mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

FIRINDA SOSLU TAVUK BAGET🍗

Fırında soslu tavuk baget nasıl yapılır? Fırında tavuk baget kızartma nasıl yapılır? Fırında soslu tavuk baget tarifleri aslında fırında soslu tavuk but tarifinden çok da farklı değildir. Kullanılan sosa bağlı olarak farklı lezzetlere ulaşmak mümkündür. Fırında beşamel soslu tavuk baget ve fırında soya soslu tavuk baget de güzel yemekler olsa da salça sosunun tavuğa yakışmasından hareketle fırında salçalı tavuk baget / but yapmak pratik olacaktır. İste resimli tarifi...

FIRINDA-SOSLU-TAVUK-BAGET

Fırında Soslu Tavuk Baget Tarifi Malzemeleri

Bir kg tavuk baget

Bir yemek kaşığı biber veya domates salçası

Bir - iki yemek kaşığı yoğurt

Bir yemek kaşığı kekik

Bir orta boy soğan

İki - üç diş sarımsak

Bir çay kaşığı karabiber

İstenirse toz kırmızıbiber

İki yemek kaşığı sıvı yağ

Bir tatlı kaşığı tuz

Bir kısmını mantolamak için galeta unu

FIRINDA-SOSLU-TAVUK-BAGET

Fırında Soslu Tavuk Baget Tarifi - Fırında Baget Tarifi

 1. Tavukların üzerindeki deriler soyularak yıkanır ve suları süzdürülür.
 2. Fırında tavuk baget sosu nasıl yapılır? Fırında baget tavuk sosu için geniş bir kabın içersine soğan rendelenir, sarımsaklar doğranır. Üzerine yoğurt, kekik, salça, karabiber, zeytinyağı ve tuz eklenerek karıştırılır.
 3. Bagetlerin her tarafına bu karışım sürülür. Tavuk bagetleri bu karışımın içerisinde en az yarım saat kadar bekletilir.
 4. Fırında tavuk baget nasıl pişirilir?: Arzu edilirse bir kısmının her tarafına gelecek şekilde galeta unu sürülür ve bagetler üzerine pişirme kâğıdı konulan fırın tepsisine yan yana dizilir.
 5. Önceden ısıtılmış 200 derecedeki fırında tavuklar nar gibi kızarıncaya kadar pişirilir. Fırında soslu baget patates yanında 🍚PİLAV, 🍝MAKARNA ve İKRAMLIK SALATA TARİFLERİ ile servis edilebilir.

Fırında Soslu Tavuk Baget Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Fırında Baget Püf Noktaları:

 1. Sevmeyenler sosa sarımsak ve soğan koymayabilir. Değişik baharatlar ve nane ile farklı fırında baget sosları yapılabilir. Mesela: Fırında Tavuk Sosu Yoğurtlu Karıştırma kabına iki yemek kaşığı yoğurt, bir yemek kaşığı biber salçası, doğranmış iki diş sarımsak, karabiber, pul biber, kekik ve tuz karıştırılarak elde edilebilir.
 2. Fırında Patatesli Baget Tarifi: Fırında Tavuk Patates tarifleri çok çeşitlidir. Fırında patatesli tavuk baget için piliç bagetlerin derisi soyulup temizlenir. Sos malzemelerini karıştırılır. Suyu süzülen tavuk bagetler bu sosla harmanlanıp istenirse soslu tavuklar buzdolabında birkaç saat dinlendirilir. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine yerleştirilir. Patatesler orta büyüklükte küp halde doğranarak yağ, pul biber, toz biber, karabiber ve tuzla karıştırılıp tepsiye alınır. Fırında Soslu Baget Patates 190 derecede patatesler yumuşayıncaya kadar fırında tutulur. Fırında yumuşak Baget olması için pişme esnasında fırında bir kap içinde su bulundurulur. Fırında bagetler sade olduğu gibi pilav ve salata ile beraber servis edilebilir
 3. Tavuk eti satın alırken dikkat: Çok kısa sürede bakteri üretebildiğinden tavuk mamulleri ciddi ve bulaşıcı hastalıklara yol açabilir. Beklenen koku ve renk dışında başka bir koku ve renk olmamalı, görünüşü diri olmalıdır. Gevşek ve sulu bir görüntüsü olmamalıdır. Bu tarifte bulunmasa da satın alınması halinde tavuk göğsüne bastırıldığında esnek olması ve önceki şekline geri gelmesi gerekir.
 4. Knorr fırında tavuk çeşnisi ile alakalı suallere cevap olarak: Knorr Fırında Tavuk Çeşnisi Baharatlı Sarımsaklı ve Knorr Dağ Kekikli&Susamlı Fırında Tavuk Çeşnisi koruyucu madde içermediği ifade edilen, tavuk bageti pratik şekilde hazırlanmasına yardımcı olduğu söylenen bir mamul... Yumuşak ve lezzetli tavuklar hazırlanabileceği yazılı bu karışımlarla beraber fırın torbası ve klipsi de bulunmaktadır. Firmanın tavsiye ettiği usulde tavukların paketten çıkan fırın poşetine konulması ve çeşninin poşetin içindeki tavukların üzerine serpiştirilmesi, poşetin sallanıp ağzı kapatılarak bir kürdanla üç delik açılarak önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 45-55 dakika arası pişirilmesi önerilmektedir. Burada çeşnilerin kalitesinden bağımsız bir şekilde Kolaylezzet olarak biz poşetlerde yemek pişirme usulünü benimsemediğimizi ifade etmek isteriz. Fırın poşetinde tavuk baget sosu olarak tarifteki sos kullanılabilir.
 5. Fırında soslu tavuk kalori: Fırında soslu tavuk nefis yemek tariflerinden biri olup 100 gramında 210 civarında kalori bulunmaktadır.
 6. Tencerede Soslu Baget Tavuk bagetler tencerede pişirilmek istenirse: TENCEREDE🍗 TAVUK BAGET TARİFİ
 7. Tavuk But Fırında Tavuk But Baget yerine but kullanılarak yapılan fırında tavuk tarifleri de çok çeşitlidir. Fırında kalçalı but, fırında patatesli tavuk but veya fırında sebzeli tavuk but tarzında farklı yemekler yapılabilir.
 8. Tavada Tavuk But Sosu Nasıl Yapılır? Tavuk but en güzel nasıl yapılır? Tavuk but sosu tavada olacaksa da but sosu tarifi buradaki sos kullanılabilir. "Soslu But Nasıl Yapılır?" için şu yazı incelenebilir: TAVUK BUT🍗 TANDIR
 9. Fırında tavuk but sosu nasıl yapılır? Fırında tavuk but sosu tarifi fırında but sosu tarifi için de FIRINDA SOSLU TAVUK PİRZOLA TARİFİ🍗 ne bakılabilir.

FIRINDA-SOSLU-TAVUK-BAGETFIRINDA-SOSLU-TAVUK-BAGET

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
 • Henüz hiç yorum yok