mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

YUMURTALI PIRASA TAVASI🍳

Yumurtalı Pırasa Tarifi, Nasıl Yapılır? Yumurtalı pirasa mıhlaması, pırasaya mesafeli olanları bile sofraya davet edebilecek nefis lezzet... "Pırasa Mıhlaması nasıl yapılır?" diyenlere işte pirasali yumurta kavurması tarifi

YUMURTALI-PIRASA

Yumurtalı Pırasa Tarifi Malzemeleri - Yumurtalı Pırasa Tavası İçindekiler

Beş - altı adet pırasanın beyaz tarafı

Üç - dört yemek kaşığı sıvı yağı

İki adet yumurta

Tuz, karabiber, kırmızı pul biber

YUMURTALI-PIRASA

Kahvaltılık Yumurtalı Pırasa Tarifi - Pırasa Mıhlaması nasıl yapılır? - Yumurtalı Pırasa Kavurması - Pırasalı Yumurta Omlet

 1. Pırasalar iyice yıkanır ve küçük küçük doğranır. Sıvı yağla birlikte tavaya konularak tuz ilave edilir.
 2. Pırasalar diriliğini kaybedinceye kadar yedi - sekiz dakika ocakta pişirilir.
 3. Pişen pırasalara yumurtaların kırılması için iki tane yuva açılır. Buralara yumurtalar kırılır.
 4. Yumurtalar pişinceye kadar ocakta kısık ateşte ağzı kapalı olarak tutulur.
 5. Yumurtalı Pırasa servis yapılırken üzerine pul biber ve karabiber eklenir.

"Yumurtalı Pırasa Tarifi", "Pırasa Kavurması Yumurtalı nasıl yapılır?" ile Alakalı Diğer Hususlar ve "Pirasa-kavurmasi Tarifi, Pırasa Mıhlaması nasıl yapılır?" Püf Noktaları:

 1. Yumurtalı Pırasa Yemeği "Yumurtali pirasa nasıl yapılır?" derken soğan ve salça ilavesiyle hazırlanıp üzerine yoğurt gezdirilerek sunulan diğer bir yumurtalı pırasa kavurması usulü de vardır.
 2. Yumurtalı Pırasa Kavurması kaç kalori? Yumurtalı Pırasa Kaç Kalori? Pırasa yumurtalı tavanın 100 gramında 79 kcal kalori bulunur. Yumurtalı pırasa kızartmasının 210 gramlık bir orta porsiyonunda 166 kalori yer alır.
 3. Kıymalı Yumurtalı Pırasa Kavurması, Pırasa-Kavurmasi Yumurtalı Salçalı Yumurtalı kıymalı pırasa da oldukça leziz bir yemektir. Dört adet ince pırasa iyice yıkanıp ince dilimlenir. 200 gram kıyma yarım su bardağı zeytinyağında kavrulur. Birer yemek kaşığı biber ve domates salçası ve dört diş sarımsak ilave edilir. Salçanın kokusu çıkana kadar kavrulur. Pırasaları katılır. Tuz ve karabiberi ilave edilir. Kısık ateşte ara sıra çevirerek pişirmeye devam edilir. Pırasalar pişince üzerine dört adet yumurta kırılır. Tencerenin kapağını örtülü halde birkaç dakika daha yumurtalar pişene kadar ocakta tutulur. Sıcak sunulur.
 4. Fırında Yumurtalı Pırasa Fırında Yarım kg pırasa temizlenip ince yuvarlaklar halinde doğranır. Sıvı yağda iyice yumuşayana dek kavrulur. Tuz ve karabiberi de ilave edilip bir kenara alınır. Başka bir tavada 200 gram kadar kıymayı kavrulup pırasanın içine katıp karıştırılır. Bir kaşıkla harç fırın kabının içine yayılır. Üzerine bir kapta çırpılan dört adet yumurta, bir çay bardağı süt ve bir kase kadar rendelenmiş kaşar peyniri yayılır. Önceden ısıtılmış olan 180 derecede fırında yumurtalar pişip peynirler kızarana dek pişirilir.
 5. Pırasa ile ne yapılır? Pırasalı Tarifler, Pırasa Yemekleri MAYALI PIRASALI BÖREK, ZEYTİNYAĞLI PIRASA, PIRASALI KÖFTE, PIRASALI KİŞ TARİFİ (Quiche, İtalya), PIRASALI TART🥧 YAPILIŞI, Pırasa kizartmasi için pırasa mücverini iç olarak kullanmak suretiyle yapılan YUMURTALI🍳 MISIR🌽 UNLU PIRASA TAVASI (Trabzon) Pırasa-Kavurması, Pırasa Yemeği, Yoğurtlu Pırasa-Kavurması için KIYMALI PIRASA YEMEĞİ tariflerine bakılabilir.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
 • Henüz hiç yorum yok