Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

EV YAPIMI VİŞNE SUYU🍹 TARİFİ🥤

Ev Yapımı Vişne Suyu Tarifi, Nasıl Yapılır? Ekşi veya mayhoş tadıyla ferahlatıcı nefis bir ev yapımı meyve suyu içeceği hazırlamaya ne dersiniz? "Vişne suyu nasıl yapılır evde" diye merak ediyorsanız zor olmadığı söylenebilir. Bilhassa yazın sıcak havaların serinletici içeceği olan vişne suyunu yapmak çok kolay... Harika bir içecek olmasının yanısıra kek ve tatlılarda da yer alabilir. Meyve suyu kek tarifi içinde normal su yerine kullanılabilir. Benzer şekilde vişne suyu ile tatlı tarifi de olur. İşte katkısız, koruyucuz, mısır şurupsuz bir şekilde evde vişne suyu tarifi resimli olarak...

EV YAPIMI VISNE SUYU TARIFI 2

Evde Vişne Suyu Tarifi Malzemeleri

Yarım kg vişne

Üç litre su

Bir buçuk su bardağı toz şeker

EV YAPIMI VISNE SUYU TARIFI

Evde Vişne Suyu Tarifi - Ev yapımı Vişne Suyu Nasıl Hazırlanır?

  1. Vişneler yıkanır, sap kısımları ayıklanarak temizlenir. Orta boy bir tencereye su konularak içersine visşneler ilave edilir ve ocağa konulur.
  2. Vişne suyu kaynamaya başlayıp vişneler rengini verince şeker ilave edilir. Bir - iki kez karıştırılarak şekerin erimesine yardımcı olunur.
  3. Kısık ateşte beş dakika daha kaynatılarak ateşten alınır.
  4. Ilındıktan sonra taneler tel süzgeçten geçirilerek özü çıkarılıp vişne suyuna ilave edilirse şurubun kıvamı daha koyu olur. Hem de taneleri ziyan edilmemiş olunur. Ancak vişne suyunun berrak olması istenirse sadece taneleri süzdürmek yeterlidir.
  5. Ev Yapımı Vişne Suyu soğuk olarak içilir.

Vişnenin Faydaları:

Yüz adet vişnede 58 kalori bulunur. Yüksek miktarda A vitamine sahip vişnenin içerdiği melatonin ile uyku düzensizliğini ve uykusuzluğu önlemeye yardımcı olması, iltihaba karşı niteliğinden dolayı kas ağrılarını ve kas hasarını azaltmada destek sağlaması, artirit, osteoartirit ve guta karşı faydalı olması, içerdiği yüksek antosiyanin ile miyokard enfarktüsü riskini düşürmesi, trigliserid ve kolesterol seviyesinin inmesine destek sağlaması ve bu şekilde kalp sağlığını koruması beklenir.

Vişne ve vişne suyu uykusuzluğa karşı kullanılmaktaysa da gün içinde vişne yemek, yorgun ve halsiz hissetmeye yol açabilir. Bu sebeple vişne suyunu yatmadan önce içmeyi önerenler vardır. Bununla beraber herkeste aynı seviyede tesirli olduğunu da söylemek doğru olmaz.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
YukarıYukarı