mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

İKİ TARZDA SUCUKLU YUMURTA🍳

Kahvaltılar ve Ramazan iftarı için sucuklu yumurta nasıl yapılır? Sucuklu Yumurta Tarifi çeşitleri pek çoktur. İşte İki Değişik Sucuklu Yumurta Tarifi:

İKİ-TARZDA-SUCUKLU-YUMURTA

Sucuklu Yumurta Tarifi Malzemeleri

100 gr dana sucuk

Dört - beş adet yumurta

Bir tatlı kaşığı tereyağı

Bir tatlı kaşığı kekik

İKİ-TARZDA-SUCUKLU-YUMURTA

1. TARZ

Tereyağlı Sarısı Bütün Sucuklu Yumurta Tarifi - Sucuklu Yumurta Nasıl Pişirilir?

 1. Tereyağı sucukların rahatça yayılabileceği genişlikte bir tavaya konulur.
 2. Yağ eriyince zarı soyulmuş ve kibrit çöpü kalınlığında yuvarlak doğranan sucuklar tava zeminine dizilir.
 3. İki - üç dakika sonra sucukları ters çevrilip diğer taraf da pişirilir. Çok kurumamasına dikkat edilir. Yumurtalar aralıklı olarak sarıların bütünlüğü için tavaya yakın mesafeden sucukların üzerine kırılır.
 4. Kekik ve istenirse bir miktar tuz serpiştirilir.
 5. Tavanın ağzı kapatılarak yumurtaların beyazı pişip sarısı kayısı kıvamı olunca sucuklu yumurta ateşten alınıp kahvaltılarda sıcak olarak yenir.

Tereyağlı Sarısı Bütün Sucuklu Yumurta Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Sucuklu Yumurta Püf Noktaları

 1. Sucuk dilimleri aşırı kalın olursa içleri pişmeyebilir, fazla ince olursa kavrulup sertleşebilir.
 2. Sarıların dağılacağından endişe edenler sarısından ayrılmış beyazları önce ekleyip biraz pişince sarıları ekleyebilir.

İKİ-TARZDA-SUCUKLU-YUMURTA

2. TARZ

Yağsız Tavada Sucuklu Yumurta Nasıl Yapılır?

 1. Yapışmaz vasıftaki tava kızdırılır. Bütün veya yarım ince daireler şeklinde doğranan sucuklar yeterli genişlikteki tavaya yerleştirilir. İki taraflı ikişer dakika pişirilir.
 2. Çukur bir kaba kırılan yumurtalar sucukların üzerine dökülür.
 3. Aralıklı olarak yumurtalar ve sucuklar karıştırılır. Sucuklu yumurta yumurtalar pişince ocaktan alınır ve soğutmadan yenilir.

Yağsız Tavada Sucuklu Yumurta Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve "Sucuklu Yumurta Nasıl Yapılır?" Püf Noktaları

 1. Aşırı yağın kısmen atılması için ikinci tarzda sucuk kızartılması öncesinde eklenecek yarım bardak su sucuklarla beraber kaynatılıp dökülebilir.
 2. Diğer bir tarzda, sucuklara çeyrek fincan suyun eklenip, su kaybolunca yumurtaların kırılması suretiyle aşırı kuruma önlenebilir.
 3. Daha farklı bir lezzet arayanlar su yerine süt de kullanabilir. Genelde baharat seviyesi yeterlidir, ancak istenirse karabiber, pul biber eklenebilir.
 4. Sucuklu Yumurta kalori Sucuklu yumurta - nefis yemek tariflerinden biri olsa da 100 gramlık orta büyüklükteki bir porsiyonunda 240 kcal kalori bulunmaktadır.

BONUS: İKİ TARZDA KAŞARLI SUCUKLU YUMURTA TARİFİ

 1. Yumurtalar ve rendelenmiş bir çay bardağı kadar kaşar peyniri, karabiber ve tuz ile çırpılır. Isınmış tavada yarım yemek kaşığı tereyağı eritilir. Eriyen tereyağına sucuk dilimleri ilave edilir. Biraz pişince peynirli harç üzerine dökülür. Sıcaklığı ile pişmeye devam edeceğinden hafif cıvık kalacak seviyede pişirilir.
 2. Baharat ve yumurta birlikte çırpılır. Sucuklar dilimlenip tereyağında bir tarafı pişirilir ve diğer tarafı çevrilir. Sucukların üzerine beş dilim kaşar konur. Onun üzerine de baharatlı yumurta dökülüp pişirilir.
 3. Sucuklu yumurta rezept: Almanya'dan bu sayfaya ulaşan okuyucuların istedikleri belli bir tarif varsa yorumlarda belirtebilirler.

İKİ-TARZDA-SUCUKLU-YUMURTA

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
 • Henüz hiç yorum yok