Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

🐟TAVADA PALAMUT BALIĞI KIZARTMASI TARİFİ

Tavada palamut balığı kızartması nasıl yapılır, nasıl pişer? Palamut tarifi tavada nasıldır? En güzel palamut nasıl yapılır? Daha doğrusu palamut balığı nasıl pişirilirse lezzetli olur? Palamutla yapılan yemeklerden fırında sebzeli palamut tarifleri mi "tavada sebzeli palamut nasıl yapılır" mı, ekşili palamut mu, palamut bomba💣 mı yoksa bu Tavada Palamut Balığı Kızartması mı? En güzel palamut tarifi elbette en lezzetli palamut tarifidir. Hepsi de ayrı ayrı güzel olan bu palamut pişirme çeşitleri, tarifleri ve yöntemleri arasından “palamut en güzel nasıl pişirilir” tercihini okuyucuya bırakalım… Halka dilimlemeye bazı yerlerde takoz deniyor. Palamut takoz tava nasıldır ve palamut kızartma püf noktaları nelerdir? Palamut tavada nasıl kızartılır, nasıl pişirilir? İşte tavada palamut nasıl kızartılır tarifi resimli olarak…

TAVADA-PALAMUT-BALIGI-KIZARTMASI-7

Palamut Kızartması Tarifi için Malzemeler

Bir adet büyük boy temizlenip dilimlenmiş palamut

Yarım su bardağı mısır unu

Bir yemek kaşığı sıvı yağ

Bir tatlı kaşığı tuz

TAVADA-PALAMUT-BALIGI-KIZARTMASI-2PALAMUT-BALIGI-NASIL-KIZARTILIRTAVADA-PALAMUT-BALIGI-KIZARTMASI-3PALAMUT-KIZARTMASI-NASIL-YAPILIR-5PALAMUT-KIZARTMA-TARIFI-6TAVADA-PALAMUT-BALIGI-NASIL-PISIRILIR-8

Palamut Kızartması Nasıl Yapılır? Yerli Palamut Yağda Nasıl Pişirilir? Tavada Palamut Kızartması Tarifi

 1. Palamut dilimleri yıkanarak kanı çıkartılır ve süzdürülür. Mısır unu ile balık kızartmada balıkların una iyice bulanabilmeleri için kuruduklarından emin olunur.
 2. Mısır unu yayvan bir tabağa dökülür, içine bir silme tatlı kaşığı tuz konulur ve karıştırılır.
 3. Tercihen seramik veya teflon balık tavası kızdırılır ve bir yemek kaşığı sıvı yağ dökülür.
 4. Balık dilimleri iki taraflı olarak mısır ununa bulanır, fazla unlar silkelenir ve tavaya dizilir. İki tarafı kızarana kadar pişirilir. Bir tarafı tam manasıyla kızarmadan diğer tarafın çevrilmesi palamutun dağılmasına yol açabilir.
 5. Tavada Palamut Kızartması kalın yuvarlaklar halinde doğranmış soğan, limon dilimleri ve yeşilliklerle süslenen bir servis tabağında sunulabileceği gibi yeşil yapraklılardan oluşan salata ile de ikram edilebilir. Palamut kızartmasında yağı sınırlı bir miktarda kullandığımız için kızartma sonrası fazla yağı almak üzere kağıt havlu serili tabağa çıkarma ihtiyacı hissetmedik.

Tavada Palamut Kızartması İle Alakalı Diğer Hususlar ve Palamut Kızartma Püf Noktaları

Tavada Palamut Balığı Kızartması Tarifi Tavada Nasıl Yapılır, Pişirilir, Nasıl Kızartılır, Palamut Pişirmenin Püf Noktaları

 1. Palamutun renginin parlak, lezzetinin bir miktar farklı olmasını isteyenler kızartma yağına bir miktar kırmızıbiber serpebilirler.
 2. Evdeki kızartma kokusunu gidermek için püf noktaları: Balık kokusunun eve yayılmaması için farklı usuller var. Bunlardan biri aynı zamanda biber kızartmak, diğeri ocakta limon veya portakal kabuğu yakmaktır. Boş bir tavaya konacak bir paket vanilyayı veya şekerli tarçını bir kaç dakika kısık ateşte kavurmak da etkili olabilir. Bir cezveye konulan su, limon suyu ve bir - iki kaşık sirkeyi veya çubuk tarçın ile bir kaç karanfil konulmuş bir suyu veya içine bir kaç defne yaprağı konulmuş suyu kaynatmak da işe yarayabilir. Bazı kızartmalarda kızartma yağına bir kaç dal maydanoz ilave edilmesi de meseleyi halledebilir.
 3. sıvı yağ veya tereyağı kullanmadan yapılan palamut tava (Tavada ızgara palamut, Yağsız tavada palamut): Tavada yağsız balık nasıl pişirilir? Yağsız tavada balık pişirmek için balığın kendi yağının yeterli olması gerekir. Palamutun kendisinin yağlandığı mevsimde bu tavayı yaparken un ve yağ kullanılmayabilir. Tava iyi bir kalitede yapışmayan cinsten olursa ızgara lezzetine ulaşılabilir. Önce tava kızdırılır, ince dililenmiş palamut tavaya yerleştirilir. Palamut dilimleri iki taraflı kızartılır.
 4. Soslu Palamut Tarifi Nasıl? Palamut Sosu Nasıl Yapılır?: Palamut mısır unu ile balık kızartma öncesinde soslamak istenirse palamut balığı sosu hazırlamak gerekir. Palamut için sos hazırlanırken herhangi bir balık kızartmak için sos yapımındaki balık kızartma sosu tarifinden istifade edebiliriz. Palamut kızartması sosu için bir iki diş ezilmiş sarımsak, iki tatlı kaşığı salça, yarım limon suyu, tuz, pul biber ve karabiber, beraberce karıştırılıp palamutlara bu harcı iyice bulanarak buzdolabında bir buçuk iki saat bekletilir. Daha sonra palamutlar unlanır ve kızartılır.
 5. Palamut Kızartması Kaç Kalori? Palamut Tava Kaç Kalori? Palamut kızartması kalorisi veya palamut tava kalorisi için yüz gram kadarı yaklaşık olarak 250 kaloridir denebilir.
 6. Balığa limon sıkılır mı sıkılmaz mı? Bir uzman "Balığın üstüne limon sıkılmaz. Limon, omega-3 ile etkileşime girdiğinde onu bozar, etkisini yitirmesine neden olur.” ifadesini medya ile paylaşmış... Bir başka uzman "Balığın üzerine sıktığınız limondaki C vitamini ve antoksidanlar, balığın içindeki omega-3 kullanımını arttırıyor. Aynı zamanda balığın zehirleyici etkisi varsa azaltır." demiş. Bu neticelerin hangi ilmi araştırmalara dayandığı hususunu ise hiçbir medya mensubu merak edip soramadığı için bilgi kaynaklarına ulaşma şansımız olmadı.

TAVADA-PALAMUT-NASIL-KIZARTILIR-1

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.

Bu yazışmadaki kişiler

 • Ayten
 • Ayten

  Palamut tarifi nasıldır, palamut nasıl pişirilir diye sorulsa fırında pişirilir diyen de çok çıkar. Ama tavası daha güzel olur bence...Tavada mısır unlu palamut kızartması tarifi, nasıl yapılır? Resimli olarak arıyordum. Bu derya kuzularını nasıl lezzetli yapılacağını güzel anlatmışsınız. Teşekkürler. Sunumda bol soğanlı turplu roka salatası ve patates kızartmasını tercih ederim.

YukarıYukarı