mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Çiftlik Kebabı Tarifi, Nasıl Yapılır?🚜

Evde çiftlik kebabı nasıl yapılır?

ÇİFTLİK-KEBABI-TARİFİ

Çiftlik Kebabı Malzemeleri - Çiftlik Kebabı İçinde Ne Var?

Yarım kg dana kuşbaşı veya kuzu eti

Yedi sekiz adet arpacık soğanı (yoksa iki orta boy kuru soğan)

Üç adet orta boy domates

İki adet orta boy patates

Bir küçük su bardağı bezelye

Üç adet sivri biber

Bir tatlı kaşığı tuz

Karabiber, kekik

İki yemek kaşığı sıvı yağ

Bir su bardağı kadar sıcak su

Kızartmak için sıvı yağ

ÇİFTLİK-KEBABI-TARİFİ

Çiftlik Kebabı Tarifi - Çiftlik Kebabı Nasıl Yapılır?🚜

  1. Kuşbaşı etler yıkanır ve ocağa konulur. Saldığı suyu çekince üzerine iki yemek kaşığı sıvı yağ eklenir ve bir - iki kez çevrilir.
  2. Ciftlik kebabina sogan katilir mi? Üzerine soğanlar ilave edilir. Normal soğan kullanılacaksa çok ince doğranmasına gerek olmayacaktır. Etlerle birlikte beş – altı dakika kavrulur.
  3. Soğanların rengi dönmeye başlayınca kabukları soyulup iri küp halinde doğranan iki domates eklenir. Domatesler diriliğini kaybedene kadar pişirilir.
  4. Patateslerin kabukları soyularak küp halinde doğranır ve kızartılır. Bezelyeler fazla ezilmeden haşlanır.
  5. Bütün malzeme ısıya dayanıklı bir kabın içerisine konulur. Üzerine tuz, karabiber ve kekik eklenerek hafifçe karıştırılır.
  6. Sivri biberlerin çekirdekleri çıkartılarak iri parçalara bölünür. Kalan bir domatesin kabukları soyulmadan yine iri parçalar halinde doğranarak tepsideki kebap malzemelerinin üzerine aralıklı olarak yerleştirilir. Çiftlik Kebabı yarım su bardağı kadar sıcak su konularak 200 derecede önceden ısıtılmış fırında yarım saat kadar pişirilir.

Çiftlik Kebabı Yanına Ne Gider?

Çiftlik kebabı yanına ilave edilebilecek pek çok yemek bulunur. Misal:🥣EV🏠 YAPIMI SADE DOMATES🍅 ÇORBASI, PATLICANLI🍆 SALATA, SADE PİRİNÇ PİLAVI🍚, CACIK

Çiftlik Kebabı Kalorisi

Çiftlik Kebabı nefis yemek tarifleri arasında bulunsa da yüz gramında 145, bir porsiyonunda 215 civarında kalori bulunur.

Köfteli Çiftlik Kebabı - Tencerede Çiftlik Kebabı

Tencerede tereyağı ısıtılıp soğan kavrulur. Domates püresi de eklenip bir - iki dakika daha pişirilir. Sebzeler ilave edilip bir kaç dakika sonra sıcak suyu eklenip bir taşım kaynatılır. Köfteleri ilave edilip on dakika kadar pişirin. Patates ve bezelyeleri eklenip beş dakika daha pişirilir. Ocaktan indirmeye yakın kıyılmış maydanozu tuz, kekik ve tane karabiber eklenir. Sıcak olarak sunulur.

Çiftlik Kebabı Tavuklu

Tavuklu çiftlik kebabı nasıl yapılır? Patates, patlıcan ve biberler doğranır. Üzerine bezelye eklenip karıştırılır. Bir fırın kabına boşaltılır. Üzerine bir tencerede haşlanan beş - altı adet tavuk baget yerleştirilir. Kıyılmış soğan ve sarımsaklar, tuz, iri doğranmış domatesleri konulup üzerine salçalı suyu dökülür. Önceden ısıtılmış 190 derece fırında 45 dakika pişirilir.

Çiftlik Kebabı ve Orman Kebabı Farkı

Çiftlik kebabında sebzeler çiğden konulurken orman kebabında küçük küpler halinde doğranıp kızartılır. Kızartılarak yapılan orman kebabının teferruatı ve Bolu orman kebabı püf noktaları için: ORMAN KEBABI TARİFİ (Bolu) 🌳🌲

Tas Kebabı Tarifi İçin: KOLAY TAS KEBABI

Parmak Kebabı Nasıl Yapılır? Parmak Kebabı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Gaziantep)

YukarıYukarı