mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Pratik Talaş Böreği Tarifi Milföylü, Bezelyeli

Pratik talaş böreği tarifi nasıldır? Hazır yufkadan milföylü talaş böreği nasıl yapılır? Ağızda çıtır çıtır dağılan ve mis gibi kokan talaş böreği ne kadar harika bir lezzet olsa da “Talaş böreği hamuru nasıl yapılır?” diye arayıp vakit harcanmak istemiyor. Talaş hamuru nasıl yapılır öğrenilse de bu defa doğru bir şekilde yapılması gereken elde açma talaş böreği tarifine ihtiyaç var. Hele de el açması talaş böreği ile netice istendiği gibi olmazsa endişesi yaşarken… Bu sebeple kolay talaş böreği tarifi arayışındakiler için milföy hamurundan talaş böreği tarifi kurtarıcı olmaktadır. Talaş böreği milföy hamuru benzeri bir hamurdan elde edilmekte olduğu için hazır yufkadan talaş böreği tarifi birçok meseleyi çözmektedir. İşte "Kolay talaş böreği nasıl olur? Bezelye böreği nasıl yapılır? En iyi Talaş böreği hangisi?" diyenlere evde milföyden talaş böreği tarifi resimli olarak…

PRATİK TALAŞ BÖREĞİ (MİLFÖYLÜ)

Pratik Etli Talaş Böreği Milföylü Malzemeleri - Hazır Yufkadan Etli Talaş Böreğinin İçine Ne Konur? Milföy Böreğinin İçine Ne Konulur?

On - on iki adet milföy hamuru

300 gr küçük doğranmış kuşbaşı et

Yarım su bardağı haşlanmış bezelye

Bir adet haşlanmış ve küp küp doğranmış havuç

Bir adet domates

Birer silme tatlı kaşığı tuz, karabiber, kekik

Üzeri için: Yumurta sarısı ve çörekotu

PRATİK TALAŞ BÖREĞİ (MİLFÖYLÜ)

Kuzu Dana Etli Talaş Böreği Tarifi Milföylü, Bezelyeli - Kolay Talaş Böreği Nasıl Yapılır?

Yufkadan Talaş Böreği Tarifi Milföy Yufkalı Talaş Böreği Nasıl Yapılır? - Sebzeli Talaş Böreği Tarifi - Evde Talaş Böreği Nasıl Yapılır? Talaş Böreği Milföy Etli

 1. Talaş Böreği İçi Nasıl Hazırlanır? Küçük küçük doğranan parça etler yumuşayıncaya kadar pişirilir.
 2. Haşlanan bezelye, havuç ve kabukları soyulup minik doğranan domatesler eklenir.
 3. İki - üç defa çevirdikten sonra altı kapatılır. Tuz, karabiber ve kekik ilave edilip karıştırılır ve soğumaya bırakılır.
 4. Soğuyan bu karışım yumuşamış milföy hamurlarının içerisine paylaştırılır.
 5. Her bir milföy hamuru zarf şeklinde kapatılır. Birleştirme yeri alta gelecek şekilde yağlanmış tepsiye dizilir.
 6. Üzerine yumurta sarısı sürülür ve çörekotu serpilir.
 7. Milföy hamuru kaç derecede pişer? Pratik Talaş Böreği önceden ısıtılmış 175 derecedeki fırında yirmi beş - otuz dakika kızarana kadar pişirilir. Sıcak servis yapılır.

Hazır Yufkadan Kuşbaşılı Börek, Milföy ile Neler Yapılabilir? Evde Talaş Böreği Nasıl Yapılır Milföy Yufkalı Olarak - Talaş Kebabı Yapımı Hususunda İlave Bilgiler ve Milföylü Talaş Böreği Tarifi ile Alakalı Püf Noktaları

 1. Etli talaş böreği, Milfoylu Talaş Böreği tarifinde et yerine farklı malzemeler kullanılarak değişik talaş kebabı yemek tarifi elde edilebilir. Milföylü talaş böreği kıymalı olarak da yapılabilir. Kıymalı talaş böreği tarifinde sadece et yerine kıyma kullanılması bakımından farklıdır. Mesela: Bir adet soğan rendelenip 300 gram kıymayla kavrulur. İyice kavrulan kıymanın tuzu ve karabiberini ekleyip süzülen 250 gramlık garnitürle karıştırıp ocak kapatılıp soğumaya bırakılır. Harç iyice soğuyunca kullanılır. Bunu dışında talaş kebabı tarifinde sucuk salam gibi malzemelerin yer aldığı da olur. Talaş böreği yapımında et dışındaki malzemeler de kullanılarak patatesli talaş böreği ve peynirli talaş böreği tarifi olarak değerlendirilebilir. Mesela Talaş Böreği - Milföy Peynirli Tarifi: Çeyrek demet maydanoz yıkanıp ufak kıyılır. 250 gram beyaz ve 150 gram doğranmış kaşar peyniri ile harmanlanır. Kare milföyler oda sıcaklığına kadar ısınınca bu karışım ortasına konulup zarf şeklinde kapatılır. Patlıcanlı Talaş Böreği: Üç adet patlıcan küp şeklinde doğranır. Tuzlu suda yirmi dakika tutup kâğıt havlu ile kurulanır. Birer tane yeşil, kırmızı ve köy biberleri temizlenip küçük doğranır. İki adet soğan soyulup doğranır. İki diş sarımsak ezilir. İki yemek kaşığı sıvı yağı tavada kızdırıp soğan, 250 gram kıyma ve sarımsak kavrulur. Patlıcan ve biberleri eklenip beş dakika daha pişirilir. Karabiber ve tuz serpip ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. Bu iç harçta yukarıdaki tarifteki usulde kullanılır. Talaş böreğine soğan konur mu? sualinin de cevabı ortaya çıkıyor. Ana tarifte yer almasa da kıymalı, patlıcanlı, tavuklu gibi içlerle kullanılabiliyor.
 2. Milföy Hamurundan Kaç Tane Börek Çıkar? Her bir hamurdan bir börek yapılır.
 3. Kıymalı-Talaş Böreği Tarifi Kıymalı talaş böreği tarifi için yirmi karelik bir paket milföy hamuru ısınmaya bırakılır. Bu sırada bir adet soğan rendelenip, bir yemek kaşığı sıvıyağ ve 250 gram kıymayla birlikte kavrulur. Güzelce kavrulan kıymanın tuzu ve karabiberi ilave edilir. Bir kâse kadar süzülmüş garnitürle karıştırılıp ocak kapatılarak soğumaya bırakılır. Tam olarak soğuduktan sonra kare milföylerin ortasına harçtan bir yemek kaşığı ilave edilerek bohça veya zarf biçiminde kapatılır. Üzerine yumurta sarısı sürülüp susam serpilir. 180 derecedeki fırında kızarana dek tutulur.
 4. Tavuklu talaş böreği nasıl yapılır? Yufkalı tavuklu talaş böreği tarifi, Tavuklu milföy böreği nasıl yapılır? Tavuklu olarak yapılan talaş börektir. Talaş böreği tavuklu olarak da çok sevilir. Tavuklu talaş kebabı etli olanlara göre bir miktar kuru olma ihtimali taşır. Bu husus dikkate alınarak gerekli ayarlamalar yapıldığında talaş böreği milföy tavuklu olarak da gayet nefis olacaktır. Milföy hamurundan tavuklu börek, tavuk talaşı yapılacağı zaman iç malzeme sarımsak, kuru soğan, sivri biber, kırmızı kapya biber gibi sebzeler yanında pul biber, kimyon gibi baharatlarla istendiği şekilde değiştirilerek farklı milföylü tavuklu talaş böreği milföyle elde edilebilir. Mesela: İki adet kemiksiz tavukgöğsü küçük kuşbaşı doğranır. Tencereye sıvı yağ ve tavuk eti konulup suyunu salıp tekrar çekinceye kadar iyice pişirilir. Sonra içine doğranan soğan, sivri biberi ve havuç gibi sebzeleri ve iki diş sarımsağı ekleyip kavurmaya devam edilir. Baharatlar da eklenip iyice kavrulur. Pişince son olarak, haşlanmış bezelye ilave edilip kavrularak harç hazır hale getirilir. Soğuyunca hamurlara yerleştirilir. Tavuklu-talaş böreği için tarifin kalanı aynıdır. TAVUKLU MİLFÖYLÜ BÖREK🍗
 5. Talaş böreği kalori: Talaş böreği tarifi yufkalı halde yapıldığında kalorisi yüz gramında 270 kalori olarak beyan edilmektedir.
 6. Kayseri Talaş Böreği Pastırmalıdır. Bir tavaya iki yemek kaşığı sıvı yağı ve bir yemek kaşığı tereyağı konup haşlanmış birer çay bardağı haşlanmış bezelye ve haşlanmış küp havuç sotelenir. 250 gram pastırma eklenerek karıştırılır ve kenara alınır. Milföy hamurunun ortasına iç harcı yerleştirilip uçlarından kapatılır. Pişirme kâğıdı serili bir fırın tepsisine hamurları konulur. Bir adet yumurta sarısı çırpılıp milföylerin üzerine sürülür. Önceden ısıtılmış 180 derecedeki fırında yirmi beş dakika pişirilir.
 7. Orjinal Talaş Böreği Tarifi, El Acmasi Talaş Böreği Tarifi: Orijinal talaş böreği nasıl yapılır? Talaş Böreği Hamuru Nasıl Yapılır? Talaş Böreği hamuru tarifi El açması talaş böreği tarifi için önce hamur hazırlanır. Hamuru için yarımşar çay bardağı sirke ile sıvıyağ, bir çay kaşığı tuz ve bir su bardağı su bir kasede karıştırılır. Üzerine toplamda beş su bardağına varabilecek un ilave edilerek iyice yoğrulur. Merdaneyle biraz kalın olacak biçimde açılır. Hamurun üzerine üç yemek kaşığı kadar tereyağı sürülüp rulo hale getirilir. Hamur yağlı kağıda sarılıp buzdolabında iki saat kadar dinlendirilir. Hamur dinlendirildikten sonra bir mandalina büyüklüğünde kesilir. Kesilen hamurlar kase genişliğinde yufka inceliğinde açılarak içerisine hazırlanan iç harç eşit miktarlarda konularak konulup mektup zarfı veya bohça şeklinde kapatılır. Kapatılan yer altta kalacak biçimde sıvı yağı ile yağlanmış veya yağlı kağıt serilmiş tepsiye yerleştirilir. Üstlerine çırpılmış yumurta sarısı sürülüp üzeri kızarıncaya dek fırında pişirilir. Sade Talaş Böreği Tarifinde böreğe iç konulmadan pişirilir.
 8. Farklı malzemeler ve haşlama Etler sıvıyağ ve tereyağda kavrulabilir. Bir adet doğranmış soğan etlere ilave edilebilir. Salça, maydanoz, yeşil soğan, dereotu, patates eklenebilir. Haşlanmış bezelye, patates ve havucun pişmesi fırında da süreceğinden çok fazla yumuşamamaları gerekir. Havucu bütün olarak haşlanıp daha sonra doğranır. Hazır garnitür de kullanılabilir. Üzerine ay çekirdeği içi veya susam da serpilebilir.
 9. Patatesli talaş böreği nasıl yapılır? Kuyruk yağlı Talaş Böreği tarifi: Beş adet orta boy patatesin kabukları soyulur. Küp şeklinde doğranıp bir çay kaşığı tuz atılır. Kafi seviyede su ilave edilerek bir tencerede yumuşayana dek kaynatılır. Haşlanan patatesleri bir kaşıkla ezilir. Patateslerin pişmesi yaklaşırken iki adet orta boy kuru soğan doğranır. Kuyruk yağı ayrı bir tavada kızartılır. Biraz kızardıktan sonra bir yemek kaşığı salça ve karabiberle eklenir. Soğumaya bırakılır.
 10. Milföy Ne Demek? Bin yaprak.
 11. Kavurmali Talaş Böreği Kıyma veya konserve kavurma kullanılabilir. Et kavrulup içine garnitür ve baharatlar ilave edilir. İstenirse içine bir yumurta da kırılabilir. Pişince soğumaya bırakılır. Yufka tezgaha açılıp dörde bölünür. Sıvı yağ ve yumurta akı karıştırılıp yufkalara sürülür. Harçtan ilave ederek yufkalar bir miktar kalın sarılarak tepsiye yerleştirilir. Üzerine yumurta sarısı sürülüp fırında pişirilir.
 12. Milföy Hamurundan Kürt Böreği Nasıl Yapılır? Milföyleri ortadan dört parçaya bölünerek tepsiye tek tek yerleştirilir. Üzerine yumurta sarısı sürüp fırına sürülür. Üzeri kızarınca fırından çıkarılıp servis tabağına alınır. Pudra şekeri serpilerek sunulur.
 13. El Açması Su Böreği Tarifi Ispanaklı Kıymalı Su Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır?, PEYNİRLİ SU BÖREĞİ🧀
YukarıYukarı