mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

KABAK KARNIYARIK (FIRINDA)

Fırında kabak karnıyarık nasıl yapılır?

KABAK-KARNIYARIK-(FIRINDA)

Fırında Kabak Karnıyarık Tarifi Malzemeleri

Altı adet küçük kabak

250 gr orta yağlı kıyma

Kıymayı kavurmak için iki yemek kaşığı sıvı yağ

Bir büyük kuru soğan

İki adet domates

Bir yemek kaşığı salça

Tuz ve karabiber

Kabakların üzerine gezdirmek için: Yarım bardak su ve bir yemek kaşığı salça

Kızartmak için: Sıvı yağ

KABAK-KARNIYARIK-(FIRINDA)

KABAK-KARNIYARIK-(FIRINDA)

Kabak Karnıyarık (Fırında) Tarifi

  1. Kabakların içine doldurulacak kıymalı harcın hazırlanması: Soğan kabukları soyularak çok ince şekilde doğranır ve sıvı yağda pembeleştirilir. Üzerine rendelenmiş domatesler ve salça eklenir. Domatesler diriliğini kaybedene kadar kavrulur. Kıyma eklenir. Kıyma suyunu salıp tekrar çekinceye kadar kavrulur. Üzerine tuz ve karabiber eklenir. Karışıma bir - iki yemek kaşığı sıcak su ilave edilebilir. Bütün malzeme karıştırılarak ocaktan alınır.
  2. Kabaklar iyice yıkanır. Baş kısımlarındaki sapları kesilir. Kağıt havlu ile kurulanan kabakların üzeri patlıcanda olduğu gibi boydan boya bıçakla çizilir.
  3. Kabaklar kızgın yağın içine atılarak iki taraflı olarak pişirilir. Kabakların içi kesik yerinden bir miktar açılır. İçinin daha rahat dolabilmesi için bir tatlı kaşığı yardımıyla iç malzeme hafifçe dışarı alınır.
  4. Kızartılan kabaklar fırına dayanıklı bir kabın içerisine alınır ve dizilir. Hazırlanan kıymalı harçtan kaşık yardımıyla kabakların içleri doldurulur.
  5. Bir yemek kaşığı salça yarım su bardağı su içinde eritilir ve ocakta bir – iki taşım kaynatılır. Tepsideki kabakların üzerine gezdirilir ve karnıyarıklar önceden ısıtılmış 190 derecedeki fırına verilir. On – on beş dakika kadar fırında tutulan Fırında Kabak Karnıyarık sıcak servis edilir.

KABAK-KARNIYARIK-(FIRINDA)

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
  • Henüz hiç yorum yok