mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

🐟NORVEÇ SOMON IZGARA TARİFİ

Izgara Somon Tarifi nasıldır? Suyunu kaybetmeden lezzetli bir Norveç somon balığı ızgarası nasıl yapılır? Döküm tavada somon ızgara tarifi...

NORVEÇ-SOMON-IZGARA

Norveç Somon Izgara Tarifi için Malzemeler

Bir dilim Norveç somon balığı

Bir çay kaşığı tuz

NORVEÇ-SOMON-IZGARA NORVEÇ-SOMON-IZGARA

Norveç Somonu Izgara Tarifi - Izgara Somon Fileto Tarifi

 1. Balık dilimi suyun altında nazikçe yıkanır. Orta kılçığına yakın yeri temizlenir. Havlu peçete ile iki taraflı olarak kurulanır.
 2. Her iki tarafına tuz sürülerek hafifçe yayılır. Kızdırılmış yapışmaz vasıflı veya döküm tavaya somon balık dilimi konulur.
 3. Norveç somonu yağlı bir balık olduğu için tavaya yağ konmasına gerek yoktur. Bununla beraber "Tavada Tereyağlı Somon" elde etmek üzere bir miktar tereyağı kullanılabilir.
 4. Somon döküm tavada kaç dakikada pişer? Orta ateşte balığın bir tarafı tamamen üç – beş dakika kadar piştikten sonra bir spatula yardımıyla diğer tarafı çevrilir ve pişirilir.
 5. Sarıya çalan gri bir renk alması pişmesine işaret eder. Döküm Tavada Balık yaparken dikkatli olunmalıdır: Balık dilimleri umumiyetle büyük olduğu için uygun bir spatula ile çevirmekte fayda var yoksa balığın bütünlüğü bozulup dağılabilir. Norveç Somon Izgara sıcak olarak servis edilir.

Norveç Somon Izgara Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Döküm Tavada Somon Pişirme Püf Noktaları

 1. Balığın derisi ile eti arasında yer alan beyazımsı yağlı bir tabaka yerken pek lezzetli olmayıp bunun çıkarılmasında fayda var.
 2. Tavada somon sosu: Bu tarz balık filetosu pişirilmeden önce istenirse bir - iki kaşık sıvı yağ, tuz, ezilmiş sarımsak veya küçük doğranmış soğan, limon dilimleri ve tercih edilen baharatlar ile üzerine streç film çekilmiş bir kaba konularak buzdolabında bir - iki saat marine edilebilir.
 3. Döküm tavada Karadeniz somon 🐟KARADENİZ SOMON KIZARTMA

Somon Nasıl Pişirilir? Somon Tarifi Hususunda Diğer Tarifler

 1. Fırında somon Tarifi: 🐟FIRINDA SOMON
 2. 🐟SÜSLÜ SOMON, 🥣BALIK🐟 ÇORBASI🍲 (Norveç Somonu, Çupra, Levrek), 🐟BALIK KAVURMA (SOMON, LEVREK) tarifleri de ilginizi çekebilir.

NORVEÇ-SOMON-IZGARA

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
 • Henüz hiç yorum yok