mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

FIRINDA PİZZA🍕 BÖREK TARİFİ

Pizza Börek nasıl yapılır tarifi... Börek tarifleri içinde pratik kahvaltı böreği (pizza tadında) olacak nefis bir lezzet... Kahvaltılık tarifler arasında yer alan bu harika böreğin tarifi...

PİZZA BÖREK

Pizza Börek Tarifi Malzemeleri

İki adet yufka

Bir küçük kâse doğranmış sucuk

Bir kâse rendelenmiş kaşar

İki adet yumurta

Bir büyük çay bardağı süt

Bir küçük çay bardağı sıvı yağ

PİZZA BÖREK

Fırında Pizza Börek Tarifi

  1. Yumurtalar çırpılarak süt ve sıvı yağla birleştirilerek bir sos elde edilir.
  2. Yufkanın bir tanesi çok büyük olmayan tercihen yuvarlak bir cam kaba kenarları dışarı sarkacak şekilde serilir. Üzerine sostan sürülür.
  3. Diğer yufka küçük küçük parçalara ayrılarak birinci yufkanın üzerine yerleştirilir. Yufkanın büyük gelmesi halinde gerekirse aralarına bu soslu karışımdan sürülebilir.
  4. Önce kaşar rendesi sonra sucuklar yufkaların üzerine düzgün bir şekilde yerleştirilir. Sarkan yufkalar büzülerek tepsinin üzerinde toplanır. Yufkanın bu kısımlarına da sostan sürülür. Pizza Börek 180 - 190 derecede önceden ısıtılmış fırında pişirilir.

PİZZA BÖREK

Fırında Pizza Börek Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Hazır Yufkadan Pizza Tarifi Püf Noktaları

  1. Farklı malzemeler: Tercihe göre küp küp doğranmış salam, sosis, bir adet domates, bir adet sivri biber, bir çay kaşığı kekik ilave edilebilir.
  2. Yufkadan Pizza Tavada Pizza Börek: küçük doğranan malzemeler istenen baharatlar ilave edilip harmanlanır. Serilen yufka dörde bölünür ve uç kısımlarına iç harçtan konulup kenarlardan sarılır. Önce çırpılmış bir yumurtaya, sonra da galeta ununa bulayıp, ısınmış üç dört yemek kaşık yağda iki taraflı kızartılır.
  3. Karnıyarık Börek, Sandal Börek: SANDAL🚣 (KAYIK🛶) BÖREĞİ
  4. Sucuklu Börek: KAŞARLI SUCUKLU (SOSİSLİ) KOLAY MİLFÖY BÖREĞİ, SUCUKLU PİZZA🍕 TARİFİ, SUCUKLU KAŞARLI VELİBAHT ILIBAHT ÇERKEZ BÖREĞİ
YukarıYukarı