Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

PRATİK TALAŞ BÖREĞİ (MİLFÖYLÜ, BEZELYELİ)

Pratik talaş böreği tarifi nasıldır? Hazır yufkadan talaş böreği nasıl yapılır? Talaş böreği ne kadar harika bir lezzet olsa da “talaş böreği hamuru tarifi” veya “talaş böreği hamuru nasıl yapılır?” diye arayıp vakit harcanmak istemiyor. Talaş hamuru nasıl yapılır öğrenilse de bu defa doğru bir şekilde yapılması gereken elde açma talaş böreği tarifine ihtiyaç var. Hele de el açması talaş böreği ile netice istendiği gibi olmazsa endişesi varken… Bu sebeple kolay talaş böreği tarifi arayışındakiler için milföy hamurundan talaş böreği tarifi kurtarıcı olmaktadır. Talaş böreği milföy hamuru benzeri bir hamurdan elde edilmekte olduğu için hazır yufkadan talaş böreği tarifi birçok meseleyi çözmektedir. İşte milföyden talaş böreği tarifi resimli olarak…

PRATİK TALAŞ BÖREĞİ (MİLFÖYLÜ)

Pratik Talaş Böreği Malzemeleri

On - on iki adet milföy hamuru

300 gr küçük doğranmış kuşbaşı et

Yarım su bardağı haşlanmış bezelye

Bir adet haşlanmış ve küp küp doğranmış havuç

Bir adet domates

Tuz, karabiber, kekik

Üzeri için: Yumurta sarısı ve çörekotu

PRATİK TALAŞ BÖREĞİ (MİLFÖYLÜ)

Pratik Talaş Böreği Tarifi (Milföylü, Bezelyeli)

Yufkadan Talaş Böreği Tarifi Milföy Yufkalı Talaş Böreği Nasıl Yapılır?

  1. Küçük küçük doğranan parça etler yumuşayıncaya kadar pişirilir.
  2. Haşlanan bezelye, havuç ve kabukları soyulup minik doğranan domatesler eklenir. İki - üç defa çevirdikten sonra altı kapatılır. Tuz, karabiber ve kekik ilave edilip karıştırılır ve soğumaya bırakılır.
  3. Soğuyan bu karışım yumuşamış milföy hamurlarının içersine paylaştırılır. Her bir milföy hamuru zarf şeklinde kapatılır. Birleştirme yeri alta gelecek şekilde yağlanmış tepsiye dizilir.
  4. Üzerine yumurta sarısı sürülür ve çörekotu serpilir. Pratik Talaş Böreği önceden ısıtılmış 175 derecedeki fırında yirmi beş - otuz dakika kızarana kadar pişirilir.

Talaş Böreği Nasıl Yapılır Milföy Yufkalı Olarak - Talaş Kebabı Nasıl Yapılır Hususunda İlave Bilgiler

ve Talaş Böreğinin Yapılışı İle Alakalı Püf Noktaları

  1. Etli talaş böreği tarifinde et yerine farklı malzemeler kullanılarak değişik talaş kebabı yemek tarifi elde edilebilir. Milföylü talaş böreği kıymalı olarak da yapılabilir. Kıymalı talaş böreği tarifinde sadece et yerine kıyma kullanılması bakımından farklıdır. Yine talaş kebabı tarifinde sucuk salam gibi malzemelerin yer aldığı da olur. Talaş böreği yapımında et dışındaki malzemeler de kullanılarak patatesli talaş böreği ve peynirli talaş böreği tarifi olarak değerlendirilebilir.
  2. Yufkalı tavuklu talaş böreği tarifi tavuklu olarak yapılan talaş börektir. Talaş böreği tavuklu olarak da çok sevilir. Tavuklu talaş kebabı etli olanlara göre bir miktar kuru olma ihtimali taşır. Bu husus dikkate alınarak gerekli ayarlamalar yapıldığında talaş böreği milföy tavuklu olarak da gayet nefis olacaktır. Milföy hamurundan tavuklu börek, tavuk talaşı yapılacağı zaman iç malzeme sarımsak, kuru soğan, sivri biber, kırmızı kapya biber gibi sebzeler yanında pul biber, kimyon gibi baharatlarla istendiği şekilde değiştirilerek farklı milföylü tavuklu talaş böreği elde edilebilir.
  3. Talaş böreği kalori: Talaş böreği tarifi yufkalı halde yapıldığında kalorisi yüz gramında 270 kalori olarak beyan edilmektedir.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
YukarıYukarı