mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

MARİNE EDİLMİŞ (TERBİYELİ) ANTRİKOT🥩

Marine edilmiş antrikot tavada nasıl pişirilir? Antrikot terbiyesi nasıl?

MARİNE-EDİLMİŞ-(TERBİYELİ)-ANTRİKOT

Marine Edilmiş (Terbiyeli) Antrikot Tarifi Malzemeleri

İki dilim çok fazla inceltilmemiş antrikot

Üç - dört yemek kaşığı sıvı yağ (zeytinyağı olmayacak)

Bir tatlı kaşığı tuz

Bir çay kaşığı karabiber

MARİNE-EDİLMİŞ-(TERBİYELİ)-ANTRİKOT

Marine Edilmiş (Terbiyeli) Antrikot Tarifi - Dana Antrikot Nasıl Yapılır?

  1. Antrikot sosu nasıl yapılır? Antrikot dilimlerinin her biri ayrı ayrı her iki yüzü olmak kaydıyla tuzlanır, karabiber ekilir ve sıvı yağla yağlanır. Bir kabın içine konulan etlerin üzerleri kapatılır ve buzdolabında bir gece bekletilir.
  2. Marine edilmiş antrikot nasıl pişirilir? Marine edilmiş et nasıl pişirilir? Pişirmeye başlamadan yarım saat önce etler buzdolabından çıkarılır. Tercihen döküm bir tava ocağa konulur. Tava çok iyi kızdırılır ve ateş yüksek ısıda iken etler tavaya konur. En az dört dakika etlere hiç dokunmadan pişirilir. Bir spatula yardımıyla çevrilen etlerin diğer tarafı da dört dakika pişirilir.
  3. Tavadan alınan Terbiyeli Antrikotlar dört - beş dakika kadar dinlendirilip sıcak haldeyken beyaz pirinç pilavı eşliğinde servis edilir. Etler umumiyetle bu süre sonunda pişer ancak bazen bu pişme süresi uzayabilir. Bu esnada etler bıçak veya çatal batırmadan suyunun içerde kalmasını sağlanarak pişme süresi biraz daha uzatılabilir. Ancak bir şekilde etlerin suyu dışarı çıkarsa etler kuru kalırken bir miktar da lezzet kaybına uğrayacaktır.

Marine Edilmiş (Terbiyeli) Antrikot Tarifi, Antrikot Marine ile Alakalı Diğer Hususlar ve Antrikot Tarifi Püf Noktaları

  1. Antrikot fırında pişer mi? Fırında Antrikot Antrikot Yemekleri farklı şekillerde pişebilir. Beş adet antrkot, beş diş sarımsak, yarım çay kaşığı karabiber, bir çay kaşığı kırmızı toz biber, bir çay kaşığı tuz ve yarım çay bardağı sıvı yağla karıştırılarak bir iki saat buzdolabında dinlendirilir. Etler, bütün halde beşer adet domates, yeşilbiber, elma dilimi patates ile üç adet dilimlenmiş kuru soğan fırın tepsisine yerleştirilir. Üzerlerine iki adet defneyaprağı, iki dal biberiye ve iki yemek kaşığı tereyağı konur. Üzerini başka bir tepsi ile kapatılarak. 220 derecede, alt üst ayarda pişirilir. Yarım saat sonra kapağı alıp üzeri açık bir şekilde 200 derecede on dakika daha tutulur.
  2. Antrikot Marine Soda Eğer sert bir et kullanılacaksa veya daha hızlı netice elde edilmek istenirse marineye soda katılabilir. Misal Soda Sirke Marinesi: Dörtte bir şişe soda, bir o kadar zeytinyağı, bir yemek kaşığı sirke, sarımsak, karabiber, tuz.
  3. Antrikot Yemekleri SALÇALI ANTRİKOT BİFTEK🥩, TAVADA SEBZELİ ANTRİKOT🥩 IZGARA
  4. Marine Edilmiş Bonfile Nasıl Pişirilir? Benzer şekilde hazırlanabilir.

MARİNE-EDİLMİŞ-(TERBİYELİ)-ANTRİKOT

MARİNE-EDİLMİŞ-(TERBİYELİ)-ANTRİKOT

YukarıYukarı