mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Zeytinyağlı Pırasa Tarifi, Nasıl Yapılır?

En lezzetli pırasa yemeğinin tarifini mi arıyorsunuz? en güzel pırasa yemeği ile en kolay pırasa yemeği nasıl aynı yemek olabilir? Zeytinyağlı pırasa yemeği pirinçli olduğu zaman beğenenlerin sayısı artmaktadır. "En kolay pırasa yemeği nasıl yapılır? " İşte zeytinyağlı pırasa tarifi resimli olarak...

ZEYTİNYAĞLI-PIRASA

Kolay Zeytinyağlı Pırasa Malzemeleri

Bir kilogram pırasa

Bir adet orta boy havuç

Bir çay bardağı pirinç

Bir yemek kaşığı domates salçası

Dört yemek kaşığı zeytinyağı

Bir tatlı kaşığı tuz

İki bardak su

ZEYTİNYAĞLI-PIRASA

Kolay Zeytinyağlı Pırasa Tarifi Pirinçli- Zeytinyağlı Pırasa Yemeği Yapılışı

 1. Pırasalar üç - dört cm büyüklüğünde doğranır ve iyice yıkanır.
 2. Havuçlar yıkanarak soyulur ve halka halka doğranır.
 3. Sıvı yağ tencereye konulur ve havuçlar ilave edilir.
 4. Havuçlar biraz piştikten sonra salçayla kavrulur.
 5. Doğranmış pırasalar eklenir. Tuz ve su ilave edilip yirmi dakika kadar pişirilir.
 6. Pirinç ilave edilir ve on beş dakika daha ocakta tutulur.
 7. Pirinçler piştikten sonra kapatılır.
 8. Kolay Zeytinyağlı Pırasa soğuduktan sonra limonla birlikte servis edilir.

Değişik Zeytinyağlı Pırasa Tarifleri, Zeytinyağlı Pırasa Yemeği Yapılışı ile Alakalı Diğer Hususlar ve "Zeytinyağlı Pırasa Nasıl Yap?" Püf Noktaları

 1. Salça konmayabilir; limon suyu, toz şeker ve soğan ilave edilebilir. Pırasanın yeşil kısımları tazeyse doğranabilir.
 2. Portakallı Zeytinyağlı Pırasa Portakal suyu kullanarak değişik zeytinyağlı pırasa yemeği yapılabilir. Su ilave ederken bir su bardağı taze sıkılmış portakal suyu seviyesinde olmasa da bir portakalın suyunun ilavesiyle de arzu edilen lezzet elde edilebilir.
 3. Düdüklüde Zeytinyağlı pırasa nasıl yapılır? Pırasa ve havuç yuvarlak doğranır. Tencereye sıvı yağ ve salça alınıp kokusu çıkana dek kavrulur. Pırasa ve havuç ilave edilip birkaç dakika kavrulur. Üzerine pirinç, sıcak su eklenerek düdüklü kapatılır. Kaynadıktan on beş dakika sonra düdüklü kapatılır. Zeytinyagli-pirasa pişmiştir.
 4. Pırasa ile neler yapabilirim? Kıymalı Pırasa Yemeği Tarifi, Nasıl Yapılır?, El Açması Mayalı Pırasalı Börek Tarifi, Nasıl Yapılır?, Zeytinyağlı pirasa-kavurmasi: YUMURTALI🍳 MISIR🌽 UNLU PIRASA TAVASI (Trabzon), PIRASALI KÖFTE, PIRASALI KİŞ TARİFİ (Quiche, İtalya), PIRASALI TART TARİFİ🥧 ve YUMURTALI PIRASA🍳 da ilginizi çekebilir.
 5. Zeytinyağlı Pırasa Pirinçsiz: Değişik zeytinyağlı pırasa tarifi olarak pirinçsiz yapılabilir. Pırasalar ve havuçlar halka doğranır. Tencereye sıvı yağ dökülür, soğanlar kavrulup salça ilave edilir. Pırasa ve havuçlar da eklenir. Ufak doğranmış domatesler de ilave edilebilir. Üzerini geçmeyecek kadar su, karabiberle tuz da eklenir ve havuçlar yumuşayana dek pişirilir. 
YukarıYukarı