarım limon suyu

NAR RECELI 4

Nar Reçeli Tarifi - Nar Reçel Nasıl Yapılır?

 1. Ayıklanan nar taneleri yayvan bir tencereye alınır. Üzerine toz şeker serpiştirilir.
 2. Bir su bardağı su ilavesi ile orta ateşte kaynamaya bırakılır.
 3. Nar receli ne kadar kaynatilir? Kaynadıktan sonra kısık ateşe alınarak reçelin balı katılaşana kadar pişirilir.
 4. Yarım limon suyu sıkılır. Beş - altı dakika daha kaynadıktan sonra altı kapatılır.
 5. Ilındıktan sonra temiz cam kavanozlara konulup saklanabilir.
 6. Nar reçeli; nar taneleri sebebiyle dişe dokunan, meyvesi balına göre daha çok görünen, diğer reçellerden daha farklı olup şifası, görüntüsü ve lezzeti için yapmaya değer bir reçeldir.

"Nar Reçeli Tarifi, Evde Nar Reçeli Nasıl Yapılır?" ile Alakalı Diğer Hususlar ve Nar Reçeli Püf Noktaları

 1. Nar Cinsleri Her meyvede olduğu gibi nar cinsleri arasında ehemmiyetli farklar vardır. Yenmesi zor olan ekşi nar bu şekilde değerlendirilmek istense de değişik renk ve tat hususiyetleri olan narlar bu gaye ile kullanılabilir. Aslında renk tatlılığın veya tatsızlığın garantisi değildir. Aşağıda iki farklı nar türü yer almaktadır.
 2. Nar marmelatı nasıl olur? Nar marmelatının nar reçelinden farkı çekirdeklerin de giderilmiş olmasıdır. Marmelatlar sadece tatlı bir sos olarak değil aynı zamanda değişik ekmek ve tatlıların dışında et ve sebze yemekleri yanında sunulan lezzetlerdir. Narın da marmelatı yapılır. Tanelerine ayrılmış olan üç kilo nar düdüklü tencereye konulur. Yarım su bardağı su ilavesiyle kaynatılır. Düdüklü ses çıkarınca ocak kapatılır. Haşlanmış nar taneleri kevgirden geçirilir ve küçük çekirdekleri ayrılmış olur. Kevgirden çıkan nar suyu tencereye alınıp orta hararette kaynatılır. Kıvamı biraz koyulaşınca 1. 5 su bardağı şeker ve yarım limon suyu ilave edilir. Ara ara karıştırılarak kıvam alıncaya dek kaynatılır. Aşırı koyu veya fazla akışkan olmamalıdır. Pişen nar marmelatı kavanoza doldurulur, ağzı iyice kapatılıp ters çevrilerek vakumlanır. Soğuyunca dolaba konulur.
 3. Nar Reçeli Satın Almak Nar recelı internetten satın alınabilir: 2021 Kasım ayı itibariyle Nar Reçeli (500 gr.) 25,00 ₺, Ev Yapımı Nar Reçeli 760 gr 34.90TL fiyatları ile bulunabilmektedir. Kullandığınız mamuller hakkında nar reçeli yorumlarınızı aşağıda yazabilirsiniz.
 4. İncir Reçeli Nasıl Yapılır? İncir Reçeli Tarifi Ev Yapımı Taze İncir Reçeli Tarifi, Nasıl Yapılır?

NAR RECELI 3NAR RECELI 2

 1. Narın Faydaları Diğer bir çok meyveye göre daha yüksek miktarda antioksidan içeren narın yüksek tansiyona, kolesterole, bazı dişeti sorunlarına, bazı sindirim sistemi rahatsızlıklarına, şeker hastalığına, bazı cilt sorunlarına, kansere, yorgunluğa karşı faydalı olduğu kalp ve dolaşım sistemi ile bağışıklık sistemini desteklediği söylenmektedir.
 2. Narın Zararları Aşırı tüketiminin düşük tansiyonlu veya sindirim sistemi rahatsızlığı olanlara, hamilelere zarar verebileceği dikkate alınmalıdır.

NAR RECELI 5

YukarıYukarı