mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

SUCUKLU PİZZA🍕 TARİFİ

Sucuklu Pizza Dominosun yaptığı kalitede evde de yapılabilir. Kolay ve lezzetli bir pizza yapmaya hazır mıyız? Pizza çeşitleri içinde en çok tercih edilenlerden biri olan sucuklu pizzanın yapımı oldukça kolaydır. İşte resimli sucuklu pizzanın tarifi...

SUCUKLU PIZZA TARIFI 1

Sucuklu Pizza Tarifi için Malzemeler

Hamuru için:

Bir bardak ılık su

Bir yemek kaşığı kuru (instant) maya

Bir tatlı kaşığı toz şeker

Bir tatlı kaşığı tuz

İki - üç yemek kaşığı sıvı yağ

Üç su bardağı un

Üstü için: Sucuk, kaşar peyniri, kırmızıbiber, yeşilbiber, veya zeytin

Sosu için: İki yemek kaşığı domates salçası

Bir yemek kaşığı sıvı yağ

Bir tatlı kaşığı kekik

Reyhan

Salçayı inceltmek için su

SUCUKLU PIZZA TARIFI 2

Sucuklu Pizza Tarifi - Evde Kolay Pizza Tarifi

 1. Pizza hamuru tarifi Ilık suyun içine şeker ve maya konularak kabarması için beklenir. Unun yarısı ortası havuz şeklinde açılarak kabaran maya sıvı yağ ve tuz konularak yoğrulmaya başlanır. Geri kalan un yavaş yavaş ilave edilir.
 2. Ele yapışmayan fakat oldukça yumuşak bir hamur elde edene kadar iyice yoğrulur. Gerekirse un azaltılabilir veya eklenebilir. İyice yoğrulan hamur top şekline getirilerek yağlanmış çukur bir kabın içine konur. Üzeri kapatılarak hamur iki katı hacme ulaşıncaya kadar en az bir saat beklenir.
 3. Kabaran hamurun havası alınarak hafif unlanmış tezgâhın üzerinde elle yuvarlak şekle getirilir. İstenirse merdane ile de açılabilir. Yağlanmış tepsiye konulur.
 4. Bu arada üst malzemesi hazırlanır. Sos için salça sıvı yağ ve su ile biraz açılarak akışkan hale getirilir. Baharatlar eklenerek karıştırılır ve pizza hamurunun üzerine düzgünce sürülür.
 5. Sucuklar doğranır ve biberler halka halka kesilir. Sosu sürülen pizzanın üzerine önce rendelenmiş kaşar, ardından sucuklar ve biberler yerleştirilir.
 6. Sucuklu Pizza 200 derecede önceden ısıtılmış fırında üzerindeki malzemelerin hemen yanmaması için fırının alt rafına konularak pişirilir.

Sucuklu Pizza Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Evde Pizza Tarifi Püf Noktaları

 1. Pizza nasıl yenir? Pizzayı doğrudan alıp yemeye çalışırken üstündeki malzemelerden birçoğu aşağıya dökülür. Pizzanın üçgen kesilmiş dilimini kenar tarafındaki iki köşeden tutup hafif bastırıp U şeklinde tutulursa pizza dik durur ve üstündeki malzemeler dağılmaz. Bazıları diğer bir tarz olarak iki pizzayı üst üste getirip yemeyi tercih ederler.
 2. Karışık Pizza Tarifi 🍕PİZZA TARİFİ: EV YAPIMI PEYNİR KENARLI KARIŞIK PİZZA TARİFİ
 3. Tavada Pizza 🍕TAVADA PİZZA
 4. Yumurtalı Sucuklu Pizza Sos sürülen hamurun üzerine küçük doğranmış biberler, sucuk ve eklenecek diğer malzeme ortasında yumurta kırmak için boş yer kalacak şekilde yerleştirilir. Yumurta bu boşlukların içine dikkatlice kırılır veya başka bir yerde kırılıp buralara aktarılır.
 5. Kaşarsız Pizza Tarifi Kaşarsız pizza yapılabilir. Lezzet yanında bütünleştirme yapıştırma görevleri de bulunduğu için kaşar kullanılmadığında yumurta kırmak veya üst malzemenin dağılmamasına dikkat etmek gerekir.
 6. Mayasız Pizza Hamuru Maya yerine bir paket kabartma tozu kullanılabilir.
 7. Sucuklu Pizza Kalori sucuklu pizza tarifi - nefis yemek tariflerinden biri olsa da içine konulacak malzemeye göre değişecek şekilde 250 kcal civarındadır.

🍄MANTARLI 🍕PİZZA ve PEYNİRLİ🧀 ISPANAKLI PİZZA🍕 yazıları da ilginizi çekebilir.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
 • Henüz hiç yorum yok