mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Ev Yapımı Vişne Suyu Tarifi, Vişne Kompostosu🥤🍹

Ev Yapımı Vişne Suyu Tarifi, Nasıl Yapılır? Ekşi veya mayhoş tadıyla ferahlatıcı nefis bir ev yapımı meyve suyu içeceği hazırlamaya ne dersiniz? "Vişne suyu nasıl yapılır evde" diye merak ediyorsanız zor olmadığı söylenebilir. Bilhassa yazın sıcak havaların serinletici içeceği, iftar sofralarının ferahlatıcı baş tacı olan buz gibi vişne suyunu yapmak çok kolay... Vişne kompostosu Harika bir içecek olmasının yanı sıra kek ve tatlılarda da yer alabilir. Meyve suyu kek tarifi içinde normal su yerine kullanılabilir. Benzer şekilde vişne suyu ile tatlı tarifi de olur. Hazır meyve suları ile vedalaşın... Vişne suyu özü nasıl yapılır? İşte katkısız, koruyucusuz, mısır şurupsuz bir şekilde yapılan evde vişne suyu tarifi resimli olarak...

Ev Yapimi Visne Suyu Tarifi 1

Evde Vişne Suyu Tarifi Malzemeleri - Vişne meyve suyu nasıl yapılır?

Yarım kg olgun vişne

Üç litre su

Bir buçuk su bardağı toz şeker

Ev Yapm Visne Suyu Tarifi 2EV YAPIMI VISNE SUYU TARIFI

Evde Vişne Suyu Tarifi - Vişne Suyu Nasıl Yapılır? - Evde Vişne Suyu Nasıl Hazırlanır? - Taze Vişne Suyu Yapımı

Vişne Kompostosu Nasıl Yapılır?
 1. Vişneler yıkanır, sap kısımları ve çürükleri ayıklanarak temizlenir.
 2. Orta boy bir tencereye su konularak içerisine vişneler ilave edilir ve orta hararetteki ocağa konulur.
 3. Vişne suyu kaynamaya başlayıp vişneler rengini verince şeker ilave edilir. Bir - iki kez karıştırılarak şekerin erimesine yardımcı olunur.
 4. Kısık ateşte beş dakika daha kaynatılarak ateşten alınır. Limon suyu kullanılmıyor.
 5. Ilındıktan sonra taneler tel süzgeçten geçirilerek özü çıkarılıp vişne suyuna ilave edilirse şurubun kıvamı daha koyu olur. Hem de taneleri ziyan edilmemiş olunur. Ancak vişne suyunun berrak olması istenirse sadece taneleri süzdürmek yeterlidir.
 6. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına kaldırılır. Ev Yapımı Vişne Suyu sulu yemek ve pilavlara, kek, börek ve çöreklere eşlik ettiği gibi tek başına soğuk olarak içilir.

"Evde Vişne Suyu Yapımı, Dondurulmuş Vişne Suyu Nasıl Yapılır? Vişne Suyu Konsantresi Nasıl Yapılır" Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Ev Yapımı Vişne Suyu Tarifi Püf Noktaları

 1. Kıvam ve Tatlılık Tercihi Ev yapimi visne suyunda yoğun bir kıvam oluştuğu düşünülürse soğuk su veya maden suyu ile açılabilir. Tatlılık mevzusunda tercihler farklı olabileceğinden başta eklenen şeker miktarı az tutulup içileceği zaman ilave edilebilir. Taze visne suyu yapımında sadelik isteyenler meyveleri meyve sıkacağında çıkan suyunu da süzerek içecek hazırlayabilirler.
 2. Farklı Aromalarla Vişne Suyu "Visne suyu nasil yapilir?" derken farklı lezzetler de mümkündür. Bir tencerede su şeker kaynarken bir parça zencefil, dört adet karanfil, iki adet çubuk tarçın ilave edilir Kokuları çıkınca vişneler eklenir. Bir iki taşım kaynatılır ve soğumaya bırakılır. Süzülerek cam sürahiye aktarılır. Buzdolabında soğutulur.
 3. Düdüklüde Vişne Suyu Kaynadıkça tat, kıvam ve rengini aldığından hızlandırıcı bir araç kullanmaya lüzum ve yer yoktur.
 4. Vişne Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır? Visne suyu yapmak mevsimi dışında da mümkündür. Mevsiminde en taze ve kaliteli vişneler alınır. Saplarından ve bozuklardan ayıklanıp bol suyla yıkanır. Bir süzgeçte süzülmeye bırakılır. Kurumaları gerekir; sulu kalırlarsa vişneler birbirine yapışır, kullanmak zorlaşır. Süzülen vişneler buzdolabı poşetlerine birer kullanımlık olarak konulur. Poşet dolunca içindeki hava boşaltılıp ağzı sıkıca bağlanır. Vişneler poşetin içinde iyice yayılarak bekletmeden dondurucuya yerleştirilir. Çözdürülen vişneler hemen kullanılmalıdır, tekrar dondurmak sağlıksızdır.
 5. Dondurulmuş Vişneden meyve suyu nasıl yapılır? Dondurulmuş vişne ile vişne suyu nasıl yapılır? Yazın ayıklanıp yıkanan vişneler poşetlenip dondurucuya konulursa kışın gayet güzel bir şekilde kullanılabilir. Hatta dondurulmuş vişne ile meyve suyu elde edilince renginin daha koyu olduğu söylenir. Dondurucudan çıkarılan vişneler derin bir kaba alınır. Üzerine de istenen miktarda su ve şeker ilave edilir. On - on beş dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Limon tuzu ilave edilip beş dakika daha kaynatılır. Vişne şurubuna eklenen limon tuzu daha dayanıklı olmasını ve hemen bozulmamasını sağlar. Ocaktan alıp soğumaya bırakılır. Daha iyi bir renk ve daha yoğun bir vişne tadı için, vişneleri ezilip süzgeçten veya rondodan geçirilir. Bu durumda fazla posayı ayırmak üzere vişne suyu sürahiye aktarılırken ince bir süzgeç kullanılır. Dondurulmus visneden visne suyu yapmak gayet kolaydır. Dondurucudan çıkan vişne nasıl komposto yapılır? Dondurulmuş vişne kompostosu yapımında da vişne suyu elde edilmesine paralel bir usul izlenir.
 6. Dondurulmuş Vişne ile Neler Yapılır? Donmuş olarak saklanan vişneler tatlarını korurlar. Vişne suyu, komposto, pelte, VİŞNE REÇELİ TARİFİ yapılabilir. VİŞNELİ ÇİKOLATALI YAŞ PASTA gibi bir pasta, CEVİZLİ VİŞNELİ KITIR KEK🥮 gibi bir kek veya VİŞNELİ ZEYTİNYAĞLI YAPRAK SARMA gibi yemeklerde kullanılabilir.
 7. Kışlık vişne suyu Nasıl Yapılır? Kışlık konserve Vişne Suyu Nasıl Yapılır? Konsantre Vişne Suyu Tarifi, Vişne şurubu nasıl yapılır? Kışlık Vişne Konsantresi Nasıl Yapılır? Vişne Suyu Kavanozda Nasıl Saklanır? Yoğun konsantre vişne suyu hazırlamak da oldukça kolaydır. Bir kilo vişne yıkanıp sap ve çürüklerinden ayıklanıp geniş bir tencereye alınır. Üzerini geçecek kadar su eklenerek vişneler çatlayıncaya kadar kaynatılır. İki saat kadar bekletilen vişnelerin suyu vişnelerin dağılmamasına dikkat ederek başka bir tencereye süzdürülür. Süzülen vişne suyu tekrar kaynatılırken üç su bardağı şeker ve bir tatlı kaşığı limon tuzu eklenir. Köpükleri alınarak suyun dörtte biri çekilecek kadar kaynatılır. Fazla kaynarsa kararır. Sıcakken cam kavanoz ve şişelere konularak, soğuyunca hava almayacak şekilde kapağı kapatılarak serin yerde muhafaza edilir. Kullanılacağı zaman sulandırılarak sunulur. Kalan vişneler bir süzgeçten geçirilip çekirdekleri çıkarılır. Pastalarda kullanılabilir veya şeker ekleyerek pişirip marmelat yapılabilir. Kislik visne suyu yapiminda, konsantre visne suyu yapiminda diğer bir usulde reçel yapımı tarzında olduğu gibi tencereye alınan vişnenin üzerine toz şekeri dökerek bir gece beklemektir. Bu suretle suyunu salan vişneler ocağa konularak su ilave etmeden pişirilir. Vişnelerin şekeri eriyip kaynayınca ocak kısığa alınarak bir saat kadar kaynatılır. Süzgeçte süzülen vişnelerin suyu soğutulup cam şişe veya kavanozlara dökülüp buzdolabında saklanır. Sulandırılarak içilir.
 8. Şekersiz Vişne Suyu Tarifi Aslında "meyve suyu" demek meyvenin sıkılarak elde edilen posalı veya posasız suyu demektir. Fakat vişne gibi bazı meyveler de bu şekilde hazırlanan meyve suyu çokları için içilebilir olmanın ötesinde kalır. Bununla beraber bu tadı sevenler meyveyi sıkarak suyunu içebilir. Lakin bu alt başlıkta kast edilen husus toz şeker ilave edilmeden nasıl tatlılık sağlanabilir mevzusudur. Çarelerden biri yüksek tatlılık seviyesinde olan bazı meyveleri dilimleyip tarçın ve su ilavesiyle kaynatmaktır. Mesela yarım kilo vişne dilimlenmiş hurma, çubuk tarçın ve bir litre su ile yarım saat pişirilir. Bir o kadar da bekletilir ve dolaba kaldırılır. Rafine toz şeker kullanmadan hazırlanmış pekmezlerin ilavesi ile de tatlılık sağlanabilir. Hatta pişme sonrası süzme bal eklemek de mümkündür.
 9. Kaynatmadan Vişne Suyu nasıl Yapılır? Kaynatmadan Vişne Konsantresi Vişneler yıkanıp çekirdekli olarak geniş ve derin bir tencereye alınır. Üzerine şeker eklenerek ezilip püre haline getirilir. Şekeri erirken vişne suyunu salar. İstenirse rondo kullanılabilir. Vişne miktarı kadar su eklenip karıştırılır. Süzülerek şişelere aktarılır. Soğutulduktan sonra sunulur.
 10. Ayva Tatlisi Visne Suyu Renk maksatlı olarak ayva tatlılarında vişne suyu kullanılabilmektedir: ELMALI AYVA TATLISI TARİFİ🍎, DİLİMLİ AYVA TATLISI NASIL YAPILIR?
 11. Visne suyu kalori Yüz ml vişne suyunda 58 kalori bulunur. 200 ml'lik bir su bardağı ise 116 kcal'e karşılık gelebilir. Elbette bu rakam ilave edilen şekerin miktarı ile alakalıdır.
 12. Melceü't-Tabbâhin: Taze Vişne Hoşafı: Tarîk-i tabhı: Bir kıyye miktar vişnenin irilerini seçip ayırdıkta ufaklarını ezip astar dan geçirip hasıl olan usareyi yarım kıyye şeker ile kaynatıp hazır edeler. Büyücek vişneleri dahi bir miktar bayağı su ile kaynatıp ezilmeksizin çıkaralar. Badehu işbu matbuh şurup tan tatlıca şerbet yapıp pişmiş vişnetanelerini dahi üzerine vaz birle bir miktar çiçek suyu ve buz ilavesiyle tenâvül buyrula. Bu vech ile amel olunur ise vişneler üzerinde durup altına çökmez. Lakin âdisi budur ki vişneyi bolca suda kabuğu çatlayıncaya kaynatıp badehu üzerine tatlı olacak miktarı şeker ilave edip bir taşım dahi kaynadıkta indirile yahut şekeri nısf miktarı su ile kaynatıp içine vişne tanelerini koyup bir iki taşım dahi kaynadıkta indirip hıfz edeler tâ ki hîn-i iktizâda sulandırıp tenâvül buyrula. Evlerde yapılan bunlardır. Lakin mukaddem tahrir olunan musanna‘ ve latif olacağına şüphe yoktur. Kızılcık dahi bu usuller üzre tabh olunur.
 13. Almancada vişne suyu ne demek? Visne suyu Almancasi "Kirschsaft" olarak geçer.
 14. Vişne hoşafı nasıl yapılır? Vişne kurusu ile KURU KAYISI HOŞAFI NASIL YAPILIR?🥤🍹 yazısında ifade edilen usulle içecek elde edilebilir.
 15. Visne Suyu Lekesi Çıkar mı? Azmeden başarır:
  Koltuktan vişne suyu lekesi nasıl çıkar? 1) Kalıcı bir lekeye yol açmaması için derhal müdahale edilir. 2) Hemen lekeli alana biraz sıcak su dökülür ki koltuktaki vişne lekesi yumuşayıp daha kolay çıksın. Sonra lekeli yere pudra, havlu kâğıt ve tuz tatbik edilir. 3) Daha sonra bölgeye kolonya veya limon suyu dökülür. 4) Süpürge makinesi veya bezle limon suyu veya kolonya lekeli alandan çektirilir. 5) Leke koltuktan çıkana kadar bu işe devam edilir.
  Halıdan vişne suyu lekesi nasıl çıkar? 1) Bir tutam pamuğa ispirto sürülüp lekeli alana tampon edilir. Sonra lekeli alanın üzerine bir bardak süt dökülür. Süt bir gece lekeli alanın üzerinde bekletilir. 2) Bekleme sonrası elma sirkesi, limon kolonyası ve deterjan içeren üçlü bir karışım lekeli alana süngerle tatbik edilir. 3) Bu işte fazla güç uygulamak halı liflerine zarar verebilir; çok sert bir şekilde ovalanmamalıdır. 4) Sonra elma sirkeli su ile halının lekeli bölgesi durulanır. 5) Durulanan halı açık havada güneşlendirilip kurutulur. Kuruyan halıda hala leke varsa halı bir halı temizleme firmasına verilir.
  Kurumuş vişne suyu lekesi nasıl çıkar? Bu usul sadece beyaz renkli kıyafet, koltuk ve halı gibi ürünlerde kullanılır. Her yerde satılan ağartıcı nitelikli deterjanlardan istifade edilir. 1) Lekeli bölgeye ılık su dökülüp lekenin yumuşatılarak daha kolay çıkması sağlanır. 2) Sonra ürünün yıkama şartlarına riayet ederek ağartıcı deterjan lekeli alana tatbik edilir. 3) Deterjanı yirmi dakika kadar lekeli bölgede bekletilir. 4) Sonra deterjan çitilenerek leke çıkartılır. Yüzdeki deterjan bol sıcak suyla durulanır.
  Kıyafetten vişne suyu lekesi nasıl çıkar? 1) Leke yeni olduysa daha tesirli olan bir usul: Kıyafetteki lekeli alanı bir kaba alınır. Bu kaba sıcak su doldurulur. 2) Sıcak su dolu kaba elma sirkesi ve bulaşık deterjanı ilave edilir. 3) Elma sirkesi ile kesif bir kıvama gelen deterjan lekeli bölgeye tatbik edilir. Yirmi dakika kadar bekletilir. 3) Kısa programda çamaşır makinesinde lekeli kıyafeti yıkanır.

Ev Yapimi Visne Suyu Tarifi 4

Ev Yapımı Vişne Suyu Faydaları - Vişne vişne suyu neye iyi gelir?

Visne suyu faydalari arasında yüksek miktarda A vitaminine sahip meyvenin yapısında bulunan melatonin ile uyku düzensizliğini ve uykusuzluğu önlemeye yardımcı olması dikkat çeker. İltihaba karşı niteliğinden dolayı kas ağrılarını ve kas hasarını azaltmada destek sağlaması, artirit, osteoartirit ve guta karşı faydalı olması, ihtiva ettiği yüksek antosiyanin ile miyokard enfarktüsü riskini düşürmesi, trigliserid ve kolesterol seviyesinin inmesine destek sağlaması ve bu şekilde kalp sağlığını koruması visne suyu faydasi listesinde sayılan maddelerdendir. Antosiyaninler kanser hücrelerinin büyümesini engellerken iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca antosiyaninler tabii ağrı kesicilerdir.

Vişne ve vişne suyu uykusuzluğa karşı kullanılmaktaysa da gün içinde vişne yemek, yorgun ve halsiz hissetmeye yol açabilir. Bu sebeple vişne suyunu yatmadan önce içmeyi önerenler vardır. Bununla beraber herkeste aynı seviyede tesirli olduğunu da söylemek doğru olmaz.

Gebelikte Visne Suyunun Faydalari, Hamilelikte visne suyu içilir mi? Gebelikte Vişnenin Faydaları Vişne; vitamin, mineral, protein, demir, kalsiyum ve diğer bazı mineraller bakımınıdan besleyici vasfı olduğundan hamile kadınlar için sağlıklı bir atıştırmalık olabilir. Vişne, diğer meyvelere nispeten ihtiva ettiği fazlaca antosiyanin anne karnındaki bebeğin beyin gelişimini artırabilir. Vişne, potasyum açısından zengin olduğundan gebelikteki tansiyonun düzenlenmesine yardımcı olabilir. Şeker nispeti dolayısıyla kalorisi de düşüktür; bu sebeple gebelikte alınabilecek fazla kilolara karşı tedbir olabilir. Anti-inflamatuar vasfıyla kas ağrılarını hafifletebilir. Gebelikte uykusuzluk problemine karşı melatonin hormonu ile bir çare olabilir. Hamile kadınlarda kabızlığa karşı ilaç kullanmak yerine vişne tercih edilebilir. Lif bakımından zengin olan vişne bağırsak hareketlerini düzenler. Zengin bir C vitamini kaynağı olan vişne, bağışıklık sistemini güçlendirerek gebelik hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı yardımcı olabilir. Hamilelikte Vişne Suyu İçmek Zararlı mı? Hamilelikte umumiyetle vişne yemek zararsızdır, lakin aşırısı şişkinlik, gaz ve karın ağrısı gibi problemlere yol açabilir. Vişne yedikten sonra herhangi bir rahatsızlık hissi olursa doktora müracaat edilmelidir. Çekirdekleri de yenmemelidir. Hamilelikte diyet listesine ilave edilecek besinler hususunda hekime danışılmalıdır. Bilhassa gestasyonel diyabet durumunda bu daha da gereklidir. Gestasyonel diyabet, ilk defa gebelikte tespit edilmiş kan şekeri yüksekliği olup tip 2 diyabet gelişimi için risk olan prediyabet hallerindendir. Gestasyonel diyabetlide gebelik öncesinde diyabet yoktur. Gebelik sırasında bazı hormonlar bebeğin gelişimi için normalden daha fazla salgılanır. Bu da kan şekerinin yükselmesine neden olur. Gestasyonel diyabet bilhassa gebeliğin 24. haftasından sonra hızlanarak artar. Görülme ihtimali %2-4'tür.

Bebekler visne suyu içer mi? Altıncı ayını dolduran bebekler ek besinlere başlarlar ve bu çağ menüsü de, alabileceği sıvı gıdalar da çeşitlenmeye başlar. Hekime danışarak ek besinlere geçerken meyve suları da devreye girebilir. Bebekler için sadece aylarına ve mevsime uygun meyvelerin taze sıkılmış halde verilmesi uygundur. Hazır meyve suları işlemden geçmiş ve şeker katkılı olduğundan ne bebekler ne yetişkinler için idealdir. Visne suyu yapimi kolaydır. Evde hazırlanan meyve suyunu, besleyici değerini kaybetmemesi için fazla bekletmeden bebeğe içirilir. Lakin ek besinlere geçişte alerji ve sindirim problemleri olabilir. Bu sebeple, ilk kez verilecek meyve suları çok az miktarda verilmelidir. Ayrıca bir-iki gün müşahede ederek bebeğin vücudunun reaksiyon verip vermeyeceği takip edilmelidir.

Visne Suyu Emziren Anneye Gaz Yaparmi? Süt yapmasını umarak içilen bazı içecekler gaza yol açabilir. Çiğ sebze ve meyve de bu grupta yer alabilir. Bununla beraber netice bünyeden bünyeye değişebilir. Çok sınırlı miktarlarla tecrübe edilerek hüküm verilebilir. Problem oluşmuyorsa zamana yaymak suretiyle miktar artırılabilir.

Ev yapımı vişne suyu bozulur mu? Evet bozulur. Buzdolabında saklansa da bir süre sonra bozulabilir.

Vişne Suyu ve Rüyalar

Ruyada Visne Suyu Gormek Kaynak belirtilmeden verilen yorumlardan biri şöyledir: Hayatın tadına varmak olarak tanımlanabilir. Rüya sahibinin alın teri ile kazandığı maddi geliri çok iyi bir şekilde harcayacağına delalet eden bu rüyanın manası iyidir. Hayatın ilerleyen çağlarında bu durumun katlanarak çoğalacaktır. Rüya sahibi, huzurla yaşayacaktır. Rüyayı gören kişi yaşlıysa; bu rüya onun ailesiyle iyi geçinmesine işaret eder. Evlatları ve torunları ile çok keyifli zamanlar geçirecek olan rüya sahibi, sağlıklı bir hayat sürecektir. Ayrıca, rüya sahibinin bağımlılıklarından kurtulmasına delalettir. Şahıs, kendine zararı dokunan davranışlardan vazgeçecektir. Hayırlı işler yapacak olan rüya sahibi, çalışırken disiplinli bir yol izleyecek, çok emek verecek ve emeklerinin karşılığını alacaktır. Bazı kişilere göre ise bu rüya kişinin hayattaki çizgisini asla bozmayacağına bu nedenle de saygı görmesi şeklinde tabir edilir.

Ruyada Visne Suyu İcmek Rüyada vişne suyu içtiğini görmek meselerin üstesinden gelmeye, hayata sıkı sıkı tutunmaya ve mutlu huzurlu güzel bir hayata, şanslı bir insan olmaya ve duaların kabul olmasına, maddi manevi rahata ve güce ulaşmaya delalet eder. Bazıları şu şekilde yorumlar: uzun süren çabaların sonunda elde ettiği mevkiye, sıkıntıları aşarak ulaştığı ganimete, çektiği zorlukların sonunda ümit ettiği beceriye, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak hak ettiği müjdeye, zorlukla kavuştuğu mala işaret ettiği söylenir. Rüyada vişne suyu içtiğini görmek neşe ve mutlulukta da kısmetli olacağına, maddi sıkıntıların son bulmasına, torunlarınızın bile geçim sıkıntısı çekemeyecek kadar malınızın olacağına, bazen ise banka gibi yerlerde iş sahibi olmaya ve maddi sıkıntının olmamasına, aklıselim biri sayesinde doğru yolu bulacağına, çevresindeki kimselere de faydasının olduğuna işarettir. Başka bir yerde âlim olma arzusunda olan ve bu yolda mektepli de olsa alaylı da olsa bilgilenmek için koşturmaktan vazgeçmeyecek olan bir kimsenin varlığına delalet eder. Daha başka bir yerdeki yorum şöyledir: Rüyada vişne suyu içtiğini görüldüyse kendisini çok daha rahat bir dönemde bulacağına, fırsat ve kazanç kapılarının artacağına, mutluluk dolu haberler alacağına, aydınlık bir geleceğe ulaşılacağına, zahmetli işlerin kolay bir şekilde çözüme kavuşacağına, işindeki verimliliğinin artacağına, yorumlanır. Diğer bir yerdeki izah: Rüyada vişne suyu içmek hayra delalet eder. Rüyasında vişne suyu içtiğini gören kişi kötü alışkanlıklarından kurtulacaktır. Rüya sahibinin işlediği günahlar onun canını sıkmaktadır ve rüya sahibi bu durumdan kurtulmak istemektedir. Rüyada vişne suyu görmek, tüm bu günahların affedileceğinin işaretçisi olabilir. Rüya sahibi bu rüyasından sonra kendini kontrol etmekte güçlenecektir. Yapmaması gereken şeylerin farkına varır ve bir daha eski alışkanlıklarına dönmez.

Bu yorumlardan hangisi isabetlidir? Umumi olarak rüyanın bu ilme vâkıf olmayan kişilere anlatılmaması gerekir. Rüyaları doğru yorumlamak veya onlara değer vermek noktasında ise “Rüya yorumlanmadıkça bir kuşun ayağı üzerinde (yani istikrarsız ve askıda) dir. Yorumlanınca vukû bulur. Sahibi onu seveninden veya (rüya tabiri hususunda) bilgi ve dirayet sahibi olandan başkasına anlatmasın.” (Hatipoğlu, 1983b: 108) hadisi dikkat çekicidir. İslam Peygamberi’nin (sav) bu sözüyle, ruhu bunaltan ve ona sıkıntı veren bir rüya görmüş dahi olsa, kişinin rüyayı iyimser bir tarzda yorumlaması gerekir.

YukarıYukarı