mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

KOLAY MUSKA BÖREĞİ (ÜÇGEN🔺 BÖREK)

Muska böreği nedir? Muska Böreği nasıl yapılır? Muska böreği üçgen biçiminde katlanmış olan böreklerin umumi adıdır. İster kahvaltı sofrasına ister çay saatine, muska böreğinin yakışmayacağı sofra mı var? Zor mu? Asla... E Muska böreği nasıl katlanır? O da kolay... "Hazır yufkadan muska böreği nasıl olur?" diyenlere işte puf muska böreği tarifi resimli anlatımı...

KOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREK

Kolay Muska Böreği Malzemeleri - Hazır Yufkadan Peynirli Muska Böreği İçindekiler - Peynirli Muska Börek Nasıl Yapılır?

Üç adet yufka

Küçük küçük doğranmış sucuk parçaları

Kaşar peyniri veya beyaz peynir

Bir adet büyük domates

İki - üç adet yeşilbiber

Sos için: İki adet yumurta, bir çay bardağı sıvı yağ, bir çay bardağı süt

Üzeri için: Bir yumurta sarısı ve çörekotu

KOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREK

Kolay Muska Böreği (Üçgen Börek)Tarifi - Fırında Muska Böreği Nasıl Yapılır? Hazır Yufkadan Muska Böreği - Fırında Üçgen Börek Nasıl Yapılır?

 1. Domateslerin kabukları soyulur. Domates, sucuk, peynir ve biberler küçük küçük doğranarak bir kabın içinde harmanlanır ve iç malzemeler hazırlanır. Derin bir kasede yumurtalar çırpılır, sıvı yağ ve süt eklenerek karıştırılır. Bu şekilde böreğe sürülecek sos hazırlanır.
 2. Muska Böreği Nasıl Sarılır? Yufkalar üç parmak genişliğinde uzun şeritler halinde kesilir. Her bir yufka parçasının içerisine önce fırça ile yumurtalı karışımdan sürülür. Baş tarafa sucuk, peynir, domates ve biberlerin her birinden bir - iki parça konulur ve muska şeklinde resimlerde görüldüğü gibi sarılır.
 3. Muska şekli için önce malzemelerin üzeri düzgün bir şekilde örtülür. Sonra bir sağa bir sola üçgen olacak şekilde yufka çevrilir. Son bağlantı yerine soslu karışım bol sürülerek yufkanın ayrılmaması sağlanır.
 4. Böreklerin üzerine yumurta sarısı sürülür ve çörek otu ile süslenir. Kolay Muska Böreği (Üçgen Börek) 180 derecede önceden ısıtılmış fırında pişirilir.

Kolay Muska Böreği (Üçgen Börek Nasil Yapilir?) Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Muska Böreği Fırında Tavada Yapımı Püf Noktaları

 1. Muska (Üçgen) Börek bu şekilde olduğu gibi kıymalı, peynirli, patatesli, kabaklı, ıspanaklı, pazılı iç kullanılarak da yapılabilir. Yani kıymalı muska böreği, patatesli muska böreği, peynirli muska böreği de aynı şekilde yapılabilir.
 2. Sodalı Muska Böreği Tarifi Böreği hazırlarken maden suyu kullanılabilir. Patatesli Sodalı Kolay Börek🥔
 3. Tavada Muska Böreği Tarifi, Kızartma Muska Böreği Kızartma Fırın yerine tava kullanılarak börek hazırlanabilir.
 4. Kıymalı Muska Böreği Tarifi Muska Böreği Kıymalı yapımı için Kıymalı Arnavut Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır? tarifindeki iç buradaki muska börekte kullanılabilir.
 5. Ispanaklı Muska Böreği Tarifi, Patatesli Muska Böreği, Firinda Patatesli-Muska Böreği Muska Patatesli Böreği için şu tarife bakılabilir: ISPANAKLI PATATESLİ🥔 ÜÇGEN🔺 (MUSKA) BÖREK
 6. Peynirli Muska Böreği İç olarak şu tarifteki malzeme kullanılabilir: El Açması Peynirli Börek Tarifi, Nasıl Yapılır?🧀
 7. Pırasalı Muska Böreği Pırasalı iç için şu tarife bakılabilir: El Açması Mayalı Pırasalı Börek Tarifi, Nasıl Yapılır?
 8. Çikolatalı Muska Böreği Ortadan ikiye kesilen iki yufka üç parmak eninde şeritlere kesilir. Şeridin kenarına bir çay kaşığı kadar çikolata konur ve muska biçiminde sarılır. Az bir suyla Yufkanın ucu yapıştırılır. Kızgın yağda pembe renkte kızartılıp pudra şekeri serpilerek sunulur.
 9. Muska Böreği Calories Muska Böreğinin 100 gramında 211 kcal kalori, 150 gramlık bir porsiyonunda 317 kalori bulunmaktadır.

KOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREKKOLAY-MUSKA-BÖREĞİ-ÜÇGEN-BÖREK

YukarıYukarı