Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

VİŞNE REÇELİ TARİFİ

Evde vişne reçeli nasıl yapılır? Ev yapımı vişne reçeli tarifi nasıldır? Mayhoş tadı ile kahvaltı sofralarının süsü olan bu enfes reçel nasıl yapılır? Vişne reçeli nasıl yapılıyor diyenlere kolay vişne reçeli tarifi resimli olarak...

VISNE RECELI TARIFI

Kolay Vişne Reçeli Tarifi Malzemeleri

Bir kg vişne (ayıklanmış ve çekirdekleri çıkmış)

Bir kg toz şeker (beş su bardağı)

İki su bardağı su

Dört - beş parça limon tuzu veya bir limonun suyu

VISNE RECELI TARIFIVISNE RECELI TARIFIVISNE RECELI TARIFI

Evde Vişne Reçeli Yapımı Tarifi

  1. Bir kg toz şekere iki bardak su konularak biraz kaynatılır.
  2. Yıkanmış, sapları ayıklanmış ve çekirdek çıkarma aleti veya bir kürdanla çekirdekleri çıkarılmış vişne taneleri ilave edilir.
  3. Orta ateşte pişirilirken tanelere zarar vermemek için reçel çok fazla karıştırılmaz. Kaynama sırasında tencerede biriken köpükler kevgir yardımıyla atılır.
  4. Vişne reçeli ne kadar kaynatılır? Vişneler büzüşmeye başlayıp balı kıvamını alınca limon tuzu veya limon suyu eklenir.
  5. Bir - iki taşım daha kaynatılarak ateşten alınır.
  6. Biraz ılınınca Vişne Reçeli temiz ve kuru cam kavanozlara konulur. Kapakları sıkıca kapatılarak serin ve ışık almayan bir yerde muhafaza edilir.

Evde Vişne Reçeli Yapımı Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Vişne Reçeli Nasıl Yapılır Püf Noktaları

Vişne Reçeli Püf Noktası: Diğer bir usulde, su konulmadan bir gece önceden vişneler şekere yatırılıp sulanmaları sağlanarak ertesi gün pişirilir.

Az Şekerli Vişne Reçeli Tarifi: Katı meyve sıkacağı ile sıkılan bir su bardağı elma suyu vişne reçelinin kaynatılacağı tencereye konulup kaynatılır. Kıvamlanmaya başladığında sap ve çekirdeği ayıklanmış bir kilo vişne ilavesini edilir. Kaynayan meyvelere bir – iki yemek kaşığı rafine şekersiz pekmez ve bir – iki parça limon tuzu eklenir. Kısık ateşte pişen reçel kıvamlanınca ocaktan alınır. Sıcak reçel kavanoza aktarılıp kapağı sıkıca kapatılır.

Buzluktan Çıkan Vişne Reçeli Nasıl Yapılır? Hiçbir farkı yoktur. Yukarıdaki şekilde yapılır.

Vişne Reçeli ile Kek: Vişne veya vişne reçeli ile yapılabilen bir kek

Vişne Reçeli ile Pasta: Vişne veya vişne reçeli ile yapılabilen bir pasta

Vişne reçeli çekirdekli olur mu? Çekirdekli vişne reçeli nasıl yapılır? Gereken alet bulunmaz veya uğraşılmak istenmezse vişne reçeli çekirdekli de yapılabilir. Hatta kimileri çekirdeklisinin lezzetinin daha iyi olduğunu söyler. Bu tarz vişne reçeli yapılışı yukarıdaki usulden çok da farklı değildir. Lakin, bu durumda vişne reçeli sunulan kişiyi durum hakkında uyarmakta fayda bulunmaktadır. Diğer bir husus ta çekirdek yuvaları açılmamış meyvelerin sulanması daha az olacağından su miktarı yarım bardak daha arttırılabilir.

Vişne reçelini renginin daha parlak olması için Ölçüsünden biraz daha kısa süre kaynatıp ısıya dayanıklı bir cam kapta güneşe maruz bırakmak suretiyle koyulaşmasını temin etmektir. Bilahare kavanozlara aktarılır.

Vişne reçeli şeker oranı? Biz meyve tadının öne çıkması için bire bir ölçüsünü tercih etsek de mayhoş tadının baskınlığını azaltmak üzere ve belki çocukların daha çok sevebilmesi için daha yüksek şeker oranlarını kullananlar var.

VISNE RECELI TARIFI

Vişne Reçeli fiyat Haziran 2020 itibariyle internette 5 kilosu 68 TL'ye de yarım kilosu 30TL'ye de bulunabilmektedir.

Vişne reçeli faydaları Vişnenin faydaları vişne reçelinin de faydaları ise: 1. Zengin Besinler ihtiva eder 2. Gücü Artırabilir ve Kas Ağrısını Azaltabilir 3. Daha İyi Uyumaya Yardımcı Olabilir 4. Artrit ve Gut Belirtilerini Azaltabilir 5. Beyin Sağlığını Teşvik Edebilir 6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirebilir 7. Kansere karşı koruyabilir 8. Ağrıyı azaltabilir. 9. Tansiyonu düşürebilir 10. Zayıflamaya Yardımcı Olabilir

Çilek Reçeli Nasıl Yapılır? EV YAPIMI ÇİLEK🍓 REÇELİ TARİFİ

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
YukarıYukarı