mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Güveçte Et Tarifi, Nasıl Yapılır?🍖

Güveçte kuşbaşı et nasıl pişirilir? En güzel güveç yemeği nasıl yapılır? Fırında güveç için hangi et kullanılır? Güveçte kırmızı et nasıl yapılır? Ramazan iftar ve sahur menülerinde ana yemek olan etli güveç nasıl hazırlanır? Güveçte yemeklerin ağır ağır pişmesi ve toprağın verdiği o lezzet, bilenler için neredeyse vazgeçilmezdir. Hakiki bir etseverin bayıldığı toprak güveçte et yemeklerinde, kısık ateş ve kapaklı hususi kabı ile elde edilen bu pişirme usulünde lezzeti artıran nedir? Toprak tencerede güveç nasıl yapılır? İşte "Güveçte et yemeği nasıl yapılır? Fırında güveç nasıl olur? Fırında dana etli güveç nasıl yapılır? Güveçte ne yemeği yapabilirim?" diyenlere resimli et ağırlıklı klasik güveç tarifi...

GÜVEÇTE-ET-TARİFİ

Toprak Güveçte Et Tarifi Malzemeleri - Sebzeli Güveçte Et Yapımı için Gerekenler - Sade Dana Et Güveç Nasıl Yapılır? Güveç Malzemeleri

Bir kg iri doğranmış tercihen kuzu but

İki adet sivri biber

Bir adet kırmızı salçalık biber

İki adet orta boy domates

İki adet orta boy kuru soğan

Üç diş sarımsak

Bir çay kaşığı karabiber

Bir çay kaşığı kekik

İki yemek kaşığı sıvı yağ

Bir yemek kaşığı salça

Tuz

Orta boy toprak güveç

GÜVEÇTE-ET-TARİFİGÜVEÇTE-ET-TARİFİ

Toprak Güveçte Et Yemeği Nasıl Yapılır? - Çanakta Güveç Tarifi Fırında ve Ocakta Güveçte Et Yemeği - Güveçte Kuşbaşı Et Tarifi - Fırında Sebzeli Et Güveç nasıl olur? Güveçte Kuşbaşı Et Nasıl Yapılır? Çanakta Et Nasıl Yapılır?

 1. Etler soğuk suda yıkanarak toprak güveç kabının altına yerleştirilir.
 2. Biberler yıkanır, çekirdekleri ayıklanır. Soğan, sarımsak ve domatesin kabukları soyulur. Erimeye karşı bütün malzeme iri parçalar halinde doğranır. Doğranan bu malzemeler bir kabın içerisinde karıştırılır.
 3. Malzeme güveçteki etlerin üzerine yerleştirilir. Tuz ve baharatlar eklenir. Salça yarım çay bardağı kadar su ile açılır. İçerisine sıvı yağ eklenerek güveçteki malzemelerin üzerine gezdirilir.
 4. Dana Etli Güveç Kaç Saatte Pişer? Fırında Güveçte Et Fırında Pişirme Bu haliyle doğrudan kapağı kapalı olarak önceden ısıtılmış fırına verilebileceği gibi istenirse bir miktar ağzı kapalı olarak ocak üstünde piştikten sonra kapağı alınarak etler yumuşayıncaya kadar takriben yarım saat fırında pişirilir. Güveçte Et sıcak olarak servis edilir.

"Çömlekte Güveç Nasıl Yapılır?, Güveçte Et Tarifi, Güveçte Et Nasıl Olur?, Dana Etli Güveç Tarifi, Guvecte Neler Yapılır? Güveçte Ne Tür Yemekler Yapılır?" ile Alakalı Diğer Hususlar ve Et Güveç Fırında Güveç Tarifi Etli Usulü, Guvec Tarifi Püf Noktaları

 1. Güveçte Sebzeli Et, Etli Türlü Güveç, Etli Sebzeli Güveç Fırında Nasıl Yapılır? Fırında Güveçte Et Yemekleri içinde bu tarif et ağırlıklı olduğundan umumi güveç tariflerinden farklı olarak patlıcan, patates, havuç, bezelye, fasulye, kabak yer almamaktadır. Patlıcanlı et güveç gibi bir sebze ağırlıklı güveçler de yapılabilir. Esasen toprak güveç kapla yapılmasına rağmen fırına dayanıklı diğer kaplarla da pişirilebilir. Etsiz güveç tarifleri: Etli patlıcan güveç tarifi için FIRINDA ETSİZ SEBZELİ GÜVEÇ
 2. Güveçte kemikli et nasıl yapılır? Güveçte et nasıl hazırlanır? Kaburga etleri gibi kemikli et kullanılır. İlk önce etler bir bardak su ile düdüklü de yarım saat haşlanır. Kemiğinden kolay ayrılacak kemikleri etten ayrılır. Güvecin dibine sıvı yağ döküp yemeklik doğranmış soğan ve sarımsakları ekleyip üzerine kemikli ve kemiksiz etler yerleştirilerek pişirmeye başlanır. Kemikli et güveç sebzeler ilave edilerek pişirmeye devam edilir.
 3. Etli güveç yanına ne gider? DOMATESLİ🍅 BULGUR PİLAVI🍚, İZMİR PİLAVI🍚, ARPA ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI🍚 gibi bir pilav ile NANELİ AYRAN🥛, CACIK, YOĞURT etli güveç yanına yakışacaktır.
 4.  Dana güveç nasıl yapılır? Güveçte dana eti tarifi Güveçte kuşbaşı et tarifi kuzu güveç tarifi yerine dana eti ile de yapılabilir. Yukarıdaki usul geçerlidir. Etin alındığı yere göre değişse de güveç kuzu tarifine nazaran bir miktar daha zaman gerekir. Bazıları etleri önce biraz kavurur.
 5. Güveç Tarifi Tavuklu Güveç Tarifi Tavuk güveç tarifi, güveçte tavuk gogsu tarifi şeklinde yapılabilir. Kuşbaşı et güveç tarifi dana eti, kuzu eti yerine tavuk eti ile yapıldığında daha kısa zamanda pişeceği dikkate alınmalıdır.
 6. Sebzeli Güveç Nasıl Yapılır? Sebzeli Klasik Güveç Tarifi, Fırında Güveçte Etsiz Türlü, Sebzeli Güveç Tarifi FIRINDA ETSİZ SEBZELİ GÜVEÇ
 7. Ocakta Etli Güveç Nasıl Yapılır? Güveçte Etli Patlıcan, Ocakta güveç Nasıl Yapılır? Bu sayfadaki etli tarif ve tamamen etsiz tarif dışında çok defa güveç tarifi etli patlıcanlı sebzeli hazırlanır. Fırında et güveç tarifi sebzeli yapılmak istenirse "Ocakta veya fırında güveç nasıl yapılır?" mevzusu için OCAKTA VE FIRINDA ETLİ GÜVEÇ Toprak kabın verdiği ilave lezzet farkı noksanlığı dışında yemek aynı malzeme ile toprak kap yerine tencerede yapılırsa tencerede güveç tarifi olur. Güveç tarifi tencerede yapımı da gayet kolaydır.
 8. Lokanta Usulü Güveç Tarifi: Lokanta usulü güveç tarifinde kuyruk yağı ilavesi vardır. Güvecin altı kuyruk yağı ile yağlanabilir.
 9. Güveçte Etli Kuru Fasulye Tarifi Güveçte kuru fasulye tarifi için ETLİ KURU FASULYE YEMEĞİ TARİFİ
 10. Güveçte Etli Nohut GÜVEÇTE NOHUT YAHNİSİ (BAYRAM YAHNİSİ, Kayseri)
 11. Küçük Güveç Yemekleri, Küçük Güveçte Et, Küçük Kaplarda Güveç Nasıl Yapılır? Küçük Güveçlerde Kuşbaşı Et Nasıl Yapılır? Yukarıdaki gibi büyük güveçte et yemeği yapılabildiği gibi porsiyonluk malzeme ölçüleriyle küçük güveç kaplarında da hazırlanıp fırına verilebilir. Küçük güveçte et yemeği, tek kişilik güveç nasıl yapılır? Tek kişilik güveçte et, güveçte kaşarlı et sote tarifi Güveçte porsiyonluk et sote için Yarım kilo dana kuşbaşı et iki yemek kaşığı sıvı yağla düdüklüye alınır. Kısık ayarda suyunu verene rengi dönene dek karıştırılarak pişirilir. Düdüklü kullanılmazsa kısık ateşte bir saat süreyle tencerede pişirilir. Suyu azalırsa az az ılık su eklenir. Üzerine yarım çay bardağı su ilavesiyle düdüklünün kapağı örtülür ve yarım saat kadar pişirilir. Sote yapılacak tavaya bir adet kuru soğan, bir adet kırmızı kapya biber, iki diş sarımsak ve üç adet yeşil biberler yemeklik doğranıp sıvıyağda iyice kavrulur. Bir yemek kaşığı da tereyağı ilave edilir. Pişen etler süzülüp tavaya alınıp çevrilir. Tuz karabiber kekik kimyon atıp karıştırılır. İki adet domates rendelenerek ilave edilir. Suyunu çekene kadar pişirelim. Ocak kapatılır. Sote güveçlere taksim edilir. Düdüklüde bulunan et suyundan birer tatlı kaşığı güveçlere gezdirelim. Üzerine kaşar rendesi serpilip 180 derece fırında güveçlerin yarısı seviyesinde su konmuş tepside kaşarlar kızarana dek pişirilir. Kaşarsız olursa üstünün yanmaması için dikkatli pişirilir. Fazla yapılması halinde güveçlerin ağzına streç geçirilip buzdolabına konulur. Zamanı gelince en küçük ocakta en kısık ayarda ısıtılabilir.
 12. Toprak Güveçte Et Kavurma, Fırında Güveçte Et Sote Tarifi, Etli Güveç Fırında Güveçte Et KAVURMA, Güveçte Kuzu Kavurma Öncelikle kuyruk yağı ufak ufak doğranıp ocak yakılır. Güvece konan yağ eriyince üç yemek kaşığı sıvı yağ ilave edilir. Kuyruk yağının on misli miktarda dana eti iri küpler halinde doğranır ve güvece aktarılır. Bir kere karıştırıp kapağı örtülür takriben bir saat kadar et kendi suyunu çekene kadar kısık ateşte pişer. Sonra su kaynatılmış bir litre su ete dökülür. Yine kapağı kapatılıp pişmeye bırakılır. Et o suyu da çekene kadar pişer. Pişmemesi halinde tekrar kontrollü olarak kaynar su ilave edilir. Pişmek üzere iken tuz eklenir. Kuzu eti erkenden pişerek su gerektirmeyebilir. Et lokum kıvamına gelene dek pişirilir.
 13. Fırında Güveçte Et Sote Tarifi, Fırında Güveçte Et KAVURMA, Güveçte et sote nasıl yapılır? Kuşbaşı doğranmış etler iyice pişmesi için düdüklü tencereye alınıp etlerin üzerini gelecek şekilde su dökülerek 15 dakika kadar haşlanır. Başka bir yerde tavaya az miktarda sıvı yağ döküp doğranan kuru soğanları ve yeşilbiber iki - üç dakika kadar kavrulup haşlanan kuşbaşı et ilave edilir. Üzerini kapatılıp bir beş dakika kadar pişirilir. Bütün bu malzemenin üstüne doğranan domates, yarım tatlı kaşığı salça, kekik, kırmızı pul biber, karabiber ve tuz ilave edip birkaç dakika daha karıştırılıp kavrulur. Porsiyonluk küçük güveçlerin içine bu et harcı paylaştırılır. Her birine de etin haşlanma suyundan az az eklenir. Daha sonra güveçler 200 dereceye ayarlı fırında on dakika kadar pişirilir.
 14. Güveçte Patlıcanlı Et Yemeği, Güveçte Etli Patlıcan 400 gram yağsız kuzu etini çiğ olarak toprak güvece alınır. Yarım yemek kaşığı biber salçası ile bir yemek kaşığı sıvı yağı eklenip karıştırılır. Bir kilo kadar patlıcanlar yıkanıp alacalı soyulur. Küp küp doğranıp tuzla suda bir süre bekletilir. Soğuk suyla yıkanıp süzülen patlıcanlar etin üzerine eklenir. On diş sarımsak ince kıyılır, dört adet sivri biber doğranır ve patlıcanların üzerine ilave edilir. En üste kabukları soyulup ince doğranan altı adet domates yerleştirilip bir saat kadar pişirilir. Sıcak sunulur.
 15. Güveçte Kaşarlı Et, Güveçte Et Sote Kaşarlı, Güveçte Et Kaşarlı Yarım kilo kadar kuşbaşı et düdüklü tencerede on dakika haşlanır. Küp doğranan bir adet orta boy soğan bir yemek kaşığı tereyağı ekleyerek kavurmaya başlanır. Haşlanan etleri ve bir tatlı kaşığı salçayı soğanların üzerine ilave edilerek kavrulur. İki adet çarliston biber ince doğranıp etlerin üzerine katılır. Biberler yumuşayınca küp küp doğranan üç adet domates ve ufak üç diş sarımsak eklenir. Karabiber, kimyon, kekik, kırmızı toz biber ve tuz ilave edilerek beş- on dakika kısık ateşte pişirilir. Pişen yemek porsiyonluk küçük güveçlere pay edilip 180 derecede ısıtılmış fırında yarım saat, 200 derecede on beş dakika civarında pişirilir. Güveçler fırından çıkarılmadan beş dk önce bir su bardağı kaşar rendesi güveçlere pay edilir. Kaşar eriyince fırından çıkararak sıcak sunulur.
 16. Güveçte Patates Püreli Et Sote, Güveçte Püreli Et Sote Yarım kilo dana kuşbaşı et bir tavaya konulup kısık ateşte suyunu bırakıp çekene kadar pişirilir. Suyunu çeken etlere doğranmış birer adet soğan, sarımsak ve yeşil biber ilave edilip kavrulur. Sonra bir adet domates ile birer yemek kaşığı domates ve biber salçası ilave edilip tekrar kavrulur. Püre yapmak için dört adet orta boy patates haşlanır, ezilir ve bir miktar sütle açılır. Sonra karabiber, tuz eklenir. Püreye bir iki yemek kaşığı kadar tereyağı da ilave edilir. Güvecin altına patates püresi yayılıp üzerine etler eklenir. Etlerin üzeri kaşar peynirle kapatılıp önceden ısıtılmış 150 derece fırında kaşarlar kızarana kadar pişirilir. Kaşar peynir rendeleri pişmeye beş dakika kala ilave edilebilir.
 17. Güveçte Mantarlı Et Sote, Güveçte Et Mantar, Fırında Mantarlı Et Güveç Mantarlı et güveç için yarım kilo kuşbaşı etin suyunu salıp çektirilir. Bir miktar su ilave ederek düdüklü de yirmi dakika kadar pişirilir. Yarım kilo kadar mantar doğranıp biraz sıvı yağ ilavesiyle harlı ateşte suyunu salmasına fırsat vermeden devamlı karıştırarak kavrulur. Mantarlar yumuşamaya başlayınca üç adet yeşilbiber ve bir baş soğan ilave edilir. Biraz kavurup doğranan üç adet domates katılır. Domatesler de suyunu salınca, etin suyunu süzüp tencereye eklenir. Etin suyundan da bir miktar eklenir. Tuz, kekik, karabiber, kimyon, pul biber ilave edilir. Etle beraber beş – on dakika daha pişirilip güveçlere paylaştırılır. Üstüne rendelenmiş kaşar serpip 180 derecede kaşarlar kızarana kadar fırında tutulur.
 18. Hamurlu Güveçte Et Kapama, Güveç Kapama hamuru Nasıl Yapılır? Üçer adet patlıcan, patates, sivri biber, diş sarımsak ile bir adet kuru soğan küp doğranıp yağda hafif kızartılır. Yarım kilo dana kuşbaşı başka bir yerde biraz haşlanır, suyuyla biraz kavrulur. bir adet kuru soğan sarımsak, üç diş sarımsak ile ikişer yemek kaşığı biber ve domates salçası karıştırılıp hafif kavrulur. Hepsi bir kaba alınıp karıştırılır. hazırlanan et ve sebzeleri küçük güveçlere eşit miktarlarda konulur ve üzerine bir tatlı kaşığı kadar tereyağı ilave edilir. Üç su bardağı su, bir yemek kaşığı maya, birer çay kaşığı şeker ve tuzla hazırlanan hamur güveçlerin büyüklüğüne göre elde açılıp üzerine kapatılır. Üzerine sıvı yağı sürülüp 180 derece ısıtılmış fırında yarım saat kadar pişirilir.
 19. Ocakta Güveç Yemeği Nasıl Yapılır? Ocakta ve Fırında Etli Güveç Tarifi, Nasıl Yapılır?
 20. Düdüklüde Güveç Tarifi, Düdüklü Tencerede Et Güveç Nasıl Yapılır? Guvec Tarifi benzer bir lezzete ulaşmak üzere çömlek, toprak çanak güveç kabı olmadan da hazırlanabilir. Düdüklüde et güveç nasil yapilir? Yarım kilo parça et düdüklü tencereye alınır. İki adet orta boy soğan doğranıp ete eklenir. Bir yemek kaşığı salça, karabiber, pul biber, tuz ve yarım çay bardağı sıvı yağ ekleyip iyice karıştırılıp tencerenin dibine yayılır. Bir kilo küp doğranmış patlıcan önceden tuzlu suda bekletilip güzelce yıkandıktan sonra etin üstüne eklenir. Patlıcanın üstüne de dört adet orta boy domates doğranır. Domatesin üzerine de dört adet yeşil biber ve dört diş sarımsak yerleştirilir. Sebzeler yeterince su vereceğinden su ilave edilmez. Düdüklünün kapağı kapatılıp ocağa alınır. Eski model düdüklü tencerede ise kırk dakika, akıllı kapaklı düdüklü tencerede ise yarım saat pişirilir.
 21. ETLİ TÜRLÜ YEMEĞİ TARİFİ ETLİ TÜRLÜ YEMEĞİ TARİFİ
 22. Adımı güveç koy ama ocak üstüne koyma Zorluklara katlanmadan çok bir şey yapmış gibi kendini gösteren ama aslında hiç bir şey yapmamış olan kişiler için söylenen bir atasözüdür. Zor isler yapan biri olarak tanınmak isteyen fakat aslında zor isler yapmak istemeyen kişilerin yandaş arayış sözleri...
 23. Etli Güveç Kalori Bir porsiyonu 280 kcal seviyesindedir.

GÜVEÇTE-ET-TARİFİ

YukarıYukarı