mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Fırında Sebzeli Pirzola Tarifi, Nasıl Yapılır?🥩

Fırında pirzola yapılır mı? Neden olmasın? Hem de kaç türlüsü... Öyleyse fırında sebzeli pirzola nasıl yapılır? Pirzola, kuzu etinin en nefis yerlerinden biridir. Hiç bir ekleme yapılmadan sade halde ızgarada, fırında, tavada pişirilerek nefis bir yemek yapılabilir. Kuzu pirzola ile yapılabilecek yemekler içinde bu lezzeti farklılaştırma da iki usul birlikte ve ayrı ayrı kullanılabilir: Soslarla marine etmek ve farklı sebzelerin tatlarını pirzola ile bir araya getirmek… Soslama daha çok fırında dana pirzola için uygun olabilir. "Fırında yumuşak pirzola nasıl yapılır?" diyenlere davet sofralarında ve hususi günlerde sunulabilecek çok pratik bir ana yemek: Fırında sebzeli pirzola tarifi…

FIRINDA-SEBZELİ-PİRZOLA

Fırında Sebzeli Pirzola Yemeği Tarifi Malzemeleri - Fırında Sebzeli Et Pirzola İçindekiler

Dört - beş parça pirzola

İki - üç adet orta boy patates

Bir adet orta boy kuru soğan

İki - üç adet sivri biber

Üç - dört adet domates

Tuz, karabiber

Kekik

Bir - iki yemek kaşığı sıvı yağ

Yarım çay bardağı su

FIRINDA-SEBZELİ-PİRZOLA

Fırında Sebzeli Pirzola Yemeği Tarifi - Fırında Sebzeli Biftek - Fırında Pirzola Nasıl Yapılır? Fırında Pirzola ve Patates

 1. Patatesler soyularak bir parmak genişliğinde halka halka doğranır ve fırın tepsisinin altına döşenir.
 2. Yarım ay şeklinde doğranan soğanlar, küçük küçük doğranan sivri biber ve domatesler bir çay kaşığı tuzla karıştırılarak patateslerin üzerine yerleştirilir.
 3. Pirzolalar tuz, karabiber ve kekikle tatlandırılarak sebzelerin üzerine yerleştirilir.
 4. Üzerine sıvı yağ ve su gezdirilir.
 5. Fırında kuzu pirzola kaç derecede pişer? Fırında Sebzeli Pirzola 190 derecede önceden ısıtılmış fırında sebzeler ve etler yumuşayıncaya kadar pişirilir.

En iyi pirzola nasıl pişirilir? Fırında Kuzu Pirzola Tarifi" ile Alakalı Diğer Hususlar ve Fırında Pirzola Pişirmenin Püf Noktaları

 1. Doğranmış kuru soğan yerine arpacık soğan, baharatlar arasında biberiye, kırmızı pul biber, sarımsak kullanılabilir. Patates gibi patlıcan da yemeğe dahil edilebilir.
 2. Pişme esnasında yanmaması için tepsinin tamamına veya kemiklerin uç kısımlarına alüminyum folyo veya ıslanmış yağlı kağıt sarma usullerini kullanmadık. Fırın poşetinde kuzu pirzola usulünü benimsemedik.
 3. Tavada Pirzola İstenirse eti öncelikle mühürlendikten sonra yemek pişirilmeye başlanabilir. Hatta yemeğin tamamı tavada pişirilebilir. Yüksek ateşte tava kızana kadar beklenir. Tavadaki yağ kızmaya başlayınca pirzolalar ilave edilebilir. Pirzolayı pişirileceği zaman metal çatal ve kaşık kullanılmaz. Metal eşyalar, etin tadını bozacağı için et pişirirken kullanılmamalıdır. Ayrıca pişirme sırasında etin içindeki bütün yağın dışarı sızmaması için etin üzerine bastırılmaz.
 4. Pirzola pişerken fırın kapağı sık sık açılmaz.
 5. Tepsiye salçalı sos gezdirilmek istenirse salça tadının baskın çıkmaması için olabildiğinde az kullanılmalıdır. Nitekim tarifte salça yoktur.
 6. Terbiye yapılmak istenirse çok az zeytinyağı, yoğurt, ince kıyılmış soğan, dövülmüş sarımsak ve baharatlarla hazırlanan bir sosta etler bekletilir.
 7. Fırında Pirzola Kalori Kuzu pirzolanın 100 gramı 190 kcal, 130 gramılık bir orta porsiyonun 247 kcaldır.
 8. Fırında Pirzola Tavuk Fırında Soslu Tavuk Pirzola Tarifi🍗
 9. FIRIN AĞZI KEBABI🥩 (Kayseri) tarifi de ilginizi çekebilir.
 10. Fırında Sebzeli Pirzola Tavuk Fırında pirzola denince fırında pirzola / tavuk da akla gelmektedir: FIRINDA SOSLU TAVUK🍗 PİRZOLA TARİFİ