Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

🐟NORVEÇ SOMON IZGARA

Suyunu kaybetmeden lezzetli bir Norveç somon balığı ızgarası nasıl yapılır?

NORVEÇ-SOMON-IZGARA

Norveç Somon Izgara Tarifi için Malzemeler

Bir dilim Norveç somon balığı

Bir çay kaşığı tuz

NORVEÇ-SOMON-IZGARANORVEÇ-SOMON-IZGARA

Norveç Somon Izgara Tarifi

  1. Balık dilimi suyun altında nazikçe yıkanır. Orta kılçığına yakın yeri temizlenir. Havlu peçete ile iki taraflı olarak kurulanır.
  2. Her iki tarafına tuz sürülerek hafifçe yayılır. Kızdırılmış yapışmaz yüzeyli veya döküm tavaya somon balık dilimi konulur.
  3. Norveç somonu yağlı bir balık olduğu için tavaya yağ konmasına gerek yoktur. Orta ateşte balığın bir tarafı tamamen üç – beş dakika kadar piştikten sonra bir spatula yardımıyla diğer tarafı çevrilir ve pişirilir.
  4. Sarıya çalan gri bir renk alması pişmesine işaret eder. Balık dilimleri umumiyetle büyük olduğu için uygun bir spatula ile çevirmekte yarar var yoksa balığın bütünlüğü bozulup dağılabilir. Norveç Somon Izgara sıcak olarak servis edilir.

Norveç Somon Izgara Tarifi ile Alakalı Diğer Hususlar ve Püf Noktaları:

  1. Balığın derisi ile eti arasında yer alan beyazımsı yağlı bir tabaka yerken pek lezzetli olmayıp bunun çıkarılmasında fayda var.
  2. Bu tarz balık filetosu pişirilmeden önce istenirse bir - iki kaşık sıvı yağ, tuz, ezilmiş sarımsak veya küçük doğranmış soğan, limon dilimleri ve tercih edilen baharatlar ile üzerine streç film çekilmiş bir kaba konularak buzdolabında bir - iki saat marine edilebilir.

NORVEÇ-SOMON-IZGARA

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
YukarıYukarı