mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

KOLAY MUSKA BÖREĞİ (ÜÇGEN🔺 BÖREK)

Muska Böreği nasıl yapılır? İster kahvaltı sofrasına ister çay saatine, muska böreğinin yakışmayacağı sofra mı var? Zor mu? Asla... E Muska böreği nasıl katlanır? O da kolay... İşte puf muska böreği resimli anlatımı...

KOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREK

Kolay Muska Böreği Malzemeleri

Üç adet yufka

Küçük küçük doğranmış sucuk parçaları

Kaşar peyniri veya beyaz peynir

Bir adet büyük domates

İki - üç adet yeşilbiber

Sos için: İki adet yumurta, bir çay bardağı sıvı yağ, bir çay bardağı süt

Üzeri için: Bir yumurta sarısı ve çörekotu

KOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREK

Kolay Muska Böreği (Üçgen Börek)Tarifi

  1. Domateslerin kabukları soyulur. Domates, sucuk, peynir ve biberler küçük küçük doğranarak bir kabın içinde harmanlanır ve iç malzemeler hazırlanır. Derin bir kasede yumurtalar çırpılır, sıvı yağ ve süt eklenerek karıştırılır. Bu şekilde böreğe sürülecek sos hazırlanır.
  2. Muska Böreği Nasıl Sarılır? Yufkalar üç parmak genişliğinde uzun şeritler halinde kesilir. Her bir yufka parçasının içersine önce fırça ile yumurtalı karışımdan sürülür. Baş tarafa sucuk, peynir, domates ve biberlerin her birinden bir - iki parça konulur ve muska şeklinde resimlerde görüldüğü gibi sarılır.
  3. Muska şekli için önce malzemelerin üzeri düzgün bir şekilde örtülür. Sonra bir sağa bir sola üçgen olacak şekilde yufka çevrilir. Son bağlantı yerine soslu karışım bol sürülerek yufkanın ayrılmaması sağlanır.
  4. Böreklerin üzerine yumurta sarısı sürülür ve çörek otu ile süslenir. Kolay Muska Böreği (Üçgen Börek) 180 derecede önceden ısıtılmış fırında pişirilir.

Not: Muska (Üçgen) Börek bu şekilde olduğu gibi kıymalı, peynirli, patatesli, kabaklı, ıspanaklı, pazılı iç kullanılarak da yapılabilir. Yani kıymalı muska böreği, patatesli muska böreği, peynirli muska böreği de aynı şekilde yapılabilir.

ISPANAKLI PATATESLİ ÜÇGEN (MUSKA) BÖREK de ilginizi çekebilir.

KOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREK

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
  • Henüz hiç yorum yok