mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Köstebek Pasta Tarifi, Nasıl Yapılır?

Köstebek Pasta Tarifi, nasıl yapılır? Köstebek pastanın malzemeleri nelerdir? Köstebek pasta tarifi biraz vakit alan lakin görünüşü tesirli pasta tariflerinden biridir. Hazırlamasının meşakkatli olduğu doğru değildir. Yani köstebek pasta - Dr Oetker fiyatını sormaya gerek yok... Kremalı pasta sevenler için hazırlaması hem kolay, esprili, eğlenceli ve lezzetli bir pasta... Evveliyatla yuvarlak ve varsa kelepçeli bir kek kalıbında kabarık kakaolu bir kek yapılır. Kekin ortası bir kaşık kullanarak çıkartılır, çıkarılan kırıntılar robotta çekilerek toz haline getirilir. Orta kısımda açılan boş alan muzlarla doldurulur. Daha evvelden pişirilip soğutulan kremayla üzeri orta kısmının hafif kabarık şekilde kapatılır. Toprak dekoru sunacak tarzda ufalanmış kek parçaları üzerine yayılır. İster büyük isterse minik yaş pastalar halinde yapılsın manzarası ve lezzetiyle köstebek pasta nefistir. Bu nefis muzlu pastanın dilimleri çay ve meyve suyu yanında misafirlere ve ev halkına sunulur. İşte evde köstebek pasta tarifi ve yapılışı resimli anlatımı...

KÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIR

Muhallebili Köstebek Pasta Malzemeleri Nelerdir? Köstebek Pastanın İçine Ne Konur?

Dört adet yumurta

Bir su bardağı süt

Bir su bardağı toz şeker

Yarım su bardağı sıvı yağ

Üç yemek kaşığı kakao

Bir paket kabartma tozu

Bir paket vanilya

İki su bardağı un

Muhallebisi, Kreması için:

İki su bardağı süt

İki silme yemek kaşığı nişasta

Bir yemek kaşığı un

Yarım su bardağı toz şeker

Bir yemek kaşığı tereyağı

İçine:

Dört adet muz

KÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIRKÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIR

Muzlu Köstebek Pastası Tarifi - Tepside Köstebek Pasta Nasıl Yapılır? - Muhallebili Yumuşak Köstebek Pasta Tarifi - Kolay Köstebek Pasta Yapılışı, Muhallebili Köstebek Pasta Tarifi - Kümbet Pasta Nasıl Yapılır?

 1. Yumurta ve şeker kabarana kadar çırpılır. Üzerine azar azar sıvı yağ ve süt ilave edilerek çırpılmaya devam edilir. Un, kabartma tozu, kakao ve vanilya birlikte elenerek sıvı karışıma eklenir. Karıştırılan bütün malzeme yağlanmış yuvarlak bir kek kalıbına dökülür. Köstebek pasta kaç dk pişer? Önceden ısıtılmış 175 derecedeki fırında kürdan testi temiz çıkıncaya kadar kek pişirilir. Yarım saat civarında sürebilir.
 2. Köstebek pasta muhallebisi nasıl yapılır? Köstebek Pasta kreması nasıl yapılır? Köstebek Pasta Muhallebi Tarifi Soğuk sütün üzerine nişasta, un ve şeker eklenerek sürekli karıştırılarak krema pişirilir. Pişen kremaya bir yemek kaşığı kadar tereyağı ilave edilerek karıştırılır. Ilınana kadar kreme sürekli karıştırılarak üzerinin kabuk tutmaması sağlanır. Köstebek pasta kreması tarifi bu şekildedir.
 3. Soğuyan kekin üst kısmı kenarlardan iki - üç santim kalacak şekilde kapak biçiminde kesilir. İç kısımdaki kek parçaları bir kaşık yardımıyla çıkartılır. Kekin tabanına çok fazla gitmeden bu muamele yapılır.
 4. Muzlar mümkün olduğu kadar bütün olarak kekin tabanına yerleştirilir. Üzerine krema yayılır. Kremayı yerleştirirken orta kısma biraz daha fazla koyarak pastanın orta kısmının hafif kabarık olması sağlanır.
 5. Kekin içinden çıkarılan kırıntılar mutfak robotunda çekilerek küçük parçalara ayrılır. Bu kek parçaları ile kremanın üzeri tamamen kaplanır. Köstebek Pasta buzdolabında en az iki – üç saat bekletilerek soğutulur ve dilimlenerek servis yapılır.

KÖSTEBEK-PASTA-NASIL-YAPILIR

Muzlu Köstebek Pastası Tarifi, Köstebek Pasta Yapımı ile Alakalı Diğer Hususlar ve Borcamda Fırın Tepsisinde Köstebek Pasta Püf Noktaları

 1. Köstebek Pasta kalori: Muhallebili köstebek pasta - nefis yemek tariflerinden biri olsa da 100 gramında 136 kcal bulunmaktadır.
 2. Kullanılan malzemeler oda sıcaklığında olmalıdır. Köstebek Pasta hazır krema ile de yapılabilir.
 3. Köstebek pastaya hangi meyveler konur? Köstebekli pasta tarifinde muz, çilek, elma, kivi, orman meyveleri, armut, ıspanak kullanılabilir.
 4. Ispanaklı Köstebek Pasta Tarifi
 5. Köstebek Pasta - Dr Oetker Köstebek Pasta Tarifi Vakti olmayanlara köstebek pasta dr otker kakaolu keki, muz aromalı kreması ve çikolata parçaları ile pratik bir çözüm olabilir. Ön hazırlık ve hamurun hazırlanışı: Fırını turbo pişirme için 160°C'ye, alt-üst pişirme için 170° dereceye ayarlayıp ısınması için önceden açılır. 26 cm çapında kelepçeli kalıbın tabanını ve kenarları yağlanır. Firmanın un karışımı çırpma kabına dökülüp üzerine 100 g yumuşak tereyağı, iki adet yumurta ve 7-8 yemek kaşığı süt ilave edilir. Mikserin çırpıcı uçları ile önce düşük sonra yüksek devirde toplamda üç dakika çırpılır. Köstebek pasta keki kaç dakika pişer? Hamuru kalıba döküp fırının orta rafına yerleştirilir ve yarım saat civarında pişirilir. Tabanın hazırlanışı: Fazla kabarmamış olan bu kek soğuyunca kalıptan çıkarılır ve servis tepsisine yerleştirilerek kenardan bir santim pay kalacak şekilde kaşık ile yarım santim derinliğinde oyulur. Kek kırıntıları bir kasede güzelce ufalanır. Üç adet muz soyulup uzunlamasına ikiye kesilir ve düz tarafları alta gelecek şekilde dizilerek tabanın oyulan kısmı tamamen doldurulur. Kremanın hazırlanışı ve Sunum: 3,5 çay bardağı buzdolabında soğutulmuş süt çırpma kabına boşaltıp üzerine krema karışımı eklenir. Mikserin çırpıcı uçları ile en yüksek devirde iki - üç dakika kadar çırpılır. Daha sonra çikolata parçaları ilave edip hafifçe karıştırılır. Krema, muzların üzerinden başlanıp tabanı tamamen kaplayacak şekilde yayılarak kubbe biçimi verilir. Ufalanmış kek kırıntılarını kremanın üzerine hafif içe bastırarak ve kremayı tamamen örtecek şekilde serpilir. Pasta buzdolabında takriben iki saat bekletilip sunulur.
 6. Çilekli Köstebek Pasta Tarifi
 7. Kırmızı Köstebek Pasta Tarifi Gıda boyası kullanmayı benimsemiyoruz. Üç yemek kaşığı kakao ilavesi ile renk elde edilebiliyor.
 8. Köstebek Pastaya Tereyağı Konur mu? Tarifte tereyağı kullanılmaktadır.
 9. Köstebek Pasta ( borcamda) Yukarıdaki esaslarla köstebek pasta borcamda da hazırlanabilir.
 10. Köstebek Pasta Borcamda Olur mu? Büyük ve Küçük Borcamda Köstebek Pasta Tarifi
 11. Yukarıdaki pratik tarif yeterlidir. Lakin daha da kabarık bir pasta istenirse: Yumurtanın sarıları ve akları ayrılır. Ayrı kaplarda toz şekerin yarısı ile sarıları diğer yarısı ile akları çırpılır. Yumurta akı eklendikten sonra mikser kullanılmaz. Spatula ile alttan üste doğru köpüğü söndürmeden karıştırılır.
 12. Farklı köstebek pasta tarifleri: Küçük Köstebek Pasta Tarifi / Mini Köstebek Pasta Tarifi ve Yapılışı / Mini Kostebek Pasta Nasil Yapilir? Porsiyonluk köstebek pasta tarifi Köstebek pasta porsiyonluk yapılabilir. Köstebek pasta mini şekilde yapılışı ağzı geniş bir su bardakla kesilerek yapılan Köstebek Pastadır. Muzlu minik Köstebek Pasta Tarifi yanında farklı malzemelerle Bisküviden Köstebek Pasta hazırlanabilir. Cup Kek Köstebek Pasta gibi Fincanda Köstebek Pasta da yapılabilir. Farklı şekiller verilerek Kalpli Köstebek Pasta elde edilebilir.
 13. Ispanaklı köstebek pasta yaparak mutfaklarınızı renklendirebilir, sunumlarınızı güzelleştirebilirsiniz.
 14. Nefis Mozaik Pasta Tarifi: MUZLU🍌 MOZAİK PASTA
 15. Ağlayan kek nasıl yapılır? AĞLAYAN KEK (AGLAYAN PASTA)
 16. Köstebek pasta kaç gün dayanır? İçinde bol miktarda süt ürünü veya krema kullanılan pastalar çok daha çabuk bozulacağından kısa sürede tüketilmelidir. Yaş pasta oda sıcaklığında bir - iki günde, buzdolabında bir haftada, buzlukta ise dört ila altı ay sonra bozulur. Yaş pasta bozulana kadar tüketilebilirse de yaş pastanın tazeliğini muhafaza müddeti vardır. Yaş pastanın taze olarak tüketilebilmesi için buzdolabında saklanarak iki gün içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.
 17. Köstebek Pasta sütle ıslatılır mı? Yukarıdaki şekilde büyük yapılan kekin içi oyulduğu için burada böyle bir işe gerek yoktur. Köstebek Pasta ıslatılır mi? Porsiyonluk olarak içi oyulmayan tarzda yapılan köstebek pastalar için fazla kuru olmaması gayesiyle sütle ıslatma yapılabilir.
 18. Köstebek pasta 1 gün önceden yapılır mı? Fazla kurumaması kaydıyla ne kadar çok dinlendirilirse o kadar lezzetli olur.
 19. Köstebek pasta buzluğa konur mu? Yapılmış kek kısımları buzlukta saklanıp gerektiğinde buzluktan çıkarılıp kreması yapılır. Minik köstebek pastalarda kaç tane yapılacaksa sayısına göre çıkartılır, krem şanti yapılır. Yuvarlak olan kekin üstüne bir kaşık sürüp, tümsek şekil yapıp, sonra ufalanan keklere bulanır.
 20. Muhallebili veya Krem Şantili Köstebek Pasta Krem şanti yerine muhallebi ile köstebek pasta tarifi yukarıdadır. Pudingi normalden daha yoğun pişirmek için süt miktarı azaltılır.
 21. Krem Şantili Köstebek Pasta nasıl yapılır? Kekin kremasını hazırlamak için üç su bardağı sütün içine bir paket krem şanti ilavesiyle mikserle sertleşene dek çırpılır. Kesilen kekin üzerine veya içine hazırlanan krema bırakılır.
 22. Köstebek Pasta Adı Nereden Geliyor? İngilizcesi Mole Cake olan köstebek pastanın ismi esasında manzarasından gelir. Bir köstebek yuvasının veya bir köstebeğin bıraktığı toprak yığının şeklini andırması adına ilham vermiştir.
 23. Köstebek Pasta Nerenin? Köstebek pasta hangi ülkeye ait? Köstebek pastanın aslı hakkında farklı rivayetler bulunuyor. Lakin tarifin adının Almanca Maulwurfkuchen'den geldiği ifade ediliyor. Tarif Almanya'da popüler ve esasında nostaljik bir pasta. Alman yemek tariflerinin yer aldığı Drindell Kitchen'da Maulwurfkuchen'in doğum günleri için yapılan klasik bir Alman çikolatalı muzlu kek olduğu bilgisi var. Basit bir çikolatalı kek tabanı, taze muzlar ve Hollanda menşeli sütlü çikolata parçacıklarıyla süslenmiş krem şantiden elde edildiği yazıyor. Alman yemek sitelerinde köstebek pastanın daha çok doğum günlerinde akla geldiği anlaşılıyor. Bazı kaynaklara göre ise tarif 1999 senesinde bir Dr Oetker tarifiyle meşhur hale gelmiş olabilir. Çünkü tarif aslında modern mayalama maddeleri veya teknoloji gerektiriyor bu sebeple kökeninin çok çok eski zamanlara gitmeyebilir.
 24. Hazır kek ile köstebek pasta nasıl yapılır? Hazır Kekten Köstebek Pasta Tarifi 5 dakikada tatlı pişmeyen şekilde var mı? Hazır pasta keki ile neler yapılır? Hazır kek ile neler yapılabilir? Birçok şey... Evde hazır pasta keki ile yapilan pastalardan biri de köstebek pastadır. Acil durumlarda çay demlenen kadar çabucak hazır kekten yaş pasta yapılabilir. Bim hazır kek gibi hazır pandispanya ile pasta nasıl yapılır? Hazır pandispanya kakaolu pasta tabanında dikkat edilecek husus pasta tabanının tazeliğidir. Hazır pastabanla yapılan pastalar da güzel, lezzetli ve pratiktir. Hazır pandispanyadan Köstebek Pasta yapımı için önce kreması hazırlanır: Bir su bardağı soğuk süt ve bir poşet toz kremşanti güzelce çırpılır. Dört yemek kaşığı damla çikolata eklenip karıştırılıp tabanını hazırlayana dek buzdolabına konulur. Bu krema yanardağ pastası için de kullanılabilir. Pasta tabanının iki parçası da kullanılır. Biri tezgâhın üzerine alınır, üzerine uygun büyüklükte bir kâse konulur, bıçakla dikkatlice etrafından kesilerek düzgün bir daire çıkarılır. Bu daireyi diğer pandispanyanın üzerine kırılmaması için dikkatle yerleştirilir. Pandispanya her yerine gelecek şekilde yarım su bardağı sütle ıslatılır. Ortadan çıkan keki rondoda ufak hale getirilip, pastanın üzerini kaplamak için kenara alınır. Hazırlanan tabanın orta bölümüne muzlar yerleştirilip üstü kremayla kaplanır. Rondodan geçirilmiş ufalanmış keki, pastanın üst kısmını tamamen kapatacak şekilde, hafif bastırarak yerleştirilir. Hazır kekten pudingli pasta lezzetinin de artması için buzdolabında birkaç saat dinlendirilip, soğuyunca dilimlenerek istenirse taze meyvelerle sunulur. Hazır kekten Pasta bu şekilde 5- 10 dakikada hazırlanabilir. Hava almayan bir kapta saklanırsa iki gün kadar tazeliğini korur.
 25. Hazır Kek ile Porsiyonluk Köstebek Pasta Nasıl Yapılır? 7-8 porsiyonluk pasta için: Bir paket krem şanti ve bir su bardağı soğuk süt mikserle sertleşene dek çırpılır. Yarım su bardağı damla çikolata ve bir- iki adet muzun parçalarını ilave edip spatulayla karıştırılır. Bir paket hazır pandispanya kakaolu pasta tabanı ikiye ayırıp büyük bir bardak ağzıyla veya kurabiye kalıbıyla daireler yapılır. Artan kek parçaları rondoda ufalanır. Yuvarlak keklerin üzeri sütle ıslatılıp, tümsek şekli alacak gibi krema yerleştirilir. Ufalanmış keklere bulanıp servis tabağına konulur. Buzdolabında dinlendirip sunulur. Porsiyonluk köstebek pasta kaç kalori? 1 porsiyon köstebek pasta yaklaşık olarak 280 kaloriye denk gelir.
YukarıYukarı