mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

DENİZ BÖRÜLCELİ OMLET🍳

Deniz Börülceli Omlet, Yumurtalı Deniz Börülcesi nasıl yapılır?

DENİZ-BÖRÜLCELİ-OMLET

Deniz Börülceli Omlet Tarifi Malzemeleri

Yarım demet deniz börülcesi

İki adet yumurta

Yarım çay kaşığı karabiber

Bir tatlı kaşığı tereyağı

DENİZ-BÖRÜLCELİ-OMLETDENİZ-BÖRÜLCELİ-OMLET

Deniz Börülceli Omlet Tarifi

  1. Deniz börülcelerinin kökleri ayrılıp atılır. Diğer bölüm bol su ile yıkanıp temizlenir. Bir tencereye bir buçuk - iki litre kadar su konulur. Su kaynadıktan sonra börülceler ve sarımsaklar tencereye ilave edilir. Gereğinden çok kaynatılırsa canlılıklarını ehemmiyetli ölçüde yitireceği için yedi – sekiz dakika kadar sonra durumlarına bakılır. Kalın uç tarafından tutulup yeşil kısımları sıyrılmaya çalışılır. Eğer içindeki odunsu yapıdan kolayca ayrılıyorsa delikli bir kepçe yardımıyla tencereden alınır, suyu bir süzgeçte süzdürülüp soğumaya bırakılır. Soğuyan börülceler kök taraflarından tutulup yenilecek olan yeşil kılıf bölümleri elle tek tek uca doğru çekilerek bir tabağa sıyrılır ve içindeki sert kısımdan kolayca temizlenir.
  2. Temizlenen börülcelerin üzerine karabiber serpiştirilir ve karıştırılır. Tavaya tereyağı konulur. Eriyen tereyağın üzerine börülceler düzgün bir şekilde ince bir tabaka halinde yerleştirilir.
  3. İki yumurta çırpılarak börülcelerin üzerine dökülür. Alt kısmı pişen omletin çevrilerek diğer tarafının da kızarması sağlanır. İki tarafı da pişen Deniz Börülceli Omlet sıcak olarak servis edilir.

Borulceli Omletle Alakalı Diğer Hususlar ve Püf Noktaları

Deniz börülcesinin kendisi tuzlu olduğu için ilave tuz konulmaz.

DENİZ-BÖRÜLCELİ-OMLET

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
  • Henüz hiç yorum yok