mikrofon

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Arpa Şehriyeli Salata Tarifi🥗🥣

Arpa şehriyeli salata nasıl yapılır? Pilavı olur da salatası olmaz mı? Renkli görünüşü ve nefis lezzeti ile hem damaklara hem de gözlere hitap eden, yemek sofralarına şenlik, davet kabul günlerinde misafirlere ikramlık, kolay ve hafif bir salata yapmanın zamanı geldi. Beş çaylarına eşlik edecek bu salata renkleri ile çocukları kendine çektiği gibi aynı zamanda bir tür pilav olması sebebiyle güzel bir ana yemek olarak bile değerlendirilebilir. "Evde şehriye salatası nasıl yapılır? Çayın yanına hangi salata gider? Mısırlı arpa şehriye salatasının içine ne konur? Resimli arpa şehriyeli salata var mı? Şehriye salata tarifleri neler? Şehriye salatasının yanına hangi yemek gider?" diyenlere işte kavurmalı arpa şehriye salatası tarifi resimli hikayesi...

arpa-sehriyeli-salata

Arpa Şehriye Salatası Malzemesi Nelerdir? - Arpa Şehriye Salatası İçine Ne Konur? - Köz Biberli Şehriye Salatasına Neler Katılır?

Bir buçuk su bardağı iri arpa şehriye

Yedi – sekiz adet kornişon turşu

Bir kâse kıyılmış maydanoz ve dereotu

İki adet közlenmiş kırmızı biber (kapya)

Bir çay bardağı haşlanmış mısır tanesi

(veya konserve mısır)

Su

Sos için:

Bir adet limonun suyu

Bir tatlı kaşığı nar ekşisi

Bir tatlı kaşığı tuz

İki - üç yemek kaşığı zeytinyağı (bir yemek kaşığı şehriyeleri pişirmek için)

İstenirse baharatlar

arpa-sehriyeli-salata2arpa-sehriyeli-salata3arpa-sehriyeli-salata4arpa-sehriyeli-salata5arpa-sehriyeli-salata6arpa-sehriyeli-salata7arpa-sehriyeli-salata8

Pratik Arpa Şehriye Salatası Tarifi - Arpa Şehriyesinden Salata Nasıl Yapılır? - Kavrulmus Arpa Şehriye Salatası Nasıl Yapılır?

 1. İki adet kırmızıbiber közlenir; yani ocağın üstünde teflon tavada biberler yumuşayıncaya kadar tutulur. Kabukları soyulur, içindeki çekirdekleri çıkarılır ve küp şeklinde doğranır. Fırında nasıl közlenir?: KÖZLENMİŞ KIRMIZIBİBER SALATASI
 2. Dereotu ve maydanoz yıkanır, kurutulur ve ince şekilde kıyılır. Mısır taneleri konserve olarak kullanılacaksa bir süzgece konulur, üzerine su dökülür ve süzdürülür.
 3. Arpa şehriyeler bir yemek kaşığı yağda hafif kahverengi oluncaya kadar kavrulur. Üzerini bir parmak geçecek kadar sıcak su konulur ve yapışmamaları için karıştırılır. Pilav gibi kısık ateşte şehriyeler suyunu çekene kadar tencerenin kapağı kapalı olarak pişirilir. Soğuması için geniş bir kaba aktarılır. Ara sıra karıştırılarak şehriyelerin yapışması önlenir.
 4. Ilınan şehriyelerin üzerine ince kıyılmış dereotu ve maydanoz, mısır taneleri, uçları alınıp minik küpler şeklinde kesilmiş kornişon salatalık turşular ve közlenip doğranan kırmızı biberler eklenir. İstenirse ceviz parçaları da ilave edilebilir.
 5. Arpa şehriye salatası sosu: Bir kâsede limon suyu, kalan sızma zeytinyağı, nar ekşisi ve tuz karıştırılarak sos hazırlanır, salata malzemelerinin üzerine dökülür. Arzu edilen karabiber, kırmızı pul biber, kimyon, kekik, nane gibi baharatlar sosa karıştırılmadıysa bu aşamada ilave edilebilir.
 6. Bütün malzeme iyice harmanlanarak Arpa Şehriyeli Salata servis tabağına alınır. İstenirse sunum öncesi yeşillikler veya ceviz içi ile salatanın üzeri süslenebilir.

"Arpa Şehriyeli Salata Tarifi, Şehriyeli Salata Çeşitleri Nasıl Yapılır? Arpa Şehriye Salatasının İçine Neler Katılır?" ile Alakalı Diğer Hususlar ve Tursulu Şehriye Salatası Püf Noktaları

 1. Arpa Şehriyeden Yapılan Salata Tarifinde Şehriye Seçimi: Bütün arpa şehriyeler aynı boy ve kalitede değildir. Arpa şehriye salata tarifi yapımında varsa iri olanları tercih edilmelidir. Yıldız şehriye de nispeten küçük kalacaktır. Küçüklerle arpa şehriye ile arpacık salata olur.
 2. Arpa şehriyeli salata nasıl yapılır? Kavurma Usulü mü Haşlama Usulü mü? Arpa Şehriye Nasıl haşlanır? Arpa Şehriye Kaç Dakikada Haşlanır? Arpa şehriye salatası yapımında kavurma usulünü tercih etmeyenler makarna haşlar gibi, ancak diri kalacak şekilde, bol miktarda kaynar suyla haşlayıp süzgeçle süzdürüp, soğuk sudan geçirip yapışmasını önleyebilirler. Ayrıca haşlama suyuna ilave edilecek tuz ve sıvı yağ da arpa şehriyelerin yapışmasını önler. Ancak vitaminin azalması, şehriyenin cinsine bağlı olarak lapalaşma riski, kavurmanın daha lezzetli netice vereceği dikkate alınmalıdır.
 3. İki renkli Arpa Şehriye Salatası, Renkli Arpa Şehriyeli Salata Arpa şehriyelerin iki renkli olması iki şekilde sağlanabilir: Sıvı yağda şehriyeler rengi dönene kadar kavrulurken devamlı karıştırılmayıp ilk karıştırma arkasından bırakılır. İkinci usulde arpa şehriyenin yarısı kavrulduktan sonra diğer yarısı da kavrulan şehriyeye eklenir. Ayrıca aşağıda anlatıldığı gibi şalgam ve pancar suyu kullanımı da mümkündür.
 4. Arpa şehriye Salatası Çeşitleri, Arpa Şehriye Salatasına Konulabilecek Malzeme Alternatifleri Nelerdir? Birkaç dal doğranmış taze soğan katılabilirse de bu salatanın dayanıklılığını azaltacaktır. Yeşil sivri biber, tuzu azaltılmış dilimli çekirdeksiz siyah zeytin, yeşil zeytin istenirse ilave edilebilir. Tat dengesi itibariyle garnitürlü arpa şehriyeli salata malzemeleri arasına domates, salatalık, havuç ve haşlanmış bezelye katmadık.
 5. Arpa Şehriyeli Salata Çeşitleri, Arpa şehriyeli salata tarifleri, Arpa Şehriye Salatası Yapılışında Farklı Şekiller Var mı? Başka arpa şehriyeli salata nasıl olur? Arpa şehriyeli salata karışık malzeme ile yapıldığı gibi bir malzemenin ağırlık verilmesi ile de hazırlanabilir. Haşlanıp didiklenmiş veya küp doğranmış tavuklu (but veya göğüs eti), ton balığı, salam, yoğurt, mantar, peynir, değişik sebzeler ilavesi ile de hazırlanabilir. Arpa şehriyeli garnitürlü, havuçlu, kırmızı biberli, mayonezli, mısırlı, salatalıklı, yeşil mercimekli salata olabilir. Haşlanmış bakliyatın ilavesiyle arpa şehriyeli mercimekli salata, arpa şehriyeli nohutlu salata yapılabilir. Ton Balıklı Arpa Şehriye Salatası Konserve ton balığı parçalarının karıştırılması ile arpa şehriyeli ton balıklı salata elde edilebilir. Arpa şehriyeli salata tarifi yoğurtlu tarzında sarımsak rendesi ve mayonez de yakışacaktır. Bezelye dahil edilerek arpa şehriyeli bezelyeli salata yapılabilir. Arpa Şehriyeli Mercimek Salatası İki su bardağı haşlanmış mercimekle bir su bardağı haşlanmış arpa şehriye, doğranmış birer kavanoz közlenmiş kırmızı biberle salatalık turşusu, yarımşar demet kıyılmış maydanozla taze soğan, bir kutu haşlanmış mısır, doğranmış bir demet dereotu, bir adet limonun suyu, tuz ve yarım çay bardağı sıvı yağ harmanlanarak elde edilebilir.
 6. Salgamli-Arpa Şehriye Salatası Salgamli, Arpa Şehriyeli Şalgamlı Salata Üç yemek kaşığı sıvı yağda bir paket arpa şehriye üç dakika kavrulur. Üç buçuk su bardağı şalgam suyu ve bir su bardağı sıcak suyu eklenir. Pilav pişirir gibi kısık ateşte suyunu çekene kadar ara ara karıştırılarak pişirilir. Soğuması için kenara alınır. Soğuyunca ince doğranmış iki demet maydanoz, beş dal taze soğan, on adet salatalık turşusu ve iki kutu konserve mısır eklenir. Son olarak iki adet limon, nar ekşisi ve tuz ilave edilip iyice karıştırılınca Arpa Şehriye Salatası Şalgamlı olarak hazırdır. Arpa şehriyeli pancarlı salata: Arpa şehriye salatasu için benzer renk farklılığı elde etmek üzere pancar suyu da kullanılabilir veya pancar rendelenebilir. Arpa sehriyeli salgamli salata farklı bir lezzet sunar.
 7. Arpa Şehriye Salatasının Yanına Ne Gider? Salatanın Yanına Ne Yemek Yapılır? Şehriye salatası, yanına 🥣EZOGELİN ÇORBASI🍲 gibi bir 🥣ÇORBA🍲 ile harika bir öğün olur. TAVUK🍗 SOTE de bu salataya çok yakışıyor. AYRAN🥛🧊, KAYISI HOŞAFI🥤🍹 gibi bir içecek de harika olur. Gün menüleri dahilinde ise PATATESLİ İÇLİ KÖFTE🥔, PEYNİRLİ SU BÖREĞİ🧀, HAZIR YUFKADAN GÖZLEME, TAVUKLU MİLFÖYLÜ BÖREK🍗, HAZIR YUFKADAN PİZZA BÖREK TARİFİ🍕, PATATES HAMURLU KIYMALI POĞAÇA🥔, MISIR UNLU PATATES KÖFTESİ (KROKET)🥔, PIRASALI KİŞ yanında olabilir. Yoğurtlu Tavuklu Arpa Şehriye Salatası yanına ne gider? Yogurtlu Tavuk Salatasının Yanına Ne Gider? Bu listede yer alan tavuk etsiz yemekler uygun olabilir.
 8. Doritoslu Arpa Şehriyeli Salata, Arpa Şehriyeli Cipsli Salata Şehriye salata çeşitleri tariflerinden biri de cipsli salatadır. Bir tencerede altı su bardağı su kaynayınca tuz ve iki yemek kaşığı zeytinyağı konulup, dört su bardağı arpa şehriye su çekinceye kadar pişirilir. Pişen şehriyeler soğuyunca dört su bardağı yoğurt ve iki yemek kaşığı mayonez eklenip karıştırılır. Bir küçük konserve kutu mısır, doğranmış iki adet kapya biber ve altı adet kornişon turşu ile tuz katılıp karıştırılır. Hazırlanan salata servis kabına aktarılır. Arpa sehriyeli cipsli salata sunulurken üzerine ufalanmış bir paket Doritos cips serpilir.
 9. Arpa şehriye salatası 1 gün önceden yapılır mı? Arpa şehriye salatası akşamdan yapılır mı? Salatanın her zaman tazesi daha iyi olsa da şehriye salatsı bir gece önceden yapılıp buzdolabında bekletilerek misafirlere sunulabilir.

Tavuklu Arpa Şehriyeli Salata Tarifi Tavuklu- Arpa şehriyeli tavuk salatası nasıl yapılır? Tavuklu Kavrulmus Arpa Şehriye Salatası - Tavuklu Arpa Şehriyeli Salata Nasıl Yapılır? Tavuklu Şehriye Salatası Nasıl Olur?

Şehriye tavuk salataya yakıştığı için şehriye salata tarifi etli arpa şehriyeli salata yapılmak istenirse bu ekseriyetle arpa şehriyeli ve tavuklu salata olacaktır. Tavuk göğsü arpa şehriyeli salata için sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Tavuklu Şehriye Salatası için iki adet tavuk budu veya bir tavukgöğsü tencerede üzerini aşacak kadar su eklenerek pişirilir. Pişen tavuklar sudan çıkartılıp soğumaya bırakılır. Başka bir tencereye bir yemek kaşığı sıvı yağ (tereyağı ağırlaştırabilir) ve üzerine bir çay bardağı kadar arpa şehriyeyi dökülüp kavrulur. Kavrulan şehriyeye az bir tuzla bir su bardağı haşlanan tavuğun suyu ilave edilip kısık ateşte pilav pişirir gibi pişmeye bırakılır. Pişince soğuması beklenir. Derin bir kâsenin içinde haşlanıp süzülüp küçük parçalara ayrılıp didiklenmiş tavuk etleri, arpa şehriye, doğranmış kornişon salatalık turşusu, hafif tatlı lezzetiyle közlenmiş kırmızı kapya biber, dereotu, mısır, limon suyu, zeytinyağı ve tuzu ile karıştırılarak servis tabağına alınır. Arpa şehriyeli salata tavuklu olacaksa ince dilimlenmiş mantar, kıyılmış maydanoz, karabiber eklenip karıştırılabilir. Tavuklu Şehriye Salatası buzdolabında yirmi dakika bekletilip ceviz, soya filizi, nar eksisi, nane gibi malzemelerle de süslenip servis yapılabilir. Tavuklu Arpa Şehriye Salatası beş çaylarında ikram edilebilen bir salata veya yemek olarak sunulabilir. Kavrulmuş arpa şehriyeli tavuklu salata yoğurtlu olarak da yapılabilir. Hatta haşlanmış yeşil mercimek kullanılarak yoğurtlu arpa şehriyeli yeşil mercimekli salata halinde hazırlanabilir. Yeşil mercimekli arpa şehriyeli yoğurtlu salata nefis bir lezzettir. İki yemek kaşığı mayonez ilavesiyle arpa şehriyeli tavuklu mayonezli salata şekline dönüştürülebilir. Arpa yerine tel şehriye kullanmak suretiyle Tavuklu Tel Şehriye Salatası da yapılabilir. Tel şehriyeli salata tarifi nasıl yapılır? Tel Şehriye haşlamada da tavuklu arpa sehriyeli salatadaki usuller takip edilebilir. Katılan şehriyenin miktarı az olursa "arpa sehriyeli tavuk salatası" olarak adlandırılabilir. Garniturlu Tavuklu Şehriye Salatası: Garnitür kullanarak daha hızlı hazırlanan arpa şehriyeli tavuklu garnitürlü salata elde edilebilir.

Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası Nasıl Yapılır? Yoğurtlu Şehriye Salatası - Arpa Şehriyeli Yoğurtlu Salata Nasıl Yapılır?

Şehriye salatası yogurtlu nasıl yapılır? Şehriye salata çeşitleri tarifleri içinde tavuk etli veya sade arpa şehriyeli salata yoğurtlu halde de nefis bir salatadır. Yoğurtsuz tarzı gibi bir kabul günü salatası olarak hazırlanabilir. Bir su bardağı arpa şehriye için bir kase katı veya süzdürülmüş yoğurt yeterlidir. Kavrulmus Arpa Şehriye Salatası Yoğurtlu olacak ve özel günlerde servis edilecekse görünüş itibariyle daha renkli olması arzu edilir. Yukarıda anlatıldığı gibi İki renkli Arpa Şehriye Salatası elde edilebilir. Şehriyeler kavrulunca bir su bardağı sıcak su ile tuzu ilave edilip kapağı kapalı halde kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirilir. Bir kere karıştırılıp on beş - yirmi dakika demlenmeye bırakılır. Bu arada bir kâseye sarımsak rendelenir, tuzu serpilip üzerine yoğurt eklenip çırpılır. Doğranmış salatalık turşusu, közlenmiş biber, mısır taneleri ve kıyılmış dereotu gibi sarımsaklı yoğurt dışındaki bütün malzemeler hazır edilip üzeri streçle kapalı olarak buzdolabında bekletilir. İkram vakti yaklaşınca yoğurtla birleştirilir. Yogurtlu arpa sehriyeli salata tuz dengesi kontrol edilerek sunulur. Közlenmiş biber olarak ev yapımı olanlara göre bir miktar daha tatlı olmalarına rağmen kavanozda satılan hazır kırmızı biberler de kullanılabilir. Yoğurtlu-arpa şehriye salatasında dikkat edilecek bir husus da malzemelerin soğuk olmasıdır; sıcak olursa yoğurdu sulandırır. Zaten arpa şehriyeli soğuk salata olarak ifade edilir. Arpa şehriyeli salata yoğurtlu halde porsiyonluk sunulacaksa çerez kaseleri gibi küçük kaselere konulup hafif bastırılıp ikram tabağına ters çevrilebilir. Maydanoz ve dereotu gibi kıyılmış yeşilliklerle arpa şehriyeli dereotlu yoğurtlu salata elde edilir.

Arpa şehriye salatası tavuklu olacaksa ince dilimlenmiş mantar, kıyılmış maydanoz, karabiber de eklenip karıştırılabilir. Buzdolabında yirmi dakika bekletilip ceviz, soya filizi, nar ekşisi, nane gibi malzemelerle de süslenip servis yapılabilir. Tavuklu arpa şehriyeli salata beş çaylarında ikram edilebilen bir salata veya yemek olarak sunulabilir. Tavuklu Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası: Patates, kavrulmuş kabak ve havuç kullanarak yapılan farklı kavrulmuş arpa şehriye salatası yoğurtlu tarifleri de vardır. Arpa şehriyeli havuçlu yoğurtlu salata için bir adet havuç soyulup rendelenip küçük bir tavada iki yemek kaşığı zeytin yağı ve tuz ilavesiyle beş - on dakika kadar sotelenip soğumaya bırakılır ve salataya dahil edilir. Aynı esasla arpa şehriyeli kabaklı salatada elde edilebilir. Yoğurtlu-arpa şehriyeli salata kabaklı olacaksa, rendelenen kabaklar birazcık sıvı yağ konmuş tavada yumuşayana kadar kızartılıp soğutularak salataya dahil edilir. Hatta yogurtlu-arpa şehriye salatası yaparken ikisi birlikte kabaklı havuçlu arpa şehriyeli salata yapılabilir. Yoğurtlu Garnitürlü Arpa Şehriye Salatası: Bunlar dışında garnitür kullanarak arpa şehriyeli garnitürlü yoğurtlu salata elde edilebilir.

Arpa Şehriye Pilavı

Arpa şehriye ile ARPA ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI🍚 ve FIRINDA KOLAY ANKARA TAVA🍖 NASIL YAPILIR?

Tel Şehriyeli Salata Nasıl Yapılır? - Tel Şehriyeli Salata Tarifi - Tel Şehriyeli Soğuk Salata

Gerek garnitürlü tel şehriye salatası mısırlı gerek tavuklu tel şehriye salatası ve gerekse de kavrulmuş tel şehriye salatası yoğurtlu usulleri arpa şehriyeli salata tariflerinden çok da farklı sayılmaz. Yukarıdaki tarif de arpa şehriye ifadelerini tel şehriye ile değiştirdiğinizde elde edeceğiniz salata Tel Şehriyeli Salatadır. Tel şehriye salatası kalorisi de aynı seviyededir. Tel şehriyeli salata tarifleri de arpa şehriyeli tariflere benzerdir. Haşlanmış mısır taneleri kullanılarak tel şehriyeli mısırlı salata elde edilir. Garnitür kullanarak tel şehriyeli garnitürlü salata yapılır. Tavuk eti kullanarak tel şehriyeli salata tavuklu şekli elde edilir. Yoğurt ekleyerek tel şehriyeli yoğurtlu salata yapılır.

Yıldız Şehriyeli Salata: Yıldız şehriye salatası nasıl yapılır?

Tel şehriyeli salata için yazılanlar Yıldız Şehriyeli Salata için de geçerlidir. Lakin bu iki salata farklı görünüşleri ile çocukları kendine daha çok çekebilir. Hem garnitürlü renkli kavrulmuş yıldız şehriye salatası hem de mercimekli yıldız şehriye salatası kavurarak ve tavuklu halde lezzetli ve hoş görünüşlü salatalardır. Yıldız şehriye salatası tavuklu olarak da yapılabilir. Şehriye li salata yaparken belli renkte sebzeleri daha fazla kullanarak renk vurgulu salatalar elde edilebilir: Yıldız şehriyeli mor salata gibi…

Garnitürlü Arpa Şehriye Salatası

Garnitür: Fransızca kökenli bu kelimenin birkaç manası vardır. Kıyafetlere eklenen süs ve herhangi bir şeyi ona uygun vasıfta tamamlayan nesne manalarından çok mevzuumuza daha münasip olan “et veya balık gibi asıl yemeğin yanına ilave edilen sebze, patates gibi yiyecekler” manası ile alakalıyız. Birçok markette satılan konserve garnitür, haşlanmış bezelye, havuç ve patatesten oluşan sebze karışımı olup yemek ve salatalarda kullanılır. Katkısız ve koruyucusuz ise sağlığa uygun bir şekilde yemek hazırlama süresini kısaltacaktır. Makarna salatalarına da yakışan bu malzemeyi kullanıp kornişon turşu, haşlanmış mısır, dereotu, ceviz, tuz, baharat ilave ederek yoğurtlu veya sade halde garnitürlü arpa şehriye salatası veya Garnitürlü Tavuklu Şehriye Salatası yapılabilir. Garnitürlü salata hazırlarken sebzelerin birbiriyle uyumu meselesi kısmen çözülmüştür. Garnitürlü makarna salatası hazırlaması en hızlı salatalardan biridir.

Yeşil Mercimekli Arpa Şehriye Salatası

Arpa sehriyeli mercimek salatasi farklı şekillerde yapılabilir. İki su bardağı yeşil mercimek yumuşayıncaya kadar haşlanır. Bir su bardağı arpa şehriye kaynar suya atılır, az tuz az sıvı yağ ile haşlanır. Haşlanan mercimekler ve arpa şehriyelerin suyu süzülür. Dereotu, maydanoz, rendelenmiş bir havuç, küçük doğranmış beş adet kornişon turşu, doğranmış közlenmiş birkaç kırmızı biber ve bir su bardağı mısır geniş bir kapta harmanlanır. Sos için bir limonun suyu, yarım çay bardağı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı tuz, bir çay kaşığı karabiber bir kasede karıştırılır. Soğuyan şehriye ve mercimekler bütün malzemelerle karıştırılır. Yesil mercimekli arpa sehriyeli salata hazırdır.

Orzo salatası Nedir?

Orzo İngilizcede arpa şehriye demektir. Orzo salatası arpa şehriye salatası manasına gelir. İtalyancası: risone.

Farklı Arpa Şehriye Salataları

Farklı malzemeler dahil edilerek değişik lezzette arpa şehriye salataları elde edilebilir: Arpa sehriyeli brokoli salatasi, arpa sehriyeli cipsli salata, Arpa şehriyeli ton balıklı salata, havuçlu arpa şehriye salatası... Arpa Şehriyeli Brokoli Salatası: Yarım kilo brokoli ve bir su bardağı arpa şehriye ayrı kaplarda haşlanarak suları süzülür. Üç adet havuç küp doğranıp az yağda sotelenir. Bir kutu haşlanmış mısır, bir adet küp doğranmış elma, beşer adet doğranmış kornişon turşu ve yeşil soğan, çeyrek demet kıyılmış maydanoz bir kapta arpa şehriye, brokoli ve havuçlarla harmanlanır. Üzerine tuz, sıvı yağ ve limon suyunu eklenerek sunulur.

Arpa Şehriyeli Salata Kalorisi, Arpa Şehriye Salatası Kilo Yapar mı? Diyette Arpa Şehriye Salatası Yenir mi? Arpa Şehriye Salatası Kalori - Arpa Şehriye Salatası Sağlıklı mı?

Arpa şehriyeli salata kaç kalori? Tel şehriye salatası kaç kalori? Arpa şehriye salatası kilo aldırır mı? Arpa veya tel şehriye salatası - nefis yemek tarifleri arasında olup 100 gramı 140 kalori civarındadır. Ölçüsüne dikkat edildiğinde mesele olmayacağı varsayılabilir.

Kuskus Salatası Tarifi

Yarım paket kuskus makarna haşlanarak süzülür. Sos için bir kapta yarım çay bardağı sıvı yağı, yarım limonun suyu, bir yemek kaşığı nar ekşisi ve tuz karıştırılır. Karıştırma kabına haşlanan kuskus makarna alınır ve üzerine bir su bardağı haşlanmış mısır, ince doğranmış yarımşar demet dereotu ve maydanoz, beş adet doğranmış kornişon turşu, doğranmış bir adet közlenmiş kırmızı biber ilave edilerek harmanlanır. Hazırlanan sos da karışıma katılıp karıştırılarak servis tabağına aktarılır.

Arpa Şehriye Çorbası

 🥣TEL veya ARPA ŞEHRİYE ÇORBASI🍲

Salata Tarifleri - Salata Çeşitleri

İKRAMLIK SALATA TARİFLERİ🥗, Yoğurtlu Salatalar Gavurdağı salata tarifi: GAVURDAĞI SALATASI TARİFİ (Gaziantep)⛰️🥗 Rus salata tarifi: Mayonezsiz Rus Salatası Tarifi, Nasıl Yapılır? (Amerikan Salatası)🥣

Arpa Sehriye ile neler yapılır? Arpa şehriye ile neler yapabilirim?

ARPA ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI🍚, 🥣TEL veya ARPA ŞEHRİYE ÇORBASI🍲, 🥣ARPA ŞEHRİYELİ YEŞİL MERCİMEK ÇORBASI🍲Fırında Kolay Ankara Tava Nasıl Yapılır?🍖

Makarna Salatası Nasıl Yapılır?

YOĞURTLU KOLAY MAKARNA SALATASI🥗

arpacık salata, aroa şehriye salata